Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benfolds

    őstag

    kezdek ráállni a minden másnapi edzésre, egész jól megy a dolog, talán a súlyokat egy picit csökkentenem kéne, mert a vállaimat érzem néha. még mindig hajlamos vagyok túlzásba esni, pedig megfogadtam, hogy óvatosan, ésszel csinálom. az erőm sokat javult, mondjuk "designra" kicsit többre számítottam. ahogy korábban írtam, alapból teljesen rendben voltam súlyilag, ilyen vékony-sportosnak mondanám magamat, ami a sok biciklizésnek köszönhető. a lényeg, hogy elkezdtem fosni, hogy bár egy kicsit erősebb leszek, de mivel nem eszek semmilyen táplálékkiegészítőt, fogyni fogok. amit nem szeretnék. most úgy néz ki a kajálásom, hogy miután felkeltem, 3-4 órán át nem eszek semmit. ez amúgy az edzés előtti időkben bejött, szeretem, ha akkor eszek, amikor éhes vagyok, ébredés után meg egyáltalán nem vagyok az. szóval éhgyomorra simán pörgök 3-4 órát. az első étkezés sem nevezhető erősportot végzők számára túl ideálisnak, mert az nálam minden, de tényleg minden alkalommal egy valag cukormentes müzliből, 1/2 nagy pohár (225 g) zsíros joghurtból vagy kaukázusi kefirből, esetleg sima kefírből áll + 1 fél kanál méz (régebben egy kanál volt, de szólt a doki, hogy csökkentsem a cukrot, mert az inzulinrezisztencia környékén billegek) + plusz elég sok gyümölcs (ma pl. két alma és két kivi). ennyivel szoktam elkezdeni edzeni, közben néha eszek egy kis édességet, csokis mazsolát, csokit stb. az első étkezést követően 4-5 óra múlva jön a főétkezés. ez mindig más, valami köret + hús + zöldség, vagy főzelék, de sokszor van, hogy bevágok 20 deka zsíros sajtot kenyérrel és zöldséggel. nálam az evés érzésre megy, nincs kedvem meg energiám számolgatni. elég sokat tudok zabálni ilyenkor, sajnos. utána még fenn vagyok 5-6 órákat, de már csak egyszer eszek, az is 99%-ban édesség. régen egy tábla csoki volt, de az előbb említett ok miatt levittem fél táblára, illetve próbálok helyette nem édességet enni, hanem mondjuk mogyorót, abból is régen 20 dekát lazán, de pár hete megállok 10 dekánál. sokszor nem bírom ki és ezen kívül még eszek ezt-azt, amit találok itthon. ma pl a fél tábla lindt étcsoki után megittam a reggeli kaukázusi kefírem másik felét (225 g). és kb. ennyi. a főétkezés, ami mindig más, a másik kettő atom fix. 178/65 vagyok perpill, amúgy 72 voltam, de a cukorcsökkentés pár hónap alatt megtette a hatását. egészségileg minden ok, azok kívül, hogy a derekam és a csípőm tropa.
    kérdés: kellene-e ennem valami fehérjeturmixot, hogy ne az izmaimat kezdjem el leépíteni? ha igen, akkor mit? köszi.

Új hozzászólás Aktív témák