Samsung Galaxy S20 és S20+ duplateszt

120 Hz-es kijelzővel, bivalyerős hardverrel, nagyobb akkumulátorral és akár 64 megapixeles fotókkal csábít az új duó az előzőhöz képest - a kellemes csomag valószínűleg megtartja a széria évtizedes, betonbiztos helyét az androidos csúcsmobilok piacán.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Galaxy S20-akból is létezik szimpla és dupla fizikai nanoSIM-es változat, de minden esetben megvan az eSIM-támogatás, ilyen téren tehát biztosan nem lesz hiányérzetünk, és persze az adatkommunikációs támogatás is bőséges, minden hazai frekvenciákat támogató 4G (4x4 MIMO, 7CA, 2000/150 Mbps) modemmel látták el a mobilokat, 5G-s opció pedig jelenleg a Galaxy S20+-hoz kérhető, ez esetben teljes NSA, SA, Sub6 és mmWave támogatással. A kétcsatornás WiFi modem 802.11a/b/g/n/ac/ax szabványokat támogatja jó érzékenységgel (Direct, HotSpot, HE80, MIMO, 1024-QAM, 1,2 Gbps-os le- és feltöltés), a Bluetooth 5.0-s (A2DP, LE), az USB pedig 3.2-es (Type-C, MTP, OTG, DisplayPort @ 4K/60 FPS DeX), összességében tehát tényleg a csúcsot képviseli az adatátviteli pakk, kár, hogy a dobozban mellékelt kábel csak USB 2.0-s átvitelt támogat.

A jobb oldalt látható üzenettel találkoztunk indokolatlanul is, mindkét mobil eseténA jobb oldalt látható üzenettel találkoztunk indokolatlanul is, mindkét mobil eseténA bal oldalt látható üzenettel találkoztunk indokolatlanul is, mindkét mobil esetén A bal oldalt látható üzenettel találkoztunk indokolatlanul is, mindkét mobil esetén - szinte biztos, hogy a fólia okozta a hibát [+]

A kétcsatornás GPS-vevő esetén az A-GPS, GPS, GLONASS, Galileo és Beidou szavakat lehet elővenni, az iránytű ezen a szinten természetes, ahogy a gyors pozíciószerzés és a stabil jel is elvárható: ilyen téren sincs gond az eszközökkel. Még az offline, beltéri pozíciószerzés is jól működött, az autós navigáció pedig egyszer sem csúszott el a valóságtól, ami városi szituációkban nagyon hasznos. Mobilfizetéshez NFC és MST áll rendelkezésünkre, szenzoros téren pedig a nyomásérzékelőtől a giroszkópon át a gyorsulásmérőig szokásosan megvan minden. A telefonbeszélgetések jó minőségűek, egyedül a képernyőbe épített távolságérzékelő, ami kissé kezdetlegesnek érződik a gyári fóliával, de ezt nem is telefonáláskor, hanem a normál használatban, lezárt képernyőnél lehetett észrevenni: többször is előfordult, hogy bár a felület tiszta volt, a mobil mégis azt érzékelte, mintha a zsebemben lenne és meg akarta akadályozni az érintést.

A kijelzőbe épített távolságérzékelő szinte láthatatlan, de sajnos nem tökéletes
A kijelzőbe épített távolságérzékelő szinte láthatatlan, de fóliával sajnos nem tökéletes [+]

Értékelés: Samsung Galaxy S20 / S20+
Külső
Ergonómia 8 / 8 pont
Anyaghasználat 10 / 10 pont
Összeszerelés minősége 10 / 10 pont
Kijelző mérete, minősége 10 / 10 pont
Belső
Kezelhetőség 9 / 9 pont
Sebesség 10 / 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 / 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 / 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 / 9 pont
PIM funkciók 10 / 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 / 9 pont
Multimédia
Vizuális 9 / 9 pont
Audio 8 / 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 / 8 pont
Ár/érték aránya 8 / 7 pont
Hogyan értékelünk?

