Hirdetés
Bevezető
Nem fogom azzal húzni az időt, hogy szappanopera jellegű történetekkel traktáljam az olvasót arról, hogy miért irtó nehéz OnePlus tesztkészüléket szerezni, de dióhéjban az a lényeg, hogy a BBK cégcsoport (amihez ez a márka is tartozik) Európában nincs könnyű helyzetben, amit egy bírósági döntés szerint csak magának köszönhet, mivel nem óhajtottak bizonyos 5G szabadalmak után licenszdíjat fizetni a Nokiának. Ezért aztán az EU-ban a BBK-s telefonok forgalmazását félig-meddig megtiltották (a németeknél biztos, mert ott született az ítélet), a kínai mamut pedig úgy döntött, hogy akkor inkább kivonul azokról a piacokról, ahol erős a szolgáltatói jelenlét az értékesítési csatornák mixében, hazánk pedig kifejezetten ilyen terület.
Ettől még OnePlus telefonokat éppenséggel lehet kapni, csak az Oppo, a Realme és a OnePlus mindennemű hivatalos képviselete kámforrá vált, a globális iroda pedig nem is foglalkozik a magyar piaccal, ezért aztán a magyar tesztelőkkel sem kommunikálnak. Ezen a ponton lépett be a történetbe az Alza, amely forgalmazza továbbra is a OnePlus termékeit, tőlük érkezett az a Nord 3, amelynek a 8/128 GB-os változatáért 180 lepedőt kell fizetni és csak további 20 ezret kell az asztalra tenni, hogy a 16/256 GB-os verzióhoz jussunk hozzá.
Vagyis a Nord 3 a középkategória felsőbb szegmensében próbál szerencsét mondjuk a Honor 90, a Xiaomi 13 Lite és a Google Pixel 7a ellenfeleként, tehát nincs könnyű dolga, de fel tud mutatni néhány olyan extrát, amely miatt abszolút van keresnivalója a mezőnyben. Annak ellenére, hogy a OnePlus egyre inkább az Oppo más néven, a Nord 3-nak nincs oppós megfelelője, szóval kifejezetten érdemes vetni rá egy pillantást, ha az ember ezen az árszinten nézelődik. És előrebocsátom: a Nord 3 egy olyan OnePlus, ami még ízig-vérig OnePlus, vagyis egy csomó apróság és megoldás kifejezetten a gyártói örökséget viszi tovább. És ezekért az apróságokért szeretik még mindig oly sokan a márkát.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!