Hirdetés
Multimédia, alkalmazások
Az alkalmazások között GPS szoftver ücsörög (nem, nem útvonaltervező), hanem egy kicsiny szoftver, ami megmondja a pontos koordinátánkat. Itt ücsörög a már említett Opera Mini, valamint a City Cruiser, ami szintén navigációs alkalmazás, ez elvileg számos városban segít eligazodni (Budapest nincs köztük), de nekem nem volt szerencsém Lisszabonnal, pedig ott jártam nemrég, még fejben megvannak a helyek. Van viszont egy Application Manager nevű menüpontunk az alkalmazások között, s egészen szürreális élmény érhet erre bökve: egy online alkalmazásboltot kapunk, ahonnan le lehet töltögetni ingyenes cuccokat.
Rögtön fogtam is magam, lehúztam az egyetlen elérhető navigációs alkalmazást, ez pedig a Mobile GMaps, ami egy működő Google Maps, lehet benne keresni, megtalálja a pozíciót, de elképesztő módon lassú az egész. Nagyon végszükség esetén jöhet jól, pláne, mert műholdképet is mutat, ami túrázáskor nem haszontalan. Ezen kívül van SnapTu kliens, iránytű, szótár, webrádió. A játékok között összesen kilenc alkalmazás van, nem álltam neki ezzel szórakozni, de akkor is, emberek, MTK platform, webes alkalmazásbolttal, ez azért eddig nem volt jellemző.
A hátlapon található kamera két megapixeles, s annak ellenére, hogy a chipset képes lenne rá, autofókuszt nem kapott. A mellérakott segédfény viszont igen erős, úgyhogy a vaku kipipálva. Ezt egyébként a magyar szoftver “csúcsfény” néven mutatja a menüben, ami kissé talán eufémizstikus. A beállítások között nincsenek meglepő dolgok, néhány effekt, színbeállítás, önkioldó babrálás akad, tehát nem számítottunk semmi rendkívülire, s ez be is igazolódott. Az XP5300 nem a fotós mobilok királya, de arra jó, hogy egy-egy emlékezetesebb pillanatot megörökítsen az ember. Videót is tudunk rögzíteni, ez 720x480 pixelben történhet, van is tesztfelvételünk itt, alant pedig fotók sorakoznak.
Zenei szempotból sem egy Paganini. A hangerővel nincs gond, elemi erővel tör elő a 23 mm-es hátsó hangfalból a muzsika, de nagyon fülsértő, torzuló magasok jellemzik, ha pedig mély hang kéne véletlenül, akkor az egész zene kissé elhalkul egy pillanatra, elég idétlen dolog. A lejátszó is fapados, kézzel kell lejátszási listát összelegózni, más módon nem is indul, ID3 tagek alapján történő szűrésre ne számítsunk. Ráadásul teljesen retardált módon kezeli a fájlokat, hiába van a memóriakártyán 47 könyvtár, a telefon csak az Audio mappába tett elemeket látja, a képeknél nyilván az Images mappa játszik, a fájlkezelő szoftver ki sem írja, hogy vannak egyéb könyvtárak is, köszi. Akad viszont FM-rádió, ehhez kelleni fog egy füles, ami ugyebár nem a doboz tartozéka. A zenelejátszóban nincs equalizer (csak mélyhangkiemelés), viszont 5 fokozatban lehet állítani a lejátszás sebességét. És biztos én vagyok nagyon tudatlan, de fogalmam sincs, hogy ez mire jó, azon kívül, hogy 20 másodpercig vicces.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!