ANC, hangminőség
A megfelelő helyezkedés pedig fontos, főleg akkor, ha szeretnénk kