- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
- CMF Phone 1 - egy jó telefon
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy S25 FE - fenséges, felejthető vagy felesleges?
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Azonnali navigációs kérdések órája
- Google Pixel topik
- Magyarországon is kapható a Moto G85 5G
- LG G8X - kettőn áll a vásár
- Huawei Watch GT 3 Pro - korlátolt szépség
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
TurboK0
tag
válasz
Vigneau #61677 üzenetére
Nagyon szép munka! A ház tetején az SSD-t milyen rekeszbe szerelted be?
Nálam is ilyen ház van, jelenleg így néz ki:
Legalul 10GbE hálókártya, felette eSata kimenet (USB dokkolóknál 100x megbízhatóbb).
Közepén a nagy üresség a videokártyának lesz majd, de a kártyámnak nem az oldalán hanem az elején van a táp foglalata, ezért annak is kellett rendelni egy 180 fokos toldót, illetve az alaplapi SATA portnak is rendeltem, reméljük azzal jobban elfér.Pont egy-egy centi híján nem fér el benne semmi sem rendesen, ha mind a hat oldalán csak egy-egy centivel hosszabb lenne, még akkor is törpe házikó lenne de sokkal könnyebb lenne szerelni. Alján pl. a PCIE slot blokkolja az alsó venti portot, alaplap oldalán a 90 fokos SATA port csak spéci rövid kábellel használható és azzal is feszül az előlapnak, stb.
A hűtéssel nem vagyok megelégedve, a hőmérsékletek nem vészesek (kb. 5 fokkal több mint egy Fractal Define Mini C házban hyper 212 hűtővel), a gond az hogy így tűz forró levegőt fúj ki a gép. Ez most még nem gond de nyáron brutális lesz.
SFX táppal lenne az igazi mert úgy több hely marad a légáramlásnak is. De egy minőségi SFX táp többször annyiba kerül mint ez a kaszni.
Olvastam neten hogy ha 12 centis ventis SFX tápot használsz, akkor azt fel lehet fogatni a venti tartóra. Úgy pedig elfér benne egyes torony hűtő is (kb. 155mm magasságig)!! Majd ha lesz pénzem új tápra akkor megpróbálkozom vele.
-
phulee
tag
válasz
Vigneau #61677 üzenetére
Már tegnap sem értettem magam, hogy miért töltöttem el annyi időt a ház projekttel, amikor ez a kézenfekvő, számomra optimális megoldás. Jó látni, hogy már többeknél ilyen szépen összeálltak ezek.
Most még küzdök az Sfx táp kérdéssel, mindenképpen az menne bele, ez nem is kérdés. Hűtésnél még gondolkodom a AXP-100 Full Copper-ben, elég jókat olvastam róla, feltéve ha a memóriák elférnek alatta.
De ahogy a milliméterezést látom, ez már majd úgyis csak az összeszerelésnél fog kiderülni. Elsőnek a gyári AMD hűtést kapja meg, aztán majd meglátjuk...
Új hozzászólás Aktív témák
- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- CMF Phone 1 - egy jó telefon
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1600MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- GIGABYTE Z790 UD Alaplap GARI: 2026.07.26.
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Ripjaws V 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1333MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) Samsung 3200MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L540 - i5-4GEN I 16GB I 500SSD I DVDRW I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia
- Xiaomi Smart Band 9 Pro // Számla+Garancia //
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Z97-K Z97 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- CORSAIR K100 AIR
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest