Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    Amazon postáz Magyarországra, kivétel számítógépes szoftverek, meg egy-két apróság. Könyvet, CD-t, filmet rendszeresen veszek, rendeléstől számított négy-öt napon belül meghozza a postásunk (néha három). Ez új cuccokra érvényes. Árulnak rengeteg terméket használtan is, ezek viszont magánszemélyekhez kötődnek, így velük kell alkudozni a részletekről. Ez esetben tehát egyéntől függ, hogy el tudja-e Mo.-ra postázni, avagy sem. Utóbbi eset már nagyban hasonlít az e-Bayre, felteszem, ott is nagyjából így működhet (bár onnét még nem rendeltem).
    Fontos még tudni, hogy a rendelt termékekre egyszeri csomagolási költséget számítanak fel, ez könyveknél több, kisebb (és főleg könnyebb) termékeknél, mint a CD, DVD pedig kevesebb. Érdemes úgy kalkulálni vásárláskor, hogy a fizetendő illetékeket is hozzá kell még számolni, ez ugye nálunk a 20% áfa. Ha vegyes a csomag, akkor a benne levő legnagyobb díjkategóriás termékhez igazítják a csomagolási költséget.
    Tehát végsősoron nincs semmi hókuszpókusz, megrendeled, Amazon lepasszolja a magyar postának, postásnéni pedig hozza a küszöbhöz. Akármilyen rosszakat hallottam általában a postáról, meg kell mondjam, eddig valamennyi küldeményt hiánytalanul megkaptam, lehet, máshol nem ennyire szerencsések a körülmények, nem tudom. Az eredeti felvetés akkor lehet jogos, ha valaki olyan terméket szeretne, amit az Amazon tényleg nem postáz ki (lásd feljebb), vagy csak egyes országokban hozzáférhető, de oda meg extra nyelvismeret, stb kellene. Az biztos, hogy öt-hat éve én is örültem volna egy ilyen lehetőségnek, de manapság egy kis utánajárással bárki el tudja magának intézni. Szigorúan csak szerintem.

    ui: a 180k Huf-os karórámat is így rendeltem, csak nem az Amazontól, hanem egy másik angol cégtől, szóval kitartás ;)

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Új hozzászólás Aktív témák