4000 és 4500 mAh kapacitással alig tapasztaltunk különbséget a Galaxy S20 és S20+ szintetikus üzemideje között, a hang nélküli, 150 nites videólejátszást Full HD-n és 60 Hz-en mindkét mobil körülbelül 12 óráig bírta offline - eddig nyilván jól hangzik a dolog, de persze a valóságban inkább 6-7 órás képernyőidőket lehet beosztani, és bár ez a csúcsmobil-felhasználók közül is sokaknak elég két napra, ne feledjük, hogy ha a QHD+ felbontást vagy a 120 Hz-et bevetjük, esetleg komolyabban igénybe vesszük a hardvert vagy használjuk az always-on kijelzőt, akkor inkább egynapos üzemidőkkel érdemes számolni, és még így sem kizárt, hogy a nap legvégéig nem húzza majd ki a telep. Az USB Power Delivery 3.0 szabványt is támogató mobil 25W-os töltője fél óra alatt könnyedén 60-65%-ot tesz az akksiba, ha épp le vagyunk merülve és sietünk, de legkésőbb egy óra alatt bármilyen állapotról el tud jutni 100%-ra. Van vezeték nélküli (Qi/PMA) töltés 15W-os maximummal, maga a telefon pedig 4,5W-os töltőpadként tud funkcionálni, ha épp adakoznánk a saját töltöttségünkből.

Immár 10 évnyi Galaxy S-szériás tapasztalattal büszkélkedhet a Samsung, a sikeres, megbízhatóságáról ismert sorozat pedig jó eséllyel az idei modellekkel is megtartja stabil helyét a piacon. A kameralyukas formaterv a mindenféle hajlítható vagy épp kameramotoros versenyzők ismeretében már-már tradicionálisnak mondható, de az anyaghasználat és a kidolgozás remek, az IP68 szabvány szerinti víz- és porállósággal pedig szintén komoly fegyvertény a design megítélésekor. Az Exynos 990-es rendszerchip teljesítménye önmagáért beszél, a 8/128 GB-os tárolócsomag pedig kellemes optimum 2020 elején, ami ezen a szinten gyakorlatilag szokatlan módon még bővíthető is microSD-kártyával: valószínűleg ez lesz a következő, amit a jack csatlakozó után a Samsung is kivezet a felsőkategóriából. A 120 Hz-es kijelző a megszokott 60 Hz-esekhez képest egyértelmű és látható előnyöket hordoz, és sokkal szembetűnőbb, mint a másfélszeres szorzót jelentő 90 Hz-es panelek (a OnePlus 7T Pro három hétig volt elsődleges mobilom, nagyon kerestem a különbséget, de aligha vettem észre, itt ilyen nincs: bármikor megmondom, melyik képfrissítésre van épp álíltva a kijelző), de egyelőre még csak Full HD-vel támogatott, várhatóan a következő frissítés hozza majd el ugyanezt teljes, QHD+ felbontáson.

A Samsung-féle ökoszisztéma érthető módon lett sokak kedvence, rengeteg hasznos és egyedi funkciót kínál, persze megvannak a maga korlátai és gyengeségei, de androidos vonalon aligha kínál bárki más ennél összeszedettebb rendszert, főleg most, hogy az EMUI-s mobilok elvesztették a Google-támogatottságukat. A kamera egyszerű és megbízható: az Okos felvétel módnak hála a felhasználónak már az exponálógombot sem kötelező lenyomnia, a fókusztól elkezdve a kompozíciót és a filterezést is elintézi a rendszer, ha arra kérjük, de persze továbbra is megvan a részletes beállíthatóság annak a szűk rétegnek, akinek erre igénye van. 324 900 és 359 900 forint a Galaxy S20 és S20+ nyitóára: a félmilliós prémiummobilok és a 200 ezer felett induló ár/érték bajnokok (lásd Xiaomi Mi 10 Pro és OnePlus 7T Pro) világában ez az árazás már-már épeszűnek mondható. Persze, ahogy mostanra az S10-ek beestek 200 ezer környékére, úgy ezekre a mobilokra is borítékolhatóan hasonló sors fog várni: sok érv van az újdonságok mellett, ilyen a 120 Hz-es kijelző, a még erősebb hardver, az e-SIM támogatás, a nagyobb akkumulátor és az akár 64 megapixeles fotók készítésére alkalmas új kamerarendszer, de összességében még így is kissé erősnek tűnnek az árak, így az Ajánlott plecsni sajnos nem tud elsülni, de a Galaxy S20-széria másik két tagja is Tetszett plecsnivel távozik.

Samsung Galaxy S20 Samsung Galaxy S20+

szentkuti11

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt

    Lemászik a kijelző a jövőből idecsöppent S8 előlapjáról – nincs sok egyéb elem arrafelé, az ujjlenyomat-olvasó hátra költözött. Van viszont íriszleolvasó és egy sor innováció, meg némi kompromisszum.

Hirdetés