Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz qqzs #25 üzenetére

    Mozgást. Pontosabban változást a fény expozíciójában. Persze infra tartományban.
    Ez azt jelenti, hogy ha mozdulatlanul beállsz elé akkor nem fog újra aktiválni a fenntartási idő leteltével.
    De szerintem ez nem szempont egy konyhában, ott általában mozogni szokott az ember. :)

    Jelenlét érzékelőre én passzív megoldást használnék. Mondjuk Bluetooth LE alapú proxy szenzort, ha a telefon nálad van. Persze feladattól függ. BLE jó mondjuk arra, hogy megállapítsd hazaérkeztél. Persze szobánként is el lehet helyezni egy-egy szenzort, de az kevésbé életszerű, hogy a telefon folyamatosan nálad van.

    Infrához ugye kell a folyamatos fényváltozás. Radarhoz is, vagy esetleg megadni neki egy-egy konkrét területet ahova elhelyezed hab tested, akkor azt a távolságot nyilván meg lehet állapítani. Hátránya, hogy ne legyen kupleráj a szobában és jól tükröződő felületek kellenek.
    Ha kompromisszum mentes megoldás kell, akkor marad a kamera és a képfelismerő. De ez már túlmutat a mikrokontrollereken. :)

    (#21) kpityu2
    A felső szekrényben nincs rossz helye. A gőzelszívó gondoskodik a helyiség légcseréjéről (ablakon beszívva a friss levegőt), így a kicsapódó szennyeződések lerakódása miatt nem kell tartani. IP védettségre meg nincs szükség abban a magasságban. A mostani átépítés előtt már egy évig üzemelt ez a táp ebben a kiépítésben, csak akkor még RGB ledeket hajtott meg. Most szétszedve nem találtam benne semmi szennyeződést.

    (#23) Aprósólyom
    Ebből sajnos nem derül ki számomra, hogy miért kellett Ardunio alapokra építeni.
    Ez egyszerű: létezik megvásárolható kész megoldás a feladatra? Nem? Akkor DIY. ;)

    (#28) F_Gergely
    Túlbonyolított? Mármint melyik funkciója? Az automatikus irányfény?
    Sajnos a családban már előfordult a nagyszülőknél éjszakai esés a fürdőbe bóklászva. Szüleim meg relatíve fiatalok, egyelőre még nem okoz gondot megtalálni a kapcsolót a sötétben. De mire való az automatizálás, ha nem arra, hogy kényelmesebbé tegye az életünket? Az automatikus világítás a létező legalapvetőbb automatizálás egy háztartásban, ami már több évtizede könnyedén kivitelezhető. Emberek mégis mind a mai napig sötétben bóklásznak a WC-re...

    (#29) Flashback
    UNO-hoz létezik MOSFET shield ha jól tudom.

    (#31) kenwood
    :K ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák