Hirdetés
Kompatibilitás, üzembe helyezés
A külső értelemszerűen nagyon hasonlít az előző generációra, de jelentős fogyókúrán esett át a termék, telefon nélkül 310 grammot nyom és 201,9 x 116,4 x 92,6 milliméteres dimenziókkal rendelkezik. A kompatibilis telefonok listájáról lekerült a Note 4, helyette viszont itt vannak az Exynos 7420-as kütyük: a Galaxy S6, az S6 edge, az S6 edge+ és a Note5. A telefonok méretkülönbségeiből adódó problémákat egy kétállású kapcsoló oldja meg, B állásban mehetnek rá a kisebb eszközök, A állásban pedig a nagyobbak. A valóságtól való elszigetelésért továbbra is egy szivacskarima felel, itt viszont komoly fejlődés mutatkozik: az elődön már néhány napos korában látszódtak a használat nyomai, az új sokkal strapabíróbbnak tűnik, kevésbé szöszöl, és a viszonylag hosszú tesztciklus alatt sem változott az állapota.
Az üzembe helyezés sem egyszerűbb, sem bonyolultabb nem lett a korábbiaknál: feltesszük a kényelmes, rugalmas pántokat az eszközre, a Play Áruházból letölthető appban letöltjük a nekünk tetsző tartalmakat, tisztára töröljük a lencséket és a kijelzőt, majd felvesszük a kütyüt. Ha homályos a kép, akkor a fenti tekerővel tudjuk állítani az élességet, a Gear VR továbbra is a telefon közelítésével/távolításával éri ezt el. Ezzel a módszerrel az enyhébb szemüveggel rendelkezők jó eséllyel simán megtalálják majd a számukra ideális élességet, de az eszköz belseje annyira tágasra sikerült, hogy egy hagyományos szemüvegre is nyugodtan rá lehet venni, nem zavar be a képbe. Jobb oldalt találhatóak a kezelőszervek, ezek a régiek maradtak, az érintőpadon való tájékozódást dombornyomás segíti a korábbi sík felület helyett, viszont a látszat csal: ezek nem megnyomható billentyűk. A vissza gomb viszont teljes egészében megőrizte a régi helyét és funkcionalitását. Szívesen kipróbáltunk volna a Gear VR-hoz egy vezeték nélküli kontrollert, hiszen állandó jelleggel a szemüveg oldalán matatni nem túl komfortos dolog, de egyelőre még nem tudott ilyet rendelkezésünkre bocsátani a Samsung, így maradt a korábbról már jól ismert megoldás.
A látószög nem változott, a régihez hasonlóan, 96 fokos képet ad, viszont a képminőség javult, ez nem véletlen, a Galaxy S6 pixelsűrűsége bőven megelőzi a Note 4-ét. A végeredmény még mindig nem tökéletes, a pixelesség továbbra is zavaró és szemfárasztó jelenség, de szegény mobil még így is maximumra járatva pörög, normál használatban soha nem éreztem még annyira forrónak az S6-ot, mint mikor egy hosszabb Gear VR-ozás után kivettem a szemüvegből. Belül láthatunk még egy közelségérzékelőt, ha nincs a fejünkön a kütyü, akkor a telefon sem világít fölöslegesen, két oldalra pedig a túlzott párásodást megelőzendő került egy-egy szellőzőnyílás, ami elég hatékonyan működik.
A melegedés és az érezhető túlterheltség tehát egy olyan probléma, amire még nem találtak tökéletes gyógyírt, viszont ez korántsem annyira jelentős, mint az elődnél, ahol nagyjából 20 perc aktív használat után jött a figyelmeztetés, hogy hagyjuk hűlni az eszközt, mielőtt tovább folytatjuk kalandozásunkat a virtuális valóságban.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!