Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devas

    őstag

    Egyik talán legerősebb hajómmal így daráltam be a bosst.

    Kis segítség:

    -Rakéta és a bomba átmegy az energiapajzsokon.
    -Rakétát és a Boarding Drone-t leszedheti a Defense Drone, de a bombákat nem, mert azok teleportálnak.
    -Mindenféle lövedék Miss-elhet, kivéve a Beam fegyvereket.
    -Az AI által vezérelt gépek automatikusan javítják a subsystemeket, kivéve ha lyukat (Breach) ütöttünk a szoba falába.
    -Beam fegyverek duplán sebezik a Zoltan Shield-et.
    -Beam fegyverek nem bontják az energiapajzsot, és nem okoznak szinte semmilyen kárt, amíg az energiapajzs véd.
    -A cloacking system bekapcsolása, ad nekünk egy csomó Evade-t, így a ránk MÁR kilőtt lövedékek gyakorlatilag Miss-elnek. Célszerű időzíteni. Minnél nagyobb a szintje, annál ritkábban használhatjuk, de annál tovább tart.
    -Pilótafülke vagy a motor elpusztításakor nem töltődik az FTL, és az Evade értéke is 0%. Bár a motor jóval szívóssabb, ezért a másikat célszerű kilőni.
    -Ha úgy győzzük le az ellenséges hajókat hogy kiírtjuk a legénységet majdnem másfélszer akkora zsákmányt kapunk (néha személyzetet, vagy fegyvert is találhatunk).

    Rebel Flagship:

    Eléggé combos Evade-je van. Ha a teljes személyzetét megöljük, akkor az AI veszi át a gép irányítását és elkezdi javítani magán lassan az összes subsystemet. A pilótafülke vagy a motor elpusztításától attól még ugyanúgy meglóg a fázisok végén. Nagyon erős ajtói vannak, nem terjed tőlük a tűz a szobák között. 4 féle fegyverrendszere van, egyenként tudjuk semlegesíteni őket. Az első az ionágyú, ami ha folyamatosan lő minket teljesen lebénítja az energiapajzsunkat. A második a lézerágyú, ami jól bontja az energiapajzsunkat és sebez minket ha áttöri. A harmadik a rakétakilövő ami átmegy az energiapajzsunkon és komoly károkat okoz. A negyedik a Beam fegyver, ami komoly pusztításra képes ha éppen nem véd minket az energiapajzsunk.

    Első fázis: ebben a fázisban a cloacking system a superfegyvere, ami időnként bekapcsol, ekkor nem teleportálhatunk a hajójára vagy vissza onnét. A fegyvereink ekkor nem töltődnek, a Drone-jaink nem veszik célba és gyakorlatilag az összes kilőtt lövedékünk Miss-el.

    Második fázis: ebben a fázisban a Drone raj a superfegyvere, amit időnként pár másodpercre ránk szabadít. Power Surge detected riadójelzés értesít minket a közeledtéről. A drone system-jét hiába pusztítjuk el, attól még ezek jönni fognak. Időnként kilő ránk egy Boarding Drone-t is, és egy Defense Drone kering a boss körül.

    Harmadik fázis: itt a superfegyvere a lézerzápor (kb tucatnyi lövedék kilövése egyszerre), Power Surge detected riadójelzés előzi meg. Sokan hiszik azt hogy a teleporter hatástalanításával ettől megszabadíthatják, de tévednek. Másik superfegyvere a nagyritkán megújuló Zoltan shield.

    [ Szerkesztve ]

    Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

Új hozzászólás Aktív témák