Sonim XP5300 Force - túlélés a harmadikról

Menü, alapfunkciók

Ha azt írom, hogy ez a Sonim MTK platformra épül, akkor talán néhányan hátrahőkölnek. Igen, a MediaTek nevű kínai chipsetgyártó termékei jellemzően kétkártyás, olcsó árfekvésű gépekben dolgozik, ám már tavaly is láthattuk a barcelonai világkiállításon, hogy nem ülnek ölbe tett kézzel az ázsiaiak, aminek egyik kézzelfogható eredménye pont ez a Sonim kütyü, hiszen az ebben dolgozó MT6268-as platform a fejlettebb MTK termékek közé tartozik. Ráadásul egész erőteljes, legalábbis egy Sonim szintű telefonhoz biztosan elég, hiszen 246 MHz-en ketyeg, tudja a 3G szabványt, simán lekezel 5 megapixeles kamerát is akár, a chipset integráltan tartalmazza a Bluetooth modult, illetve a böngészőt is - bár ebben a Sonim annyira nem bízott, ezért felrakták a készülékre az Opera Minit is.

Sonim XP5300 Force

A lényeg azonban az, hogy a telefon menürendszere baromi gyors. Minden azonnal történik, a logikával sincs mostanra már sok gond, bár a magyar fordítás helyenként meglepő kifejezésekkel szórakoztat. A tizenkét ikonos menü rajzai egyértelműek, a testreszabhatóság kimerül a gombok programozhatóságában, illetve a fekete, valamint a fehér színséma váltogatásában. Erős oldala a telefonnak a jelzőhangok kapcsán nyújtott produkció, 90 dB nem tréfadolog, maximumra tekerve igen harsányan ordít az eszköz.

Sonim XP5300 Force

A telefonkönyvben nincs meglepetés, a SIM kártyán felül további 1000 bejegyzés fér el. Név, több telefonszám, e-mail cím, cégnév, születésnap, kép, csnegőhang, webcím, postai cím, illetve megjegyzés tárolható. Ez a megcélzott felhasználói csoportnak nagy valószínűséggel elegendő. Az üzenetkezelés nem okoz különösebb gondot, ha nem vágyunk extrákra. A telefonban 1000 SMS fér el, a szövegbevitelt T9 segíti, a gombokkal egészen könnyen lehet írni, a sebességgel sincs probléma. Van MMS, illetve e-mail kliens is, ez utóbbi azért meglehetősen fapados, kezdve onnan, hogy nem akarta az igazságot az SMTP szerverrel (pedig általában ezzel nem szokott gond lenni), ráadásul a csatolmányok mérete is maximum 100KB, ami arra sem elég, hogy a videóra vett vízesést elküldhessük levélben, holott a 3G hálózatokon nagyobb fájlok átlövése sem kellene problémát okozzon.

Sonim XP5300 Force

A naptár grafikája olyan ronda, hogy a Ssangyong Rodius főtervezője is sírva bújik a paplan alá. Van havi és heti nézet, hatféle típusú bejegyzés rögzíthető, s alapvetően a funkcionálitással nincs gond, de elsőre kicsit riasztó az áttekinthetőség és a design. A vekker öt időpont megjegyzésére hajlandó, a számológép alapfunkciós, kapunk világórát, átváltót, részidős stoppert, e-book olvasót (ekkora kijelzőre?), és hangrögzítőt is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sonim

Azóta történt

  • Strapateszt négy szereplővel

    A Samsung B2710 Xcover, a Sonim XP5300 Force, a Huawei Discovery és a Zio Solid S1 kapott hideget-meleget, hogy megnézzük, miként bírják a gyűrődést.

  • Handheld Nautiz X1 – a strapamobil

    Android 4.0 Ice Cream Sandwich és Windows Embedded Handheld 6.5 operációs rendszerekkel is bír a piac legszigorúbb katonai előírásoknak is megfelelő okostelefonja.

Előzmények

Hirdetés