Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz pengwin #12 üzenetére

    Elég régen utánanéztem és régóta van Ryzenem.
    Turbo/PBO és egyéb extrákat elfelejtve (amik vagy csak egy rövid ideig aktívak gyárilag, vagy vmi alaplapi "hekkeléssel" van kiütve a limit) pontosan annyit fogyaszt (a cpu core rész) amennyi a TDP.

    Tehát allcore az alap órajel ezt tudja, package szinten PPT=TDP*1.35-ig fel tud menni a megadott PBO/Turbo paraméterek alapján. Ennyi.
    De még itt sem úgy, mint Intel oldalon... ott a pl1/pl2 lassan egy évtizede irreálisan túl van tolva. Még egy 35W-os T-s proci is 90W+ -ig turbózott... már lassan 10 éve. És divat volt a default beállításként ezeket ki is tolni időlimitben is akár. Aztán ámulhattunk a bencheken, hogy 35W-ból alig lassabb mint a 90W-os társa.

    Nézz utána mit jelent az ő terminológiájukban az érték. Ahol TDP-t állítasz és van hatása, ott igazából a PPT is állítódik a háttérben.
    Ez igaz de ettől még a TDP limit is él. Kinyitsz egy hwinfo-t és azt látod, hogy a cpu core rész a TDP-t tartja, akkor is ha lenne mozgástér, főleg APU-knál érdekesebb a dolog.

  • sb

    veterán

    válasz pengwin #6 üzenetére

    Hogyne lenne TDP a biosban? Ott vannak a cTDP értékek is.
    Amiről te írsz, PPT-t is lehet általában állítani de az már mélyebb cucc, gagyi lapokon biztos nem elérhető. (Más kérdés, hogy elvileg sw-ből állítható sokszor ugyanúgy mivel a cpu intézi és így tudja az összes konfig igazából.)

    A PPT meg nem a huzamos terhelés mérőszáma, alap órajelen a TDP a meghatározó, annyi hőt fog termelni az időben limitált Turbo után. Már ha lesz Turbo, mert az is normális működés ha nincs. A paramétereken és a kereteken múlik.

Új hozzászólás Aktív témák