Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Horvi

    őstag

    válasz sh4d0w #29978 üzenetére

    Sziasztok,

    Egy olyan kérdésem lenne itt a KVM-hez, hogy van valami használható leírás ami alapján csináltátok és érdemes követni ha Win10-et akarok virtualizálni?
    Nyilván a gugli feldob jó pár találatot csak nem tudom hirtelen mi az ami használható lehet és mi az ami nem.
    Köszi

    Hello darkness, my old friend...

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz sh4d0w #29978 üzenetére

    Host:
    - jól szellőző porszűrős ház (Thermaltake Core v31)
    - ASUS TUF B450M PRO GAMING
    - Ryzen 5 3600 alapon (néha fellöki magát, ez normális, a frekiket érintő beállítások auto-n BIOS-ban, szóval semmi tuning). Jó pasztázás, böhöm hőcsöves hűtő, kizárt a CPU throttling, hűvös az egész max kakaón is. Prime stabil bármeddig.
    - 2x 16G DDR4 ECC 2400@3000 (Samsung B-Die, alapfeszen hagyva, ECC ON, teljesen hibamentes OFF-ban is, de természetesen ON-on használom, totál hibamentes edac-util szerint is)
    - DELL PERC H310 (LSI 9211-8i kétportos SAS kontroller, legkésőbbi hozzávaló IT módú firmware-el és bios-al crossflash-elve, hibátlan)
    - 1x 250G Intel SSD (82% de csak a kopás miatt, PERFECT státusz HD Sentinel szerint)
    - 2x4T Seagate NAS + WD PURPLE, zfs mirror (egyik HDD alaplapi SATA-n, másik a PCIe-es LSI-n)
    - 4x4T Seagate NAS, raidz1 (2 HDD alaplapi SATA-n, 2 HDD az említett LSI-n, bár raid5-szerű módban ennek semmi értelme, mert csak 1 kiesést bír, mégis ezt választottam a hely miatt, ha meg hullik, nem dőlök kardomba, a fontos a mirroron van. Kellett a hely.)
    - GF710 VGA, két monitorral
    - Debian friss testing, frissen update-elve. Hibamentes, évek óta testing-en élek, nem szokott bajom lenni vele (akkor álltam át stable-ről testing-re, mikor egy korábbi hardveremre a stable-t nem tudtam rávenni, illetve mikor megtudtam, hogy az Ubuntu alapja is testing branch)
    - XFCE

    Host is és a VM-ek is SSD-n, VM-ek storage konténere QEMU (nem RAW bár egyesek szerint a RAW még jobb, de így is a VM-en belül dd-vel 400+ megát mérek).

    Szóval érthetetlen. Mégegyszer benézek BIOS-ba, minden támogatva-e a CPU virt. opciók környékén, de kifejezetten emlékszem, hogy úgy hagytam. (Jó lenne, ha most mégis tévednék). Volt már sokkal gyengébb konfigon is pattogós VM-em, a VGA-tól eltekintve.

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák