Sonim XP5300 Force - túlélés a harmadikról

Hirdetés

Bevezető

A Sonim nevű céget egy ideje már ismerheti a mobilkkommunikációban jártas olvasó. Az amerikai banda ugyanis egyfajta etalonná vált a strapabíró telefonok között, hiszen kizárólag ilyen modelleket dobnak piacra. Eleinte nagy hűhót is csaptak körülötte, mindenféle vírusvideókon petárdával lőtték ezeket fel az égbe, hogy aztán visszapottyanva a felületi sérüléseken kívül semmi bajuk ne legyen. Aztán eljutott hozzánk is pár ilyen motyó, az elnyűhetetlenségbe vetett hitünk azonban megingott egyszer, amikor komolyabban is nekiálltunk megzúzni egyet. Azt a tesztet azóta is emlegetjük, és emlegeti a Sonim is: az akkori forgalmazó szerint egyszerűen hibás szállítményt fogtunk ki.

Sonim XP5300 Force
[+]

Sebaj, itt az új Sonim, a 3G hálózatokon is működő XP5300 a jelenlegi kínálat csúcsa. Hogy mennyire bírja a gyűrődést, azt pár héten belül megnézzük, hiszen itt is marad nálunk a telefon, hogy összevessük két-három másik, hasonló modellel. Ebben a tesztben elsősorban arra keressük a választ, hogy a készülék mit tud akkor, ha éppen nem vízeséses sziklák között bukdácsol lefelé egy mély szurdok aljára, hogy ott 127 órán keresztül maradjon lent. A XP5300 nem olcsó játékszer, az aktuális forint-euró árfolyamtól függően 120 és 140 ezer forint között alakul a végfelhasználói bruttó ár, ennyi pénzért több jó kiállású okostelefon is vásárolható. Nincs viszont olyan gyártó, aki három éves, korlátozásmentes garanciát adna a telefonhoz. Ez persze nem azt jelenti, hogy ha direkt nekiállunk üvegvágóval, úthengerrel és faipari körfűrésszel, akkor azt is szó nélkül cserélik, de alapvetően minden olyan probléma, ami értelmezhető kereteken belül történt balesetek kapcsán jelentkezik, belefér a garanciába, s a gyártó cseréli a Sonim telefont egy másikra.

Sonim XP5300 Force
[+]

A Sonim telefon minden fakszni nélkül kibírja, ha egy százas szöget valami fába ezzel kalapálunk be, nem történik baja akkor, ha több emelet magasságból lezuhan, hosszú időn keresztül kibírja, ha vízben ücsörög, és különösebb hiszti nélkül visel el egy tetszőleges sivatagi homokvihart. A forgalmazó állítása szerint kétféle célcsoport vásárol ilyen masinát: az extrém sportot űzők, illetve az extrém körülmények között dolgozók, ide erdészeti, geodéziai, építőipari munkakörök tartozhatnak, barlangászok, vadvízi kajakosok, kaszkadőrök kezében fordul elő Sonim márkájú mobil.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sonim

Azóta történt

  • Strapateszt négy szereplővel

    A Samsung B2710 Xcover, a Sonim XP5300 Force, a Huawei Discovery és a Zio Solid S1 kapott hideget-meleget, hogy megnézzük, miként bírják a gyűrődést.

  • Handheld Nautiz X1 – a strapamobil

    Android 4.0 Ice Cream Sandwich és Windows Embedded Handheld 6.5 operációs rendszerekkel is bír a piac legszigorúbb katonai előírásoknak is megfelelő okostelefonja.

Előzmények

Hirdetés