Vernee Thor E - E, mint energia?

Majdnem megduplázták az eredeti Thor akkumulátorát, ez érződik is az üzemidőn, ugyanakkor nem fejlődött sokat a készülék, több szempontból vissza is lépett az elődhöz képest.

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Nem sok dolog változott adatkommunikáció kapcsán, ami viszont igen, az sajnos nem előnyére. A Thor E legnagyobb ütőkártyája a 800 MHz-es, azaz B20 hálózatokat támogató Cat.4-es LTE, a kompromisszum a unibody házból adódik, ugyanis a kártyatálcára már csak akkor tehetünk két nanoSIM-et, ha a 16 gigabájtos tárhely bővítésére nincs szükségünk. Egyébként mindkét kártya 4G-képes, a beszélgetési minőség pedig az elvárhatónak megfelelően rendben van, noha jóval tisztábban szóló és erőteljesebb hangszórót is tehettek volna az előlapra.

A telefonhívásokról is készíthetünk hangfelvételt A telefonhívásokról is készíthetünk hangfelvételt
A telefonhívásokról is készíthetünk hangfelvételt [+]

A Direct-kompatibilis, kétsávos WiFi érzékenysége átlagon felüli, 802.11 b/g/n szabványú routerekkel kommunikál, adott esetben routerként is működik 2,4 GHz és 5 Ghz-en egyaránt. A Bluetooth 4.0-s verziójú, támogatja az A2DP és LE protokollt, ahogy illik. A microUSB csatlakozó 2.0-s adatátvitelre képes, jó hír, hogy többféle perifériákat kezel, tehát nem csak tölteni tudunk egy másik készüléket, hanem külső tárolót és akár egeret vagy billentyűzetet is használhatunk. A GPS és GLONASS műholdak segítségével gyors és pontos a navigáció, ráadásul iránytű is van, ami adott esetben sokat segíthet. A hiányosságok listájára az NFC-t, az infrát és a giroszkópot lehet írni.

Levehető hátlap helyett hibrid SIM slot
Levehető hátlap helyett hibrid SIM slot [+]

Értékelés: Vernee Thor E
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Aki az 5020 mAh kapacitású akkumulátor hallatán erőteljes felhasználás mellett négy-ötnapos üzemidőre számít, az jó eséllyel csalódni fog. Ha tényleg végig szeretnénk csinálni egy munkahetet töltés nélkül, akkor az alapfunkciókra és szürkeárnyalatos kijelzőre építő E-ink módot nem szabad kikapcsolni, és csak akkor szabad feloldani a kijelzőt, ha nagyon muszáj. Így valóban lehetséges napi 20% alatt tartani a merülést úgy, hogy nem kapcsoljuk ki a telefont, de ezt valószínűleg nem sokan fogják csinálni, hiszen még a legnomádabb körülmények közt is meg tud minket menteni egy külső akkumulátor. Az átlagos használatban kétnaponta érdemes töltőt keresni, nagyjából 4,5-6 óra kijelzőidők jönnek ki, a gyári MediaTek Pump Express+ töltőfejjel körülbelül két óra alatt jutott el teljesen lemerült állapottól a maximumig.

Ráncfelvarrásnak indult, bizonyos szempontokból azonban visszalépés lett a Vernee Thor E. Már az eredeti modell sem volt kimondottan egyedi külsejű, viszont használni jóval könnyebben lehetett kisebb méretei és ergonomikusabb kialakítása miatt. A szögletesített formaterv egyáltalán nem rossz, viszont nincs semmi érdekes pont, ami kiemelné a tömegből, miközben a beltartalom sem lett érdemben jobb. Az előd ténylegesen 13 megapixeles, jobb fényértékű kamerája szinte minden körülmények közt minőségibb képeket csinált, szebben szólt a beépített hangszórója, microSD-bővítés mellett is bele lehetett tenni két SIM kártyát. Az utód mellett szól az E-ink móddal kiegészített, lényegesen jobb üzemidő, az értesítési led és a hatékonyabbnak tűnő ujjlenyomat-olvasó, ugyanakkor ne felejtsük el, hogy egy éve lényegében ugyanannyiba került a Thor, Magyarországon érvényesíthető garanciával, mint amennyiért most a Thor E-t adja a Gearbest, EU raktárról. Nem rossz ajánlat, de a Xiaomi Redmi 4A Pro és Redmi 4X lényegesen jobb duó ebben az árkategóriában, és bár kifutó, az eredeti Thor most olcsóbban is megvehető, mint a Thor E, ami szintén elgondolkodtató lehet.

szentkuti11

A tesztkészülék a Gearbest jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Vernee Mars Pro - a bolygó másik oldala

    A Vernee modellfrissítése vastagabb hardvert és akkumulátort nyújt, az árcímke viszont kedvezőbb lett, ami kárpótol a továbbra is kissé ingerszegény megoldásért.

  • A Vernee is Mixel

    Mondjuk, Vernee Mix 1-re nem emlékszünk, de a Mix 2 hamarosan érkezik. A Verneetől ugyanakkor kicsit több egyediséget vártunk volna.

  • Kevlárba burkolták a Vernee Active-ot

    A Vernee első strapamobilja pont nem úgy néz ki, mintha az lenne, pedig elég ellenálló anyagokból szerkesztették össze.

  • Vernee M5 - jól bevált recept

    Hozzávalók: a lehető legjobb hardver, jól összerakott készülékház, nyers Android, kedvező ár. Kínai készülék, hazai garanciával, mi baj lehet?

Előzmények

  • MWC 2017: Két taggal bővült a Thor sorozat

    A Vernee a Thor E-vel és a Thor Plusszal rázza fel a szériát, egyik alsó kategóriás, a másik pedig méretes kijelzővel rendelkezik.

  • A Vernee is készül az MWC-re

    Elsőként szeretnének 10 nanométeres csíkszélességű MediaTek Helio X30 rendszerchippel telefont kiadni, és egy Redmi Note 4-killerről is szivárogtattak.

  • Vernee Thor - mondhatni isteni

    Újabb, egyben a legújabb shenzheni gyártó, ahogy az lenni szokott, megnyerő specifikációval és még annál is kedvezőbb árral támad, de a meglepetés az, hogy sikerül is neki.

Hirdetés