- Prohardver app (nem hivatalos)
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Milyen okostelefont vegyek?
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Légies iPhone halvány színei
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- 8300 mAh, maradhat?
- Sony WF-C710N - átlátok rajta
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
kai_sehmet #30 üzenetére
Azt hiszem megpróbálom. Köszi a bíztatást! Bár lehet nem túl jó időszakban kezdek neki...pont kezdődik a nyár. Ilyenkor talán a pótvizsgázókra számíthatok.
-
kai_sehmet
csendes tag
Szerintem nem kell ettöl félned. Én középfokúra készülöknek is tartottam órát, úgy hogy nekem felsöfokúm van amit cirka 5 éve szereztem meg és azóta csak egy kis szintentartás volt. Átnéztem a nyelvtant egy kicsit aztán lesz ami lesz. Hát kiderült, hogy az elején elég alapvetö dolgokat le kell tisztázni, aztán mire nehezebb dolgok képbe jönnek te is belejössz.
Nem kell megijedni ha nem tudsz valamit, felírod és köv. órára megnézed. Nem fognek emiatt hozzá nem értönek nézni, senki se tudhat mindent. Neked még szerintem sokkal könnyebb is, nyelvszakosként benne vagy a dologban.
Szóval nem gáz ha nem tudsz mindent, mert egy csomó dolog van amit meg tudsz tanítani. Amit elsöre nem tudsz, azt meg legközelebb. Szóval szerinetm vágj bele no para tuti hogy menni fog!
Még csak annyit akartam okoskodni, hogy úgy érdemes szabni az árakat, hogy a diplomás gyakorlattal rendelkezö pedagógusok árainak alámenjél, de neked még megérje. Én 700 ft-ért adtam egy 45 perces órát, és kettőt egyszerre. Így nekem megérte abszolút, és valszeg nem lehetett túl drága mert sokan jelentkeztek...
Na, bocs a hosszú irományért, nem is tudom miért okoskodok ennyit, úgyis csak konkurencia leszel nekem...Sajnos mondjuk a nyelvvizsgáig nem jutottunk el a tanítványommal, mert tartottunk egy kis szünetet mert sok vizsgája volt aztán mire ráért volna én már kórházban "üdültem" neki meg "idöre" diplomára kellet volna a papír. Azóta nem is beszéltem vele, így em tudom sikerőlt-e és nekem ebben mennyi szerepem volt... de remélem segítettem neki.
-
agent_k
őstag
Ettől sose félj!
Én fősulin tartottam kiscsoportos foglalkozást matekból, cimboráknak. Közel sem voltam penge, de amiben esetleg megakadtam volna, akkor együtt kitaláltuk a dolgot. 4-re meglett a matek I-II, meg a szigó is. Nagyon sokat jelentett... Úgy volt, hogy először egy kicsit nehezebben ment, mert az egy dolog, hogy én tudtam, de el is kellett magyarázni a leggyengébbnek. Aztán már ezzel sem volt probléma.
Szóval száz szónak is egy a vége vállald be, aztán majd kiderül, hogy menni fog-e.
-
válasz
kai_sehmet #27 üzenetére
Magam sem tudom miért, de valahogy nem érzek kellő magabiztosságot a magánórák tartásához. Attól tartok, mi lesz ha olyat kérdez a tanítvány, amire nem tudok megfelelően válaszolni.
Pedig lassan bele kellene vágnom, hiszen gyakorlatnak nem rossz.
-
kai_sehmet
csendes tag
Én is kb azt tudtom tanácsolni mint a # 14. hozzászólás írója. meg vállalj magánórát gimiseknek meg nyelvvizsga felkészítést. Meghirdeted magad egyszer az apróban (500 huf de megtérül), meg néhány gimibe ált iskbe teszel ki hirdetést és akkor fognak keresni. Nekem csak felsöfokúm van, de ősszel volt így több tanítványom is (szintén debrecen) csak a második félévem olyan zűrösen alakult, hogy nem tudtam folytatni. Ez azért jó mert annyi tanítványt vállalsz be amennyi neked jó, akkor és ott ahol neked jó, meg gyakorolsz is
Házhoz menést ne vállalj szvsz, én csináktam ősszel de tök szívás volt pl. este esőben hazatekerni. Ha jó az albid akkor tudod tartani ott az órát, vagy vagy az egyetemen. Nteen tök sok anyag van, de szerintem angol szakosként már alapból van egy csomó mindened, Na ennyi, be is fejeztem az okoskodást.
Amúgy jó írás!!!
Ismerős, az én elemem is eléggé merül...
-
Sandormaster
aktív tag
Nah kösz az infókat, jöv hét szerdán én is letesztelem az államvizsga nehézségi fokát, a szakdogám az igencsak a 2-es felé fog konvergálni de majd csak kisül vmi
-
t1
veterán
Jó írás!
Én is dettó így vagyok vele, csak nekem holnap szóbeli érettséig... és nem tudok tanulni...nem is tanultam még semmit se ugy igazából. Isten legyen velem -
Én 2003-ban végeztem szintén műszaki infón.
Madarász: Hát voltak olyan vizsgák, hogy több mint a vizsgázok fele megbukott. Egyébként ha gyakorlaton vele vagy és bejársz az előadásokra, akkor sokkal könyebb a dolga az embernek.
Johanyák: Az utolsó félévben volt egy óránk vele (valami programozás féle) az előadásokon kb. 20 ember volt bent a 100 sokból, a félévi vizsgán írtam vagy 3 sort és kaptam egy 3-ast (megérte bemenni, sőt sok érdekes dolog van a honlapján és nem csak neki).
Államvizsga: Így utólag elmondva egy piskóta volt (persze a tételek ki voltak dolgozva (valahonnan megkaptuk)).
A szakdolgozat része pedig úgy kezdődött, hogy mondtam nekik: akkor nézük meg a CD-t. Míg azt nézegették, én addig lefeletem a két húzott témából (5, 3 (sajnos a vizsgabiztos is értett hozzá és kicsit belebonyolódtam)), majd visszatérve a szakdolgozatra, mondták köszönik nincs kérdésük (95 pontos volt egyébként)
-
agent_k
őstag
GAMF = szopás ennyi a véleményem. Jártam a szegedi TTK -ra = giga szopás
Ha nem levelezőn csinálod, óriásiakat lehet szívni csak azzal, hogy pl a progot nem Major Zolihoz, hanem Gurgánéhoz vagy Szabolcsihoz veszed fel. Asszem ezzel egy félévnyi prog ugrott is. Nagyon kevés a hozzáértő tanár. Akik viszont ott vannak a szeren azok általában rendesek is. Ott van Madarász, mindenki mondta, hogy mekkora genyó, aztán én elsőre, első vizsgaalkalmon át is mentem. Erről ennyit. Jó tanár, jó félévben, jó időben, ez a siker titka.
Te már azért túl vagy egy pár féléven, tudod mi megy ott. Ha éppen abban a félévben nincs elég pénze a sulinak, akkor egy kicsit magasabb a bukási arány.
Az államvizsga az amitől egyáltalán nem kell félned a GAMF-on. Ha pl a Pollákra járnál az más tészta. Szóval államvizsga:
Kidolgozod a tételeket, ez az egyetlen, amit érdemes neked megcsinálni, mert sokat lehet vele tanulni. Mi kiosztottuk levelezőn egymás között a tételeket megcsinált mindenki vagy 3-4-et. Én csináltam egy zanzát a témakörökből amit közre adtam.
Tanulni érdemes rá olyan 2-3-4hetet, szorgalomtól és az elvárt jegytől függően. Szakdolgozatot érdemes egy kicsit jobbra megcsinálni, lehetőleg ne sok ctrl+c ctrl+v legyen benne. Nekem egy kicsit sok lett, aztán egyezkedni kellett velük, hogy ez mégiscsak megér egy kettest.
Szóval bemész, tételt húzol, van rá kb 1-1,5 órád, hogy kitaláld és leírd mit fogsz mondani. Aztán leülsz a bizottság elé és kérdeznek te meg válaszolsz. Egy titka van annak, hogy átmenj: Folyékonyan kell beszélni a témáról. Mindegy, hogy mit csak lazán és határozottan. Pl. az összes Linux tételt le lehet 80%-ban rendezni azzal, hogy beszélsz a kialakulásáról, meg a részeiről stb.
Szakdolgozat védés, meg kb 3 kérdéssel ki is merül, ami könnyű, mert a dolgozatod te írtad (vagy másoltad) és tudod, hogy miről szól. Egy cimborám a digitális kábel tv-s hálózatok informatikai megoldásairól írt, hozzá se tudtak szagolni, ő magyarázta el nekik a témátÉn is paráztam a dologtól, de hidd el könnyebb, mint egy érettségi, vagy egy dimat vizsga, vagy egy mikroelektronika I vizsga...
A műsz.infó szerintem csak annak lehet könnyen vehető, aki vágja a progot egy jó közepes szinten. Ha nem, akkor legkésőbb prog 3-mon vagy vizuális-on mehet a levesbe. Én nem vágtam a progot... úgyhogy ha nem megyek át levelezőre még mindig a progszigó-val szenvedek
Ha mégegyszer gamfos lennék, biztos, hogy gépészmérnöknek mennék. Ott is van informatika, de mégiscsak keresetebb, mint a műsz. infós. Illetve aki majd szakosodik, jól gondolja meg mire megy, mert a háló infó egy nagy lótúrót se ér. Én ott voltam és Vértesi, meg Papp Zoli előadásai a nullával egyenlőek.
Ha kiváncsiak vagytok még valamire szivesen mesélek, most meg abbahagyom ezt a kisregényt
-
pohár
félisten
válasz
Sandormaster #18 üzenetére
ahha, értelek
és nem tod, hogy most mennyi lesz a ponthatár??
jah mostmár százalékra megy a dolog
nah mind1, majd kiderül
3. jelöltem meg -
pohár
félisten
válasz
Sandormaster #16 üzenetére
ahhaa
hát a programozást nem erőltették nekünk sem, csak osztálytársamat nyomták, mert ő emelten infozott, és ő kente is a prgramozást
kb hány pont kell a felvételhez?? -
Sandormaster
aktív tag
Nem több de nem is kevesebb mint bármelyik suli bármely szaka, tanulni itt is kell, nagyobb vizsgákra/ tárgyakra, viszont itt is vannak töltelék tárgyak amik könnyűek. Talán a legnehezebb tárgyak a programozások, bár ez személyfüggő
Plussz talán nagyobb egyetemeken/fősulikon nem vagy annyira közvetlen kapcsolatba a tanárokkal, itt meg az is megesik, hogy 3 év után már megismernek -
pohár
félisten
válasz
Sandormaster #12 üzenetére
És nehéz szerinted az a szak??
-
Jelentem elérkezett a végső fázis a holnapi vizsga előtt. Ilyenkor tűnődöm azon,hogy érdemes-e még tanulni, vagy hagyjam az egészet és nézzem a meccset.
Jut eszembe: suli mellett milyen munkát ajánlanátok? Hopp, ez elég hülye kérdés...
Az a gond, hogy a 4órás munkák mind 8-12-ig tartanak, legalábbis az a kb. 20 db amivel én eddig hirdetés formájában találkoztam és elég necces látatlanban nyilatkozni,mivel pl. nyáron nem tudom mikor lesz kötelező órám köv. félévben. 8órás melót pedig nem igazán szeretnék bevállalni egyetem mellé.Manapság fordítgatok ismerősöknek, szerencsére van pár olyan értelmiségi modul, ahol elfogadják ha szakmai anyagot fordít le a hallgató, és így kap jegyet. Általában angol nyelvű szaklapból. Ez nekem nagy mák, a fordításokból összeszedett pénzmagból tengődök.
