Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!

Hatalmas felbontású OIS-es főkamera, eSIM, nagy tárhely, remek kijelző, jack csatlakozó, infra, gyors töltés és töltő. Az idei Redmi Note széria sztárja lehet az 5G-s Pro modell.

Adatkapcsolat, üzemidő, összegzés

Megvannak a hazai 4G és 5G sávok, van opció eSIM aktiválására vagy hely két fizikai nanoSIM-nek, dual standby két kártya egyidejű kezelésével, és Wi-Fi hívás. A hívás közbeni hangminőség kifejezetten jónak mondható, az egyetlen zavaró dolog telefonálás során a virtuális közelségérzékelő lehet, mely egy alkalommal nem kapcsolta nálunk sem időben a kijelzőt a teszt alatt. Adott az NFC a mobilos fizetéshez, megvan a távirányítóként használható infraport, viszont a kétsávos Wi-Fi modem csak a Wi-Fi 5-öt (802.11a/b/g/n/ac) támogatja, a Bluetooth pedig 5.2-es (A2DP, LE). Megvan a telefonban a gyorsulásmérő, a környezeti fényérzékelő, iránytű és a giroszkóp is, sőt, a beépített optikai ujjlenyomat-leolvasót pulzusszenzorként is használhatjuk, viszont nincsen barométer. Az USB-C csatlakozó USB 2.0-s, OTG-képes. A navigációs modul egysávos, GPS, GLONASS, BDS, Galileo és QZSS hálózatokkal kommunikál, városi környezetben megvan a 3 méteres pontosság két másodperc alatt.

(forrás: Mobilaréna) [+]

5100 mAh-s lítium-polimer telepet találunk a hátlap alatt. Qi vezetékmentes töltés nincs, de 67 wattos vezetékes gyorstöltés van, hozzá szükséges adapterrel és kábellel a dobozban. A telefon támogatja a PD 3.0-s gyorstöltést, a gyártó szerint 44 perc kell neki a saját adapterével a teljes töltéshez, tapasztalataink szerint 11%-ról 100%-ra 37 perc alatt töltött a készülék, úgyhogy az ígéret reális. Az üzemidő viszont csak jó, de nem különösképpen kiemelkedő, a PC Mark valós használatot szimuláló tesztjén 12 óra és 5 perc alatt jutott el a Redmi Note 13 Pro 5G teljes töltöttségről 20%-ra automatikus fényerőszabályzással. Összesen 18 óra és 12 perc volt az, amit vegyes használattal még ki tudtunk hozni a készülékből az akkumulátorkímélő használata nélkül. Ha nem nyomkodjuk a telefont folyamatosan, akkor a kétnapos töltési ciklusok tűnnek reálisnak, de a mellékelt gyorstöltővel ezek is kevesebb, mint egy órát vesznek igénybe. A szoftverben találunk beállítási lehetőséget automatikusan aktiválódó takarékos módra, van ultratakarékos mód, állítható be töltési korlát, illetve a rendszer tippeket is ad, hogy mely programok fogyaszthatnak sokat a háttérben.

További képek a galériában!További képek a galériában!További képek a galériában! További képek a galériában! (forrás: Mobilaréna) [+]

Redmi Note 13 Pro 5G
Pro
Vékony készülékház, vékony kávák a kijelző körül, IP54
Fényes, éles, 120 Hz-es AMOLED panel HDR10+ és Dolby Vision támogatással
67 wattos töltés, töltő a dobozban mellékelve, jó üzemidő
Tok és fólia is alaptartozék a dobozban
3,5 mm-es csatlakozó, infravörös port, sztereó hangszórók
8 GB LPDDR4x memória és 256 GB UFS 2.2 tárhely
eSIM támogatás
Jó minőségű fotókat és 4K videókat rögzíteni képes főkamera
Kontra
Virtuális közelségérzékelő szenzor
Gyenge segédkamerák, nem lehet felvétel közben a látószögek közt váltani
Android 13-as rendszer, sok felesleges előre telepített alkalmazás, reklámok itt-ott a felületen
A tárhely nem bővíthető microSD-vel
Az elődnél lassabb Wi-Fi 5-ös modem
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 7 pont
Szoftverfrissítések 7 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 8 pont
Indulóár (HUF, 8/256 GB) 159 990

Összegzés

Jól kezdi az évet a középkategóriában a Xiaomi a Redmi Note 13-akkal. A Redmi Note 13 Pro 5G látványos előrelépést sikerült hozzon közvetlen elődjéhez képest is, de csak az árban egy ligában játszó konkurensek között is ki tud tűnni. Remek kijelző, igényes összeszerelés, letisztult, a korábbi modellekénél jóval elegánsabb dizájn, korrekt főkamera, sztereó hangszórók, 3,5 mm-es audio jack, infravörös port, gyorstöltés, jó üzemidő, töltő és védőtok a gyári csomagban, kellően erős, de még takarékos chip az élvezhetően gyors használathoz, akár játékokhoz is. Emellett olyan extrák, mint a kijelzőbe épített ujjlenyomat-leolvasó, IP54-es védelem, programozható eSIM.

Ezek közül sokat megtalálni már a középkategóriában, és itt sem teljes a kép, mert lehetne mondjuk a rendszer frissebb, kár az Android 13-as indításért. Szintén találkozhatunk már ebben az árszegmensben vezeték nélküli töltéssel is (Nothing Phone (1)), akad jobb vízállóság és sokoldalúbb videós képességek (Samsung Galaxy A54 5G), vagy erősebb hardver is (OnePlus Nord 3), illetve gyorsabban frissítő kijelző és gyorsabb Wi-Fi modem (Motorola Edge 40 vagy Edge 40 Neo) is egy-egy készülékben. Vagy kecsesebb modellként a gyártó kínálatában még a Xiaomi 13 Lite is megemlíthető, illetve nem mehetünk el szó nélkül a Poco X6 5G mellett, ami ugyanezt a hardvert vonultatja fel gyengébb hátlapi kamerával, de olcsóbban.

Viszont összességében a legkevesebb kompromisszumot a Redmi Note 13 Pro 5G kéri a felsorolt telefonok közül cserébe azért, amit kínál. Véleményünk szerint önmagában és a középkategóriában is megállja a helyét, a Redmi Note 13-as széria tagjai közül pedig a legjobban eltalált változat a Note 13 Pro 5G. Nem szállt el a hivatalos hazai induló árazás sem, és ott van a telefon a szolgáltatóknál is, úgyhogy mondhatni megalapozta sikerét már önerőből, de tőlünk is kap egy Ajánlott minősítést.

Redmi Note 13 Pro 5G a gyári tokban
Redmi Note 13 Pro 5G a gyári tokban [+]

A Redmi Note 13 Pro 5G a Xiaomi magyarországi márkaképviselete jóvoltából volt nálunk teszten, ezúton is köszönjük!

Redmi Note 13 Pro 5G

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények