Hirdetés

Huawei-Discovery Expedition - a felfedezés öröme

Előszó, külső

Az okostelefonok terjedése rengeteg változást hozott magával, melyek közül az egyik az elmúlt években kissé elhanyagolt strapatelefonok számának drasztikus növekedése, illetve az időseknek készült készülékeke megjelenése és térhódítása. A mi szempontunkból most nyilván a felsorolásban elsőként szereplő változás az érdekes, hiszen a Huawei Expedition nem egy nagyitelefon, hanem egy aktív életmódot élők számára készült kütyü, mely több érdekességgel is szolgál. Az egyik, hogy a Discovery Communications-szel közösen készítették; aki hirtelen egy új kommunikációs vállalatra gondolna, az rossz helyen jár, a 4200 főt foglalkoztató amerikai óriás egy régi szereplő, csak épp nem a telekommunikációs, hanem a televíziós vonalon, a rengeteg hasonló nevű csatorna mellett az ő munkájukat dicséri többek között az Animal Planet is. A cég jelenleg nagyjából 1,3 trilló forint körüli összeget ér, ami körülbelül húszada a Samsung értékének, de azért nem rossz eredmény. Várható volt tehát, hogy egy ilyen brand előbb vagy utóbb beszáll a telefongyártásba is, még ha nem is tevőlegesen, de nevek szintjén biztosan; ez történt meg nemrég, ám számunkra az is örvendetes, hogy az Expedition nevű készülékkel lépte át a Huawei azt a képzeletbeli korlátot, melyet eddig nem tudott: saját név alatt hoztak ki egy "sima" mobilkészüléket, mely nem egy okostelefon. OEM-ként korábban is gyártottak Androidtól mentes készülékeket, de azok mindig egy szolgáltató neve alatt jelentek meg, tehát mondhajtuk, hogy nagy előrelépés eme újdonság megjelenése.

Huawei Discovery Expedition
[+]

Sehol egy Huawei logótípua, a Discovery viszont címlapon figyel

Bár ami azt illeti, megjelenésről még nem beszélhetünk, a nálunk járt készülék ugyanis prototípusnak tekinthető, talán mi voltunk az első szaklap a világon, akiknek lehetőségük volt tesztelni az újdonságot; a lehetőséget ezúton is köszönjük a Huawei hazai képviseletének! Bár a világhálón csak pár napja bukkantak fel pletykák az eszköz létezéséről, a nálunk járt példány minden szempontból stabil volt, a prototípus-jelleget leginkább az igazolta, hogy doboz nélkül érkezett hozzánk, így kiegészítőket nem kaptunk hozzá. Viszont megtudtuk, hogy jár hozzá USB-kábel, töltő, headset és egy karra felrakható tartó is.

Huawei Discovery Expedition
[+]

Átlagos, kezelhető méretű masina

Nem tiszta, hogy a masina elkészítésében a Huawei és a Discovery milyen mértékben vette ki a részét, nyilván a kínaiak tették bele a nagyobb tudást a dologba, de nagyon érdekel, hogy a dizájnért ki volt a felelős. Ugyanis nagyon profi és korrekt kivitelezésről beszélünk, ha a televíziós srácok követték el, akkör mi meg őket követeljük a mobilgyártók közé, ha viszont a Huawei munkáját dicséri a dolog, akkor kijelenthetjük, amit eddig is tudtunk; az ázsiaiak elérték az európai színvonalat, és ezt mostmár nem csak a HTC-nek köszönhetően jelenthetjük ki. A D51 kódnevű masina tényleg nagyon jól néz ki, pont ilyennek képzelünk el egy fiatalos, aktív életet élők számára készült mobiltelefont, mely nyilván kevésbé stapabíró, mint mondjuk a Sonim modelljei, cserébe kisebb és jobban elfér az ember zsebében. Mérete 114,5 x 50.5 x 16 milliméter, tömege 106 gramm, az viszont nem tisztázott, hogy milyen mértékben bírja a stapát, a nedvességet és a port. Jövő utáni héten alaposan utána fogunk járni a dolognak, mivel az Expedition is része lesz annak a közel féltucat telefonnak, melyeket extrém körülmények között fogunk tesztelni.

Huawei Discovery Expedition
[+]

Az előlap tetején található a telefonhangszóró, alatta a 2 hüvelykes, QVGA felbontású TFT-LCD panel terül el, melyet a kiszivárgott információk alapján Gorilla Glass véd a fizikai behatásoktól. A kijelző színei szépek, napfényben is viszonylag jól olvasható, a betekintési szöge viszont nagyon kicsi, balról nézve egy pillanat alatt sötét, jobbról megtekintve pedig nagyon világos lesz a kép. A kijelző alá, még a Gorilla Glass alá került a méretes Discovery logótípia, alul pedig a numerikus gombsor található, mely nem csak szemet gyönyörködtető, de jól is használható, kimondottan gyorsan lehet rajta SMS-t írni. Háttérvilágítása fehér színű, elég halvány, de teljesen egyenletes.

A hátlap viszont elég furcsa; miután a futár meghozta a strapabíró masinát, nyilván az volt az első dolgunk, hogy véletlenül leejtsük a földre, amire szerencsétlen gép úgy reagált, hogy ledobta a hátlapját. Ez így nem lesz a legjobb, gondoltuk magunkban, aztán észrevettük azt, hogy a fekete borítás gyakorlatilag csak egy külső bőr, az igazi, víz- és porálló hátlap alatta helyezkedik el. Az már nem is repül le, ha kiesik a kezünkből a készülék, mivel egy érmével kioldható csavarral rögzíthetjük a készülékhez. Dizájn szempontjából viszont a kevésbé jól rögzített, fekete variáns a fontos, melyen már megjelenik a Huawei neve is, plusz itt látható a méretes, 2 megapixeles kamera is.

Huawei Discovery Expedition
[+]

A masina tetején egy ledes zseblámpa és két ajtócska található, melyek egyike alatt a szabványos microUSB-csatlakozó, a másik alatt pedig egy 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet található. Az oldalsó részek sem ingerszegények, mert bár balra nincs semmilyen gomb vagy csatlakozó, de van egy outdoor felirat, maga a felület pedig recézett, ami biztos fogást eredményez. Jobbra a hangerőszabályzó gombpárost találjuk, melyeket hosszan nyomva is tarthatjuk, a fenti ilyenkor a digitális iránytűt indítja el, az alsó a zseblámpát kapcsolja be. Alul három ismeretlen jelentésű piktogram, valamint egy újabb ajtócska található, alatta a GPS-hez kapcsolható külső antenna csatlakozójával. Vagy valami mással, de hogy mivel, arra nem jöttünk rá.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés