uleFone Armor X - betonbunker

A középkategóriában kínál strapabíró képességeket az uleFone 18:9 arányú panellel szerelt phabletje, ám a hardver és a kamera nem nő fel az összeszerelés színvonalához.

Hardver, szoftverek

Ez az oldal a strapatelefonoknál általában úgy indul, hogy a hardver az elkért végösszeggel (160 euró) nincs összhangban, a gyártónak ugyanis valahonnan faragnia kell a strapaburkolat felárának kifizetésére. Mégis azt kell, hogy mondjam: bárcsak pár ezressel többe kerülne az Armor X, és a négymagos MediaTek MT6739 helyett valamivel erősebb SoC lakozna benne, mert 2 GB RAM-mal és a lomha, 16 GB-os tárolóval együtt ez a phablet borzasztóan lassú. Legyen szó a menüben való matatásról, a 3D-s játékról vagy a böngészésről, a dadogások mindig jelen vannak. Hiába a friss rendszer (Android 8.1 Oreo, áprilisi biztonsági javítócsomaggal), a teljes értékű OS helyett az Android Go lett volna a tökéletes választás. Azt ugyanis éppen szűkös erőforrásokra szabták, amit az Armor X vastagon kipipál.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark uleFone Armor X Asus Zenfone 4 Selfie Lite Xiaomi Redmi 5 Evolveo StrongPhone G8
Rendszerchip MediaTek MT6739 Snapdragon 425 Snapdragon 450 MediaTek Helio P10
AnTuTu Bench. 7.x 47381 pont 44068 pont 70322 port 52622 pont
Geekbench 4.x (single/multi) 669 / 1861 pont 685 / 1898 pont 756 / 3477 pont 592 / 2509 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,1 fps 5,7 fps 18 fps 11 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 2,7 fps 2,8 fps 9,4 fps 5,3 fps
AndroBench Sequential Read 255,79 MB/s 260,98 MB/s 277,95 MB/s 256,77 MB/s
AndroBench Sequential Write 91,63 MB/s 72,91 MB/s 113,54 MB/s 127,83 MB/s
AndroBench Random Read 14,74 MB/s 44,62 MB/s 36,25 MB/s 35,98 MB/s
AndroBench Random Write 10,05 MB/s 7,72 MB/s 16,69 MB/s 11,05 MB/s

Kár érte, mert még ha nem is ez a főszempont, azért az ütésálló mobiloktól is fürgébb működést várunk, nem a tavalyi-tavalyelőtti belépőszint sebességét. Amúgy, a hiányos magyarítást leszámítva a mellékelt felület alig tér el a vegytiszta Androidtól, balra elérhető például a Google egész oldalas widgetje, különben pedig a Material Design stílusjegyek uralkodnak, olyan hasznos extrákkal, mint a megjelenített méret és betűméret állítása, a kapcsolópanel átrendezése vagy az osztott képernyős megjelenítés. Hasznos a kamera gyorsindítása a bekapcsolót kétszer lenyomva, a virtuális gombok bekapcsolása és variálása pedig azokat győzheti meg, akik szerint a képernyőtől különállóak nem az igaziak (az érzékenységük tényleg lehetne jobb).


[+]

Ezzel még nem értünk a felsorolás végére: akad némítás lefordítással, képernyőkép készítése három ujjal, az osztott képernyő gyors elérése, illetve a feloldás kézsuhintással, ami talán víz alatt jöhet jól. Az ujjlenyomatok regisztrálása körülményesebb a szokásosnál, ám egyből meg is tanulja az ember, hogy az oldalsó, éppen hüvelykujjra eső, gomb funkcióval nem rendelkező szenzort teljesen le kell takarni. Ha így cselekszik, a leolvasó tízből nyolc-kilenc alkalommal sikerrel azonosítja, két másodperc alatt a főoldalra juttatva. A zsebben viszont hajlamos a leolvasó akaratlanul működésbe lépni. A szenzor rövid lenyomással visszalépésre, hosszúval pedig hívásfogadásra, exponálásra, képernyőkép készítésre és a főoldalra jutásra is bevethető. A termékoldal az arcalapú feloldást is említi, erre opciót ugyanakkor nem találtunk.


[+]

A rendszer gyorsítását a DuraSpeed hivatott garantálni, nem mintha képes volna javítani az erőforrások szűkösségén. Legalább nincs alkalmazásfelesleg: az egyetlen extra a Google csomagon és eszközökön felül a kifejezetten hasznos OutDoor Toolbox szerszámos láda. Ebben iránytűt, zseblámpát, vízmértéket, nagyítót, riasztót és egyéb hasznos kellékeket találni. A megszokott androidos telefonkönyv a SIM kártyákról, a mobilról és számos online fiókból gond nélkül hívja a névjegyeket, többféle rendezési elvvel és automata elutasító válaszok lehetőségével. A tárcsázóban elérhető a gyorskeresés.


[+]

A Gboard remek virtuális billentyűzet, hiszen témázható, átméretezhető, akad egykezes mód, ujjhúzós bevitel, magyar nyelvi támogatás és egy sor Google-funkció. A Chrome is jófajta böngésző, számos lap kezelésével, inkognitó móddal és a fiókhoz tartozó előzmények, jelszavak szinkronizálásával. Kár, hogy szörfölés kifejezetten dadogós a világhálón. Jobban jár az ember, ha az igazi sportelfoglaltságot választja, az Armor X-et pedig otthon hagyja. Az oldalsó PPT gomboz funkció nem társítható, az uleFone viszont felajánlja a zene mappába rejtett APK-ból a Zello walkie-talkie app telepítését.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • MWC 2018: A középkategóriába is betüremkedik az uleFone

    Az uleFone S és X tulajdonképpen egy készülék kétféle hardverrel, és bár nem néz ki olyan jól, mint a T2 Pro, az iPhone X-et ügyesen lekoppintotta. Nem mintha ez erény volna.

  • MWC 2018: Ez az uleFone veszettül jó néz ki

    A notch, vagyis a kijelzőbetüremkedés az MWC idei nagy slágere, az uleFone pedig megcsinálta a kávamentes dizájnt ízlésesen. Kár, hogy aztán össze is törte.

  • uleFone Gemini - csak négyesikrek

    Merész Full HD kijelzőhöz négymagos MTK lapkát társítani. Ám az uleFone Gemini dupla kamerája, fémháza és az ujjlenyomat-olvasója kárpótol a lóerők hiányáért. Csak az a kérdés, mennyire.

  • uleFone Future - talán majd jövőre

    A gyártó az idei MWC-n mutatta be (majdnem) káva nélküli készülékét, amit kellemes formaterv, elképesztően gyors rendszer és ijesztő minőségi kihozatali arány egyaránt jellemez.

Hirdetés