-
menpee
aktív tag
Most egyetem/főiskola helyett dolgozok és néha szívás, néha lazás. Sajna amit most űzök (optikai heggesztés), nem igazán van kapcsolódó felsőoktatási szak, a mérnök infó meg pff...hát abban minden van. Majd levelezőre fogok benevezni valahova, mert manapság a papír számít, mégha max. kitörölheted vele, akkor is.
mod: Ja, tanulás
Középiskola 4 éve alatt először az emelt matek szóbelire készültem igazán. A többi anyag meg ha érdekelt, akkor megragadt, ha nem, akkor improvizáltam.
-
pohár
félisten
válasz
Sandormaster #7 üzenetére
A GAMF az nem a kecskeméti fősuli??
Ha igen, akkor oda is jelentkeztem mérnökinfó karra -
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
A tanulás-munka viszonnyal kapcsolatban nekem is az a véleményem,hogy lehet vissza fogom még sírni a vizsgázgatást. Végülis az ember szinte egész életében mást akar, mint ami éppen van.
Pl. emlékszem, amikor ovis voltam, alig vártam,hogy iskolás legyek. Ált. suliban már szívesebben lettem volna gimis. Egyetlen visszalépés az egyetemen történt, amikor nem előre vágyódtam/vágyódok dolgozni...hanem vissza a gimibe.
Bezzeg a gimiben...ott elég volt bent ülni az órákon és figyelni, simán megkaptam a 4-est. Jobb esetben ötöst. Egyetemen pedig sokszor a kettesért is nagyon meg kell dolgozni.
Az én "jelenlegi" vizsgázási módszerem a következő: vizsgaidőszak elején szépen beosztom az időmet, ahogy ti is írtátok, 4-5 naponta egy vizsga. Aztán ezek szépen tolódnak, hála hatalmas szorgalmamnak és koncentráltságomnak. És a végén ott kötök ki, hogy a szépen betervezett 5 vizsga lefut szűk másfél hét alatt, sok-sok álmatlan éjszakával vegyítve. De nem panaszkodom, ezt csakis magamnak köszönhetem.
De azért jól esett kiírni magamból.Száz szónak is egy a vége, egy év múlva végzek. Meglátjuk mihez tudok majd kezdeni angol szakos tanári diplomával.
-
agent_k
őstag
válasz
CosmoBacsika #3 üzenetére
Én már befejeztem ezt a vesszőfutást hál' istennek, most dolgozok, de néha úgy érzem inkább tanulnék dimat-ot, vagy anál I-II, hálót vagy MI-t, mint ez a hülye munka... Pedig itt sincs rossz helyem.
A vizsgáimat én úgy csináltam meg, nagyrészt, hogy könnyebbekből 2-3vizsga egy napra, ha meg tudtam oldani. Nehezekből 1-2. lehetett rá tanulni, gyilkos is volt, nem is mindig sikerült, de nekem olyan. (Volt egyszer egy félévben 4 vizsgám egy nap.. mondjuk abból 2 szabadon választható volt. Abban a félévben 45kreditet csináltam meg. uhhh)
Szóval én próbáltam korán végezni a vizsgákkal. Decemberben megvolt az összes, aztán hellomivan. Nem szabad elodázni, mert csak az idő halad, a lehetőség meg fogy.
Egyébként sokszor volt ám olyan, hogy tantárgy első felvételekor, első vizsgaalkalmon átmentem. Akik meg a később vették fel a vizsgát nehezebb kérdéseket kaptak.
--GAMF-- -
Xmodule
őstag
hát igen. detto ebben a cipőben járok.már csak ez a hét van nekem.eddig semmit nem tanultam.no de megyek is aludni mert utánna meg tanulás:S
-
vosimo
aktív tag
Ismerős érzés.
-
CosmoBacsika
tag
teljesen megtudom erteni az iras, bar sztem minden egyetemista igy van ezzel
ez most lehet h perverz lesz de én valahogy szerettem a vizsgaidoszakokat egy bizonyos szempontbol. persze foleg nyaron mar a rakba kivantam az egeszet.
De imadtam azt benne h en magam osztottam be az idomet. ugy allitottam a vizsgaimat h 4-5 naponta 1 legyen, idealis esetben hetente egy (ehhez termeszetesen kellett az h evkozben amibol megajanlott jegyet lehetett szerezni azt megcsinaltam) es igy tok nyugis tempoban tudtam keszulni, minden nap 10 kor keltem, tanultam egy 5-6 ora hosszat, este meg elmentem kosarazni vagy jatszottam neten, vagy haverokkal mokaztunk vmit.
Persze ehhez azert megegyszer mondom kellett az amikor evkozben beadtam a megajanlott targyakat.Egyebkent neha ramozdultam arra a technikara is h az elejere kibaszottul bezsufoltam mindent es bar nem jo jegyekkel (bar az amugysem szokott
) de 3 hettel vizsgaidoszak elott keszvoltam. Az is nagy hawai volt.
Olvastam egyebkent egy masik egyetemista fejtegeteset egy vizsgazasi technikarol ami sztem megfontolando, de csakis akkor ha nem hajtasz osztondijra:
Mindenbol elmenni az elso alkalomra, nem erdekes h egy nap akar 2 vizsga is van, es nem szamit ha az elso heten 8-10 alkalommal vizsgazol.Ugyanis ha mindegyikre egyreszt - atolvasod a lenyeget + gyartasz puskat
akkor , legalabbis az ő statisztikaja szerint 10 bol olyan 4 -5 öt meglhet csinalni.Es maris semennyi ido alatt keszvagy a felevel. Sosem probaltam meg, de ha ujrakezdhetnem egyszer kiprobalnam, persze gyilkos de sztem megeri
-
Hát az ember agya nagyon el tud fáradni ha használja is... főleg ha olyat kell tanulni ami igazából nem érdekli... (Ugye-ugye a jól összeválogatott tananyagok...)
Én így a 8 év felsőoktatás + 8 év általános + 4 év középiskola után alig tudtam valamit megjegyezni.
De egy idő után kipiheni magát az ember, és újra képes lesz fejlődni... ezért jó a nyár -
Sandormaster
aktív tag
Teljesen egyetértek, nem csak Te vagy így vele hidd el
Én például mindíg megnézem a PH!-n a címlapot, még vasárnap is miközbe tudom hogy akkor nem sok esély van, hogy új dolog legyen kintde addíg se kell a tételeket tanulnom.
Amúgy meg bele kell vágni és GO tanulni, és utána lehet vakációzni, nekem is már csak egy vizsgám van.....államvizsga
Jó írás, grat!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Villanyszerelés
- Autós topik
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Austin F.: MOD Android: Appok teljes képernyőn – immerzív mód
- Reklámblokkolók topikja
- Azonnali notebookos kérdések órája
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- OpenWRT topic
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- Szép Dell Precision 5560 Slim Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 64/1TB RTX A2000 4GB UHD 4K
- Acer Nitro V 16 AI Gamer Laptop! Ryzen 7 260/RTX 5070/32gb DDR5/2TB SSD/2560x1600/180hz/Beszámítok!
- Szép Dell Precision 5560 Slim Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" Xeon W-11955M 64/1TB RTX A2000 4GB FHD+
- AOC CQ27G2S Monitor (2K/VA/165hz)
- Samsung C27F396FHR Monitor
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 65QNED86T / 65" - 164 cm QNED / 4K UHD / 120Hz & 3ms / HDR 10 Pro / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest