uleFone Armor X - betonbunker

A középkategóriában kínál strapabíró képességeket az uleFone 18:9 arányú panellel szerelt phabletje, ám a hardver és a kamera nem nő fel az összeszerelés színvonalához.

Külső, kijelző, védelem

Mára eljutottunk oda, hogy a középkategória alján se szokatlan a mutatós fémház, kicsit feljebb pedig a kellemesen csiszolt és csillogó üvegburkolat. A masszívabb összeszerelés mégse jelenti azt, hogy a mai okostelefonok kevésbé törékenyek, mint a tegnapiak, ha pofára esnek a betonon. A feltörekvő kínai márkák (vagy az európaiak, amelyek kínai katalógusból válogatnak és szitáztatnak) tisztában vannak a kijelző és a belső komponensek sérülékenységével, illetve azzal a ténnyel, hogy ha valaki egy Galaxy Active vagy CAT mobilt akar vásárolni, egy vagyont kell otthagyni a strapabíró képességek vállalásáért. A megfizethető árú, ütésálló mobiltelefonok kategóriája tehát kihasználható piaci rés, és az Armor X ezt kívánja betömni.


[+]

Most nem lövedékálló és hasonlóan hangzatos megjegyzésekről van szó, hanem konkrét strapaképességek vállalásáról, amiben nem fukarkodik az uleFone középkategóriása, amely 5,5”-es, 720 x 1440 pixeles IPS paneljét brutálisan nagy készülékházba építette. A javarészt műanyaggal burkolt, oldalt fémszegélyt, elöl pedig Gorilla Glass védelmet használó „apróság” 163 x 76,6 x 13,9 milliméteres és 256 grammot nyom, azaz nem spóroltak a matériával, az oldalsó felirat pedig büszkén hirdeti az IP68-as por- és vízálló védelmet. A termékoldal szerint az Armor X ráadásul akár másfél órát ázhat másfél méteres vízoszlop mélyén, és kapaszkodj meg: egy napot ejtőzhet egy méter mély, nyilván nedves/folyékony betonréteg alján.


[+]

Azt persze, hogy egynapnyi kötés után hogy a vérbe vakarja ki a szerencsétlenül járt munkás az Armor X-et a betonból, jó kérdés – olyannyira, hogy AliceWake kolleginával és szentkuti11-gyel már ki is néztük a főváros környéki telepek betonköbméter árát, Leagoo M5 videónk tiszteletbeli folytatása gyanánt. Aztán mégsem kívántunk egy köbméter betont csak erre a célra elpazarolni, majd egy nap után azt nem kis munkával megbontani. Elég annyit tudni, hogy a phablet a legerősebb szorításomra és csavarásomra sem kívánt megnyikkanni, az uleFone szerint pedig az 1,2 méteres magasságból történő pottyantásokat is bírja. Vétlen vagy szándékos dobáláskor jobb egyébként elkerülni a lábujjakat, mert egy ilyen féltégla sokkal könnyebben tesz bennük kárt, mint fordítva.


[+]

A phablet számos munkakörnyezetben használható, akár -40 és +80 Celsius-fok között, a promóképek szerint pedig még vízi kalandra is el lehet vinni, bár ez megint csak olyan, amit szívesen leteszteltünk volna a valóságban, ha épp szembe jön egy búvárkodási vagy szörfölési lehetőség. A gyártó hangsúlyozza: a microUSB és a jack port, valamint a gombok, a kamerák és a hangszórók is megbízhatóan kívül tartják a vizet, akárcsak a dupla nanoSIM vagy egy nanoSIM és egy microSD kártya befogadására alkalmas tálca a jobb oldalon, amit egy fül kihajtása után, körömmel és fájdalommal kell kipiszkálni.


[+]

Alatta egy PPT gomb és ritkán látott vendég: oldalsó ujjlenyomat-olvasó pillantható meg, míg a hangerőszabályzó és a bekapcsoló átellenes oldalon és sajnos túl magason van. A 3,5 milliméteres füles felül, az 5500 mAh-s, táblagépes telepet töltő kábel pedig alul csatlakoztatható, egyik sem igényel speciális kialakítású kábelt. A por-, víz-, ütés- és rázkódásálló Armor X tényleg remekül össze lett rakva, plusz az előlap apján és tetején egy-egy védelem kiemelkedik a képernyő síkjából, hogy asztallapon ne karcolódjon meg az üveg. Jobb lett volna viszont, ha oldalt is kimagasodik a műanyag keret, így garantálva a kijelzőnek nagyobb védelmet.

Kijelző-teszt
Mérés uleFone Armor X Evolveo StrongPhone G8 Samsung Galaxy Xcover 4 CAT S31
Képátló 5,5 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5,0 hüvelyk 4,7 hüvelyk
Felbontás 720 x 1440 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 562 nit 496 nit 484 nit 677 nit
Fehér fényerő (min.) 25,5 nit 18,6 nit 3,8 nit 31,9 nit
Fekete fényerő 0,30 nit 0,29 nit 0,64 nit 0,80 nit
Kontrasztarány 1874:1 1714:1 756:1 847:1
Színhőmérséklet 8008 K 12133 K 7638 K 7339 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A strapabíró küllem és a különféle tesztek teljesítése mindenképp pluszköltség a gyártónak (bár a Mil-STD 810G minősítések ezúttal elmaradtak), amit először a kijelző szokott megsínyleni. Bár 5,5”-en a HD+ panel semmiképp sem tűéles, de azért elfogadható rajzolatú, odakint pedig szerencsére kellően világos, némi színváltozással járó, elfogadható betekintési szögekkel. A kalibráció viszont kissé kékes, éjszaka pedig harsányan világos a legalacsonyabbra vett fényerő. Ráadásul némi érintési késedelem is van az érintőpanelen, bár ez inkább a hardver számlájára írható, ott szokott ugyanis folytatódni a strapakategória áldozathozatala. Elöl fénymérő, közelségérzékelő, beszélgetési hangszóró, értesítő LED és 5 megapixeles kamera kapott helyet, illetve alul háttérvilágítást nélkülöző alkalmazásváltó, főképernyő és visszalépés érintőgomb.


[+]

Hátul büszkén tereli a figyelmet az Armor X a 8 + 5 megapixeles dupla kamerára és a dupla LED villanóra, amelyeket fémlap vesz körbe. Máskülönben plasztik és jó pár jelölés borítja ezt az oldalt. Az ütésálló mobilok között létezik lekerekítettebb és sokkal szögletesebb darab is, tesztalanyunk küllemére esztétikailag mindenesetre nem lehet panasz, a kényelem pedig ebben a műfajban másodlagos szempont. Annyira azért le lettek kanyarítva a sarokélek, hogy ne vágják az ember tenyerét, de negyed kiló az negyed kiló. A kijelző teteje pedig olyan messze van a hüvelykujjtól, hogy az eléréséhez fogást kell váltani vagy két kezet használni. A sárga-fekete, figyelemfelhívó csomagolás egy jó adag leírást, egy vastag microUSB kábelt, egy 5V / 2A-es, európai töltőfejet és egy már az Armor X-re applikált képernyővédő fóliát is tartalmaz. Az uleFone-tól idevándorolt pakkal pedig egy külön megvásárolható, vezetékmentes töltőpad is érkezett, a phablet pozitív meglepetése ugyanis a Qi szabvány támogatása.

Hardver, szoftverek

Ez az oldal a strapatelefonoknál általában úgy indul, hogy a hardver az elkért végösszeggel (160 euró) nincs összhangban, a gyártónak ugyanis valahonnan faragnia kell a strapaburkolat felárának kifizetésére. Mégis azt kell, hogy mondjam: bárcsak pár ezressel többe kerülne az Armor X, és a négymagos MediaTek MT6739 helyett valamivel erősebb SoC lakozna benne, mert 2 GB RAM-mal és a lomha, 16 GB-os tárolóval együtt ez a phablet borzasztóan lassú. Legyen szó a menüben való matatásról, a 3D-s játékról vagy a böngészésről, a dadogások mindig jelen vannak. Hiába a friss rendszer (Android 8.1 Oreo, áprilisi biztonsági javítócsomaggal), a teljes értékű OS helyett az Android Go lett volna a tökéletes választás. Azt ugyanis éppen szűkös erőforrásokra szabták, amit az Armor X vastagon kipipál.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark uleFone Armor X Asus Zenfone 4 Selfie Lite Xiaomi Redmi 5 Evolveo StrongPhone G8
Rendszerchip MediaTek MT6739 Snapdragon 425 Snapdragon 450 MediaTek Helio P10
AnTuTu Bench. 7.x 47381 pont 44068 pont 70322 port 52622 pont
Geekbench 4.x (single/multi) 669 / 1861 pont 685 / 1898 pont 756 / 3477 pont 592 / 2509 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,1 fps 5,7 fps 18 fps 11 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 2,7 fps 2,8 fps 9,4 fps 5,3 fps
AndroBench Sequential Read 255,79 MB/s 260,98 MB/s 277,95 MB/s 256,77 MB/s
AndroBench Sequential Write 91,63 MB/s 72,91 MB/s 113,54 MB/s 127,83 MB/s
AndroBench Random Read 14,74 MB/s 44,62 MB/s 36,25 MB/s 35,98 MB/s
AndroBench Random Write 10,05 MB/s 7,72 MB/s 16,69 MB/s 11,05 MB/s

