Hirdetés
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Realme 9 Pro+ - szükséges plusz?
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Fotók, videók mobillal
- Google Pixel topik
-
Mobilarena
Manual, analóg, filmes, MF objektívek
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vyndree
őstag
válasz
kispusi017
#7821
üzenetére
Vannak itt olyan tagok akik jobban értenek hozzá, de mondok párat és majd kijavítanak ha nincs igazam.
Először is a legnépszerűbb és egyik legolcsóbb megoldás a Helios. Ez egy potré obi és elég sok változata van. Ára: 4-5eFt, van amikor Zenit analóg gépet is kapsz mellé.
Itt egy jó áttekintés bemutató képekkel, mindenképp érdemes átlapozni.
A másik ami volt már nekem is a Pentacon 50mm f1,8
, Heliost akartam venni, ez lett belőle de nem bántam meg, szerintem jobb lencse.
10eFt latti kategóriában van néhány jó objektív a teljesség igénye nélkül: Carl Zeiss Pancolar, Chinon, Revuenon, Pentacon és a Helios.
Ezeknek a manuál obiknak nincs ugyebár auto fókuszuk, tehát az élességet magadnak kell állítani. Ezt el kell sajátítani. Szóval igazából csak gyakorlott fotósoknak, vagy kísérletező kedvűeknek ajánlott. Ilyen obival kézzel állítom az ISO-t ezzel a záridőt a gépre bízom, de manuális a rekesz és az élesség. Ezek összehangolása szükséges a jó kép eléréséhez. Ez nem egyszerű, gyakorlat kell hozzá és kellő ismeret. Érdemes lenne kitobival elsajátítani a fotózás alapjait, megismerni a géped és ezután beleugrani egy ilyen lencsébe. Ellenkező esetben nem biztos hogy jó képeid lesznek és elmegy a kedved az egésztől, azt fogod érezni átvertelek, mert ezzel a régi cuccal nem lehet jó képeket készíteni.
Lakásba lehet az 58 és az 50mm is szűk lesz, oda inkább 35mm kéne. azt is tudnod kell, hogy az 58mm-es Helios az e-pl6 gépeden ekv 116mm-nek felel meg, mivel a 4/3 rendszerű gépek 2-szeres gyújtótávolság-szorzóval rendelkeznek.Egy szó mint 100, olvass utána először és egyből ne ugorj bele az m42 manuál obizásba, mert gyakorlat kell ha ezzel szeretnél fotózni.
-
barrasz
aktív tag
válasz
kispusi017
#7821
üzenetére
Erre én is kíváncsi lennék mert pont most vettem én is egy E-PL6-os gépet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti játékok OFF topik
- Kinéztél egy RTX 5060 Ti-t? Lehet jobb, ha lecsapsz rá!
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Azonnali processzoros kérdések órája
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Kerékpárosok, bringások ide!
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Most állítólag törölték a korábban pletykált GeForce RTX 50 Super sorozatot
- Házimozi haladó szinten
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad T14S Gen1 Ryzen5 4650U 16GB
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon G7: i5-8365U I 16GB I 512GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Készpénzes számítógép PC félkonfig alkatrész hardver felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Nikon D3500, Tükörreflexes (DSLR) fényképező
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z270 GAMING PRO CARBON alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


