uleFone Armor X - betonbunker

A középkategóriában kínál strapabíró képességeket az uleFone 18:9 arányú panellel szerelt phabletje, ám a hardver és a kamera nem nő fel az összeszerelés színvonalához.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Armor X két nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával, és legfeljebb 150/50 Mbps-os átvitelre képes 4G-n, minden hazai sáv támogatásával (800/900/1800/2100/2600 MHz). A beszélgetési hangminőség teljesen átlagos, kristálytisztának egyik oldalon sem lehet mondani, de sem a hangerővel, sem a másik megértésével nem volt gond. A kétcsatornás WiFi modem 802.11b/g/n szabványú közepes érzékenységgel (Direct, HotSpot), a Bluetooth 4.1-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (microUSB, MTP). A navigáláshoz a phablet az A-GPS mellett csak a GPS és Glonass műholdakat veti be, a BeiDou, Galileo, SBAS vagy QZSS csoportokat nem. Odakint ennek ellenére fürge a pozíciószerzés, csak a megszokottnál pontatlanabb, szobabelsőben pedig nehézkesen jön össze. Van iránytű, gyorsulásmérő és NFC Android Pay mobilfizetéssel (már ahol ez elérhető). Nincs viszont giroszkóp, barométer vagy infra.


[+]

Egy dologba biztosan nem lehet belekötni az uleFone-nál: készülékeik általában parádés üzemidővel rendelkeznek, és nem okoz a 5,5”-es Armor X se meglepetést 5500 mAh-s akkumulátorával. Ebből 8-9 óra képernyőidő simán kijöhet, csak nem ez az a mobil, amit ennyi ideig szeretne az ember nyomogatni napkelte és napnyugta között. Nem kötelező: 2-3 naponta is elég lehet az 5V / 2A-es töltőre helyezni, amely három óra alatt jut el 0-tól 100%-ig. Emellett ott a vezetékmentes töltés opciója, mondjuk a tesztkészülék mellé kapott, Qi-szabványú töltővel, vagy bármilyen másikkal. Túl sok energiatakarékos opció nincs, viszont ez nem is feltétlenül szükséges a fentiek ismeretében – aki hosszú-hosszú napokig használná az Armor X-et két töltés között, simán kikapcsolhatja a szükségtelen antennákat és leszabályozhatja a fényerőt. 150 niten 17 órán át lehet netezni egy töltésről, illetve 15 órát videózni.


[+]

Értékelés: uleFone Armor X
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összefoglaló

A strapatelefon speciális műfaj, és az uleFone meglehetősen sokat vállal a témakörön belül, a másfél órás vízállóságtól kezdve az egynapos pihentetésen át a betonkocka mélyén a földre ejtésig 1,2 méterről. A 160 eurós kontinentális, avagy a 130 dolláros ázsiai ár plusz a járulékos költségek forintosítása se volna vészes, mert 53 darab Mátyás képű papirosért az IP68-as minősítés, a jól működő ujjlenyomat-olvasó és a parádés üzemidő jól jön építkezésen, kirándulás közben vagy vízi sportot űzve. Ehhez megfelelően világos IPS képernyő és tényleg masszív, bár sokaknak biztosan túl nagy készülékház társul, de valamit valamiért: a természetnek aligha állna ellen egy papírvékony mobil.

Valamekkora hardveres áldozat érthető, ám a lomha MediaTek SoC-vel, a szűkös 2/16 GB-os RAM/tárhely modullal és a roppant lassan zötyögő szoftverfelülettel az uleFone kihúzta a talajt az Armor X sarkai alól. Ha a költségbe a nyolcmagos SoC nem is fért bele, akkor legalább az Android Go rendszerváltozat enyhíthetett volna az erőforrás igényen. Illett volna giroszkópot is mellékelni, illetve egy Snapdragon mobilplatformot a jobb navigációs képességekért. Lehet, hogy egy Evolveo Strongphone G8 sokkal többe kerül, de sokkal jobb vétel is műfajon belül. Ha ehhez az Armor X gyatra kameráit és félig összejött magyarítását hozzávesszük, a nem sok vizet zavaró multimédiás csomaggal, a verdikt az előnyös strapatulajdonságoktól indulva a napi használat fejfájásáig eljutva nem lehetne csalódást keltőbb – minek az erős burkolat, ha harmatgyenge, ami azon belül van? Akad persze komolyabb tudású ütésálló mobil az uleFone kínálatában, az emberiség viszont jó eséllyel túléli, ha az Armor X egy köbméter betonban landol, és senki nem ugrik utána, hogy megmentse.

Bone123

A tesztkészülék az uleFone jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz, kérem, kattintson ide, illetve ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • MWC 2018: A középkategóriába is betüremkedik az uleFone

    Az uleFone S és X tulajdonképpen egy készülék kétféle hardverrel, és bár nem néz ki olyan jól, mint a T2 Pro, az iPhone X-et ügyesen lekoppintotta. Nem mintha ez erény volna.

  • MWC 2018: Ez az uleFone veszettül jó néz ki

    A notch, vagyis a kijelzőbetüremkedés az MWC idei nagy slágere, az uleFone pedig megcsinálta a kávamentes dizájnt ízlésesen. Kár, hogy aztán össze is törte.

  • uleFone Gemini - csak négyesikrek

    Merész Full HD kijelzőhöz négymagos MTK lapkát társítani. Ám az uleFone Gemini dupla kamerája, fémháza és az ujjlenyomat-olvasója kárpótol a lóerők hiányáért. Csak az a kérdés, mennyire.

  • uleFone Future - talán majd jövőre

    A gyártó az idei MWC-n mutatta be (majdnem) káva nélküli készülékét, amit kellemes formaterv, elképesztően gyors rendszer és ijesztő minőségi kihozatali arány egyaránt jellemez.

Hirdetés