Kár érte, mert még ha nem is ez a főszempont, azért az ütésálló mobiloktól is fürgébb működést várunk, nem a tavalyi-tavalyelőtti belépőszint sebességét. Amúgy, a hiányos magyarítást leszámítva a mellékelt felület alig tér el a vegytiszta Androidtól, balra elérhető például a Google egész oldalas widgetje, különben pedig a Material Design stílusjegyek uralkodnak, olyan hasznos extrákkal, mint a megjelenített méret és betűméret állítása, a kapcsolópanel átrendezése vagy az osztott képernyős megjelenítés. Hasznos a kamera gyorsindítása a bekapcsolót kétszer lenyomva, a virtuális gombok bekapcsolása és variálása pedig azokat győzheti meg, akik szerint a képernyőtől különállóak nem az igaziak (az érzékenységük tényleg lehetne jobb).


[+]

Ezzel még nem értünk a felsorolás végére: akad némítás lefordítással, képernyőkép készítése három ujjal, az osztott képernyő gyors elérése, illetve a feloldás kézsuhintással, ami talán víz alatt jöhet jól. Az ujjlenyomatok regisztrálása körülményesebb a szokásosnál, ám egyből meg is tanulja az ember, hogy az oldalsó, éppen hüvelykujjra eső, gomb funkcióval nem rendelkező szenzort teljesen le kell takarni. Ha így cselekszik, a leolvasó tízből nyolc-kilenc alkalommal sikerrel azonosítja, két másodperc alatt a főoldalra juttatva. A zsebben viszont hajlamos a leolvasó akaratlanul működésbe lépni. A szenzor rövid lenyomással visszalépésre, hosszúval pedig hívásfogadásra, exponálásra, képernyőkép készítésre és a főoldalra jutásra is bevethető. A termékoldal az arcalapú feloldást is említi, erre opciót ugyanakkor nem találtunk.


[+]

A rendszer gyorsítását a DuraSpeed hivatott garantálni, nem mintha képes volna javítani az erőforrások szűkösségén. Legalább nincs alkalmazásfelesleg: az egyetlen extra a Google csomagon és eszközökön felül a kifejezetten hasznos OutDoor Toolbox szerszámos láda. Ebben iránytűt, zseblámpát, vízmértéket, nagyítót, riasztót és egyéb hasznos kellékeket találni. A megszokott androidos telefonkönyv a SIM kártyákról, a mobilról és számos online fiókból gond nélkül hívja a névjegyeket, többféle rendezési elvvel és automata elutasító válaszok lehetőségével. A tárcsázóban elérhető a gyorskeresés.


[+]

A Gboard remek virtuális billentyűzet, hiszen témázható, átméretezhető, akad egykezes mód, ujjhúzós bevitel, magyar nyelvi támogatás és egy sor Google-funkció. A Chrome is jófajta böngésző, számos lap kezelésével, inkognitó móddal és a fiókhoz tartozó előzmények, jelszavak szinkronizálásával. Kár, hogy szörfölés kifejezetten dadogós a világhálón. Jobban jár az ember, ha az igazi sportelfoglaltságot választja, az Armor X-et pedig otthon hagyja. Az oldalsó PPT gomboz funkció nem társítható, az uleFone viszont felajánlja a zene mappába rejtett APK-ból a Zello walkie-talkie app telepítését.

Kamerák, multimédia

Az Armor X 5 megapixeles kamerát visel az előlapon, ami 8 megapixelre skáláz fel, illetve 8 megapixeles, autofókuszos modult hátul, 13 megapixeles felskálázással, f/2-es rekeszértékkel és dupla villanóval. A főkamera kapott egy 5 megapixeles kiegészítő lencsét is, ez a portrémódot hivatott megtámogatni, ami SLR néven fut, íme egy példa. A szoftver egyszerű, de hasznos: balra a vaku, a HDR, az effektek és a beállítások érhetők el, jobbra a videó, a fotó, az arcszépítés, az SLR és a panoráma között lehet váltani. Akad még kameraváltó, galéria és exponáló, kattintani pedig az ujjlenyomat-olvasót hosszan megérintve is lehet.


[+]

A kamerás műfaj eddig se ment igazán az uleFone-nak, és nem az Armor X-szel kezdik utolérni a konkurenciát. Lassú és már nappal problémákba fut a fókusz, lomhán rögzít a kamera és csigatempóban készülnek a HDR felvételek. A dinamika szűkös, a részletek 8 megapixelen sem az igaziak, a fehéregyensúly pedig hajlamos a színtévesztésre, néha jelentős túlexponálással megfűszerezve. Ha nappal ez a helyzet, jobb este a negyedkilós téglát a zsebben hagyni, amit a mellékelt eredmények is bizonyítanak. Ezek után a bokeh/SLR képektől sem érdemes sokat várni: hiába állítható az elmosás mértéke, a kamera inkább csak a széleket homályosítja, középen pedig eleve kevés a részlet.

Videofelvétel 1080p-ben lőhető 30 FPS-sel, és a mellékelt eredménynél őszintén sokkal rosszabbra számítottunk. Egész sok a részlet, ugyanakkor rendszeres az újraélesítés. A felvett hang egycsatornás és elég élesen szól, a mélyeket javarészt nélkülözve, de legalább nincs agyonszűrve. Ekkora képernyőn nem csak rögzíteni, lejátszani is érdemes lehet, aminek szintén a 1080p a korlátja. Aki a videókat 18:9-es arányra nagyítaná és/vagy a DivX, az Xvid, az AC3 hang és a feliratok valamelyikét viszontlátná, jobban teszi, ha a gyári szoftver helyett feldobja a VLC Playert. HDR tartalmakat és 4K videót értelemszerűen nem visz el a hardver.


[+]

A Play Zene a szokásos rendszerezést és widgeteket nyújtja, egyszerű hangszínszabályzóval. Füles csatlakoztatása után FM-rádió is beüzemelhető. A fejhallgatóra jutó minőség így is, úgy is idézőjeles, bár speciel alacsony bitrátájú mp3-at hallgatva kár is volna belé a méregdrága audiochip és erősítő. Torzítás vagy komolyabb zaj nincs, dinamikában és részletességben mindenesetre jó pár középkategóriás társ többet nyújt és tisztábban, cserébe azok lemondanak az ütésállóságról. Az alul könnyen eltakarható, monó hangszórót két dologgal nem lehet megvádolni: egyfelől azzal, hogy túl halk volna, mert kifejezetten erélyes. Másfelől pedig azzal, hogy tisztán szólna, mert a maximumon zúgós, tompa és lapos a produktum. Ezen csak némileg javít, ha 3-4 lépéssel lejjebb veszi a hangerőt az ember, de jobb, ha nem strapálja magát.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Armor X két nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával, és legfeljebb 150/50 Mbps-os átvitelre képes 4G-n, minden hazai sáv támogatásával (800/900/1800/2100/2600 MHz). A beszélgetési hangminőség teljesen átlagos, kristálytisztának egyik oldalon sem lehet mondani, de sem a hangerővel, sem a másik megértésével nem volt gond. A kétcsatornás WiFi modem 802.11b/g/n szabványú közepes érzékenységgel (Direct, HotSpot), a Bluetooth 4.1-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (microUSB, MTP). A navigáláshoz a phablet az A-GPS mellett csak a GPS és Glonass műholdakat veti be, a BeiDou, Galileo, SBAS vagy QZSS csoportokat nem. Odakint ennek ellenére fürge a pozíciószerzés, csak a megszokottnál pontatlanabb, szobabelsőben pedig nehézkesen jön össze. Van iránytű, gyorsulásmérő és NFC Android Pay mobilfizetéssel (már ahol ez elérhető). Nincs viszont giroszkóp, barométer vagy infra.


[+]

Egy dologba biztosan nem lehet belekötni az uleFone-nál: készülékeik általában parádés üzemidővel rendelkeznek, és nem okoz a 5,5”-es Armor X se meglepetést 5500 mAh-s akkumulátorával. Ebből 8-9 óra képernyőidő simán kijöhet, csak nem ez az a mobil, amit ennyi ideig szeretne az ember nyomogatni napkelte és napnyugta között. Nem kötelező: 2-3 naponta is elég lehet az 5V / 2A-es töltőre helyezni, amely három óra alatt jut el 0-tól 100%-ig. Emellett ott a vezetékmentes töltés opciója, mondjuk a tesztkészülék mellé kapott, Qi-szabványú töltővel, vagy bármilyen másikkal. Túl sok energiatakarékos opció nincs, viszont ez nem is feltétlenül szükséges a fentiek ismeretében – aki hosszú-hosszú napokig használná az Armor X-et két töltés között, simán kikapcsolhatja a szükségtelen antennákat és leszabályozhatja a fényerőt. 150 niten 17 órán át lehet netezni egy töltésről, illetve 15 órát videózni.


[+]

Értékelés: uleFone Armor X
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összefoglaló

A strapatelefon speciális műfaj, és az uleFone meglehetősen sokat vállal a témakörön belül, a másfél órás vízállóságtól kezdve az egynapos pihentetésen át a betonkocka mélyén a földre ejtésig 1,2 méterről. A 160 eurós kontinentális, avagy a 130 dolláros ázsiai ár plusz a járulékos költségek forintosítása se volna vészes, mert 53 darab Mátyás képű papirosért az IP68-as minősítés, a jól működő ujjlenyomat-olvasó és a parádés üzemidő jól jön építkezésen, kirándulás közben vagy vízi sportot űzve. Ehhez megfelelően világos IPS képernyő és tényleg masszív, bár sokaknak biztosan túl nagy készülékház társul, de valamit valamiért: a természetnek aligha állna ellen egy papírvékony mobil.

Valamekkora hardveres áldozat érthető, ám a lomha MediaTek SoC-vel, a szűkös 2/16 GB-os RAM/tárhely modullal és a roppant lassan zötyögő szoftverfelülettel az uleFone kihúzta a talajt az Armor X sarkai alól. Ha a költségbe a nyolcmagos SoC nem is fért bele, akkor legalább az Android Go rendszerváltozat enyhíthetett volna az erőforrás igényen. Illett volna giroszkópot is mellékelni, illetve egy Snapdragon mobilplatformot a jobb navigációs képességekért. Lehet, hogy egy Evolveo Strongphone G8 sokkal többe kerül, de sokkal jobb vétel is műfajon belül. Ha ehhez az Armor X gyatra kameráit és félig összejött magyarítását hozzávesszük, a nem sok vizet zavaró multimédiás csomaggal, a verdikt az előnyös strapatulajdonságoktól indulva a napi használat fejfájásáig eljutva nem lehetne csalódást keltőbb – minek az erős burkolat, ha harmatgyenge, ami azon belül van? Akad persze komolyabb tudású ütésálló mobil az uleFone kínálatában, az emberiség viszont jó eséllyel túléli, ha az Armor X egy köbméter betonban landol, és senki nem ugrik utána, hogy megmentse.

Bone123

A tesztkészülék az uleFone jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz, kérem, kattintson ide, illetve ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

uleFone Armor X
uleFone Armor X Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 163 x 76,6 x 13,9 milliméter
Tömeg 256 gramm
Színvariációk fekete-sötétszürke, fekete-rózsaarany
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1440 pixel (293 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6739
Processzor típusa 1,5 GHz-es, négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip PowerVR GE8100
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (9,5 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (maximum 128 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
LTE 800/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, Direct, HotSpot
USB microUSB 2.0 (MTP)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van (GPS, Glonass)
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 8.1 (Oreo)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google szoftvercsomag
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autofókusz, LED segédfény + 5 megapixel (SLR módhoz)
Másodlagos kamera 5 megapixel, fixfókusz
Videófelvétel 1080p @ 30 FPS
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 5500 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő (3G) n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet,fénymérő, közelségérzékelő, gyorsulásmérő, ujjlenyomat-olvasó, IP68 védelem, ütés- és rázkódásálló védelem, arcalapú feloldás, PPT gomb, vezetékmentes töltés

Azóta történt

Előzmények

  • MWC 2018: A középkategóriába is betüremkedik az uleFone

    Az uleFone S és X tulajdonképpen egy készülék kétféle hardverrel, és bár nem néz ki olyan jól, mint a T2 Pro, az iPhone X-et ügyesen lekoppintotta. Nem mintha ez erény volna.

  • MWC 2018: Ez az uleFone veszettül jó néz ki

    A notch, vagyis a kijelzőbetüremkedés az MWC idei nagy slágere, az uleFone pedig megcsinálta a kávamentes dizájnt ízlésesen. Kár, hogy aztán össze is törte.

  • uleFone Gemini - csak négyesikrek

    Merész Full HD kijelzőhöz négymagos MTK lapkát társítani. Ám az uleFone Gemini dupla kamerája, fémháza és az ujjlenyomat-olvasója kárpótol a lóerők hiányáért. Csak az a kérdés, mennyire.

  • uleFone Future - talán majd jövőre

    A gyártó az idei MWC-n mutatta be (majdnem) káva nélküli készülékét, amit kellemes formaterv, elképesztően gyors rendszer és ijesztő minőségi kihozatali arány egyaránt jellemez.

Hirdetés