Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GD

    őstag

    válasz Out #203 üzenetére

    ubuntu alatt is gnome-val nyomulok, sztem azzal te nem mész semmire..
    amúgy a gyorsaság sztem két dolognak köszönhető fedorába (gnome-val), és remélem hamar utoléri az ubuntu mert oda jobban húz a szivem, több a sikerélményem

    1. 2.6.15-16 kernel verziók
    2. 2.14 gnome

    na már most ez a jelenlegi ubuntu-nál még csak 2.6.12-es kernel és 2.12-es gnome, és desktopnak tényleg lassabb..

    amiért viszont jobban szeretem az ubuntu-t pl: minap sambával játszottam, kb képbe is keverdetem a configolással, xp szépen látta, ugyan ez a config file fedora alatt már behalt.. nem látta az xp a megosztást.. biztos vmi redhat spec dolog, mindíg különcködnek.. ezért nehezebb annak aki általános linux aggyal közelít.. sok változó és konfig nem ott van mint pl egy debian-nál, leírás meg fórum,wiki, doksi sokkal több van ubuntu-hoz..nameg ha az épp nem akkor debianhoz..

    viszont sokkal több mindenből van rpm csomag mint deb.. és általában újabbak..

    hm, a kettő jó tulajdonságait kellene összegyúrni

    bár én most nagyon várom az új ubuntu-t, amit sajnos jun.1-re halasztottak..

    viszont lefordult az mplayer fedorában is, gtk meg g++ hiányai voltak, továbbá mivel 3-as gcc-vel szeret fordulni kellett a ./confignak egy cc=gcc3.3 vagy vmi ilyesmi







    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák