-
Mobilarena
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
OldMike
őstag
válasz
Ragadozó #119562 üzenetére
Köszönöm.
Zenénél azt hiszem valóban nem hiányozna, de szoktam filmeket nézni HDD-ről (vagy DLNA megosztással), és ott talán adna valamilyen pluszt.
Nem tudom mennyire van jelentősége, de kipróbáltam a mini hifit a jelenlegi állapotában, hang generátorral létrehozott mély hangokkal. Azt tapasztaltam hogy 60 Hz-es és az alatti frekvenciák erősen torz (szinte berregésszerű) módon szóltak, ettől felfelé viszont - az én nem hozzáértő, szubjektív megítélésem szerint - nagyon szépen.
Még egy kérdés: amennyiben lenne mélyláda, akkor az erősítő emiatt a front hangszórókra nem (vagy kevésbé) küldi ki az igazán mély hangokat? -
OldMike
őstag
Sziasztok!
Kaptam ajándékba egy Philips MZ-7 sztereó mini hifit - tudom régi darab, de szerintem elég jól szól - és összekötöttem a tévémmel. Mivel ennek van Subwoofer kimenete (aktív mélyládához) gondolkodom egy belépőszintű Yamaha YST-SW012 mélyládán.
Sajnos az illesztési paraméterek nekem eléggé kínaiul hangzanak, ezért kérnék segítséget.
A mini hifi leírásában a subwoofer out-nál ez van: 1,5V +/-2dB, >22000 ohm
Az SW012 esetében a képen látható adatok vannak:
Együttműködhet a két eszköz?
Köszönöm
-
OldMike
őstag
Üdv!
Elnézést kérek a naiv kérdésért, de az optikai kábel dugóját csak egyetlen állásban lehet bedugni az aljzatba? Nekem a formája alapján úgy tűnik, hogy igen, de egy tévé kimenetébe figyelmetlenségből 90 fokkal elfordítva lett bedugva. Van ennek valamilyen hátrányos következménye az adatátvitelre?
Köszönöm
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen videókártyát?
- Hobby rádiós topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kompakt vízhűtés
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Feketehalálra váltja a kékhalált a Microsoft
- Mobil flották
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i5 8400 16GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 980 4GB Aio Corp Croma CM 600W
- Szerezd be most az érzékelhető különbséget! Akár 0% THM-re
- Samsung Galaxy Watch Ultra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! ASUS B650M R5 7600X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Be Quiet! Pure Base 500FX ASUS 1000W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest