Sony LinkBuds - Nincs többé “Hé, hallod?!”

Világbajnok zajszűrés helyett a külvilág hangjainak átengedését kínálja a Sony új fülhallgatója.

Kapcsolat, összegzés

A kapcsolat stabil (RSSI: -66 dBm) és a késleltetés is hibahatáron belül van, nem csúszik a nézett tartalomtól a hang. Hangkiesést vagy szakadást én nem tapasztaltam sem telefonon, sem laptopon normál használattal, azonban amikor kimentem a konyhába, a jelforrástól durván hét méterre, már elkezdte dobálni a hangot a LinkBuds. Több eszközt is megjegyez a fülhallgató, akár tévéket is, de a PlayStationt nem, ráadásul ezek közötti gyors váltás és Bluetooth multipont támogatás nincsen.


[+]

Van viszont gyors párosítás Android és Windows 10 vagy 11 rendszereken, illetve látjuk a fülhallgatók töltöttségét is az értesítések között, iOS-en meg a vezérlőközpontot lehúzva. A szoftveres hátországot a Headphones applikáció biztosítja, ez nagyjából ugyanazt kínálja a LinkBuds esetében is, mint a többi támogatott Sony eszköznél. Látunk egy státuszt a fülhallgatók és a tok töltöttségéről, látjuk, hogy éppen milyen kodeken keresztül és mi a lejátszott média. SBC és a jobb minőségért AAC van, az aptX vagy az LDAC támogatása kimaradt, pedig a fülhallgatóba szerelt chip támogatná ezeket is. Én az AAC és DSEE kombót használtam inkább, ez adta a legjobb eredményt, a kapcsolat stabilitásával pedig így sem volt probléma tömegközlekedésen sem.

Hirdetés

Gyors párosítás és a Sony Headphones alkalmazás első két oldala.Gyors párosítás és a Sony Headphones alkalmazás első két oldala.Gyors párosítás és a Sony Headphones alkalmazás első két oldala. Gyors párosítás és a Sony Headphones alkalmazás első két oldala. [+]

A program második oldalán találjuk a hanggal kapcsolatos beállításokat. Itt aktiválhatjuk, hogy ha megszólalunk, automatikusan szüneteljen a lejátszás, ez még mondhatni, túlságosan érzékenyen is működött nálam, amikor elkezdtem dúdolni az épp hallgatott dallamot vagy épp köhögtem egyet, megállt a zene. Hangszínszabályzónk is van, több előre beállított, de igény szerint tovább variálható EQ-val (tiszta, vokál-, basszuskiemelés, stb.), és manuális beállításokkal, melyek közül kettő sajátot elmenthetünk az alapértelmezett opciók közé. Az app figyelmeztet, hogy a személyre szabott EQ, a DSEE, a hangfelismerő és a hangasszisztens egyidejű használatával a LinkBuds üzemideje eshet, én ezt nem tapasztaltam. Van lehetőség a korábban említett 360 fokos hangzás bekapcsolására, ehhez a telefon kameráján keresztül a fülünket is szkennelni kell. Alatta válthatunk a két támogatott kodek között és kapcsolhatjuk be a DSEE-t is.

Figyelmeztető ablak és a Sony Headphones alkalmazás harmadik és negyedik oldala.Figyelmeztető ablak és a Sony Headphones alkalmazás harmadik és negyedik oldala.Figyelmeztető ablak és a Sony Headphones alkalmazás harmadik és negyedik oldala. Figyelmeztető ablak és a Sony Headphones alkalmazás harmadik és negyedik oldala. [+]

A harmadik oldalon az adaptív hangerőt, az automatikus szünetet és kikapcsolást állíthatjuk, illetve a hangasszisztens nyelvén is változtathatunk. Magyar nyelv nincsen, az appban sem, de a világnyelvek mindegyike megtalálható. A negyedik oldalra pedig a szolgáltatások kerültek, amit itt hozzáadunk a Headphones applikációhoz, azt automatikusan elindíthatjuk a fülhallgatóról is, telefon nélkül. Régiónkban egyelőre sok választási lehetőség nincsen, csak a Spotify a támogatott platform.

A csomagolás során nem használnak műanyagot, papírból van az apró doboz
A csomagolás során nem használnak műanyagot, papírból van az apró doboz. [+]

Magyarországon 69 990 forintért kerül piacra a LinkBuds 2022 februárjában. Közvetlen konkurenciát nehéz találni (a csontvezető fülhallgatókat nem venném ide, mert azok nem ülnek a fülkagylóban), de talán a Huawei Freebuds 4, a Samsung Galaxy Buds Live és az Apple AirPods állnak legközelebb a LinkBudshoz nyitott kialakításuk mivoltából. A Freebuds 4-et és Buds Live-ot kényelemben és hangzásban, az AirPods fülhallgatót pedig hangban hagyja ott a Sony. A konkurenseket azonban könnyebb a mindennapok során kezelni, a hordozóik kialakítása jobb, az Apple fülesének száras kialakítása pedig továbbra is a beszélgetési hangminőség legjobbját hozza. A Sony új eszköze azoknak lehet jó választás, akik mindenáron hallani akarják környezetüket, szeretnék a TWS-ek nyújtotta funkciókat, de nem akarnak semmit a hallójáratukba dugni és ezért kompromisszumokat is képesek kötni. Gondolkodtam a tetszett plecsnin, ez végül a Bluetooth multipont hiányán bukott el. A LinkBuds ettől függetlenül egy jól felszerelt és érdekes koncepció, kíváncsi vagyok, milyen jövő áll előtte.

Virág Dani

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények