Xiaomi Redmi Note 5A - árképzésből ötös

Olcsó, jól működő phablet, minőségi kialakítással, komolyabb hibák nélkül. A Redmi-széria legújabb tagja is hozza a gyártótól elvártakat, de ne egy csúcsmodellt várjunk.

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs téren nincs okunk komoly panaszra, kezdhetjük mindjárt azzal, hogy a dual SIM akár microSD-s bővítés esetén is működik, külön helyet kapott a két nano SIM. Van 4.1-es Bluetooth, 802.11b/g/n hálózatokat ismerő Wi-Fi, 2.0-s, MTP-képes microUSB és Cat. 4-es LTE, az európai változatok esetén természetesen B20-képességgel. Dual standby módon működik együtt a két SIM, tehát készenléti állapotban mindkettő a hálózaton van, de csak addig, ameddig az egyikkel hívást nem folytatunk, a beszélgetés időtartama alatt a másik pihen.


[+]

A navigációs modul jól tette a dolgát, GPS és GLONASS jelek segítségével, szabad ég alatt 2-3 percen belül talál jelet offline, mobilhálózatok bevetésével szinte azonnal. Remekül használható a beépített infra, és szenzoros téren is korrekt a felhozatal, van giroszkóp, mágneses érzékelő és gyorsulásmérő. NFC, hőmérséklet-érzékelő és légnyomásmérő nincs. A beszélgetési hangminőség átlagos, a hangszóró tisztán, de legfeljebb közepes hangerővel szólal meg, a zajszűrés viszont érezhetően jobban működik GSM-hálózaton, mint sztereó videofelvételnél.

Két nanoSIM mellé egy microSD-kártya is fér, így kell ezt csinálni
Két nanoSIM mellé egy microSD-kártya is fér, így kell ezt csinálni [+]

Értékelés: Xiaomi Redmi Note 5A
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Snapdragon 425 rendszerchip elvileg támogatná a Quick Charge 2.0-t, mi azonban hiába próbálkoztunk 2.0-s és 3.0-s gyorstöltőkkel, a sztenderd, 1 amperes töltő sebességét tudtuk vele elérni, ami körülbelül 3 óra alatt tölti fel a 3080 mAh kapacitású telepet. Szerencsére nem csak a töltés, hanem a merülés sem túl intenzív, átlagos, de aktív használat mellett is elengedő volt kétnaponta konnektort keresni, 5-6 óra kijelzőidőket tudtunk elérni, folyamatos szinkronizálással, automatikus fényerővel, sok telefonálással és fotók készítésével. Offline módban akár 10-11 órás filmezések is összejönnek, de ez már valóságtól elrugaszkodott felhasználási mód, minimális hang- és fényerővel, illetve 480p fájlokkal.

Ha kizárólag az ár/érték arányt tekintjük, a Xiaomi ismét egy elsöprően jó készüléket tett le az asztalra, a harmincezer forintos összeg környékén eddig jellemzően sokkal kompromisszumosabb phableteket találtunk a piacon. A rendszersebesség és az üzemidő hozza a specifikáció alapján vártakat, a kamera a szoftveres hiányosságait leszámítva kimondottan jól sikerült, az infraportért és a 3,5 milliméteres jack csatlakozón keresztül érkező zenei élményért szintén piros pont jár, a három kártyát fogadó tálca pedig szintén a pozitívumokhoz írható. Ugyanakkor nem mehetünk el a negatívumok mellett sem: a recsegő-ropogó, műanyagosnak is érződő készülékházat nem igazán jó kézben tartani, az alig néhány ezressel drágább Redmi 4X emellett valódi prémiumterméknek tűnik, a 2 GB RAM és a 16 GB-os, nem túl gyors tároló hátrányait szintén lehet érezni, továbbá hiányoltuk a gombok háttérvilágítását, az ujjlenyomat-olvasót és a gyorstöltés lehetőségét. Nincs nagy gond, aki a fent említett apróságokkal együtt tud élni, remek vásárt csinálhat egy ilyen eszközzel.

Xiaomi Redmi Note 5A

szentkuti11

A tesztkészülék az Eustock jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A TENAA-nál a Redmi Note 5

    A 18:9-es képarányú Xiaomi phablet minősítési viziten járt és fényképezőgép elé állt.

  • Új széria a Xiaomitól, szelfifókusszal

    A Redmi Y1 Indiában mutatkozott be, és egyelőre az egyik nagy webáruháznál vásárolható meg önfotós extrákkal és szelfivakuval.

  • Élőképen a Redmi Note 5

    Most már tényleg csak a leleplezés van hátra: bekapcsolt állapotban is megcsodálható a kávákat száműző Xiaomi Redmi Note 5.

  • Xiaomi Redmi 5A - továbbra is

    Ez még nem a hosszított kialakítású, kávamentesített Redmi, ár/érték aránya viszont elsöprő, nem mellesleg pedig már itthon is megvehető.

Előzmények

  • Xiaomi Redmi Note 4 - takarék-szövetkezet

    A két kiszerelésben elérhető Redmi Note 4-ből a lóerőben szerényebbet, kitartásban viszont annál sikeresebbet teszteljük. A Xiaomi a Note 3-ra is lapot húzott, és még az ár is kedvezőbb lett.

  • Xiaomi Redmi Note 3 Pro - teljesítménytúra

    Az eddig is remekelő Redmi Note 3 még erősebb hardvert, nagyobb felbontású kamerát és microSD kártyaolvasót kapott a mutatós fémház és a hatalmas telep mellé.

  • Xiaomi Redmi Note 3 - zártosztályos zseni

    Az ártól kezdve a fémházon át az üzemidőig minden klappol az ujjlenyomat-olvasós, Helio X10-es Redmi Note 3-mal – kivéve a zárt bootloadert, ami Kína határain kívül jelenleg eléggé rossz hír.

Hirdetés