Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz rapidsquirel #57506 üzenetére

    Na látod így már egészen más a leányzó fekvése, először nagyon drámaian nyilatkoztál az 1.5V-ról, de utóbb már felmentél 1.6V fölé..

    Van különbség 4.7-5Ghz között, szerintem konkrétan nem is kevés pláne a húzott 280X-em mellett.
    Adja magát hogyha amennyiben nem lenne, nem itt hajtanám, nagyobb CPU hűtőt is csak azután vásároltam, hogy megnéztem a kontrasztot 4.5-5Ghz között. :K

    A Sas által Intel/i7 mellé említett 1.28V-os "határ" 8/9***-es FX esetében szerintem olyan 1.55-1.6V között lehet valahol, ahogy magad is írod "normális" hűtővel, 1.488-1.5V még meg sem kottyan nekik.

    Nemrég linkeltem 5.2-es, 1.525V-os terhelést, HWinfosat: [link]

    6perc után: 1.5V, kupak 70°C; 1.525V, kupak 78°C ráadásul jó meleg volt aznap, játék közben ezt még C3-ban sem érné el WTTJ-n, ami gyakorlatilag a létező legintenzívebb CPU terhelést csinálja a mai napig.

    Itt egy szösszenet arról a részről, nem ritka a 90+% mind a 8szálon: [link]

    Azt a terhelést ami itt van nem tud se BF4 sem más felmutatni, hőmérsékletre szerintem bőven rendben van, igaz télen készült, ám mivel egy 1.5V-os nyáron már túlvagyok erre egy tizest még rá lehet pakolni de max annyit és ez ugye kupak. 10-12°C a difi általában mag/kupak között, az AMD elvileg mag szinten max 65°C-t tart "egészségesnek", ez a gyakorlatban 75°C-os kupakot jelent, tartósan. Na ettől sehol nincs az ember ahogy fogalmazol, megfelelő hűtéssel. :N
    A lapban korábban egy Phenom II x4 955BE lakott, na az tartósan ment 2évig 70°C fölötti kupakkal, nem ritkán felette (GTA IV..), kutya baja nem lett, azóta is teszi a dolgát az új tulajnál hiba nélkül.

    Nem fogok zsákbamacskát árulni, tunningprociként lesz kitéve apróra. :K
    Azért ez nem egy 100K-s i7, 34k bruttó volt amikor vettem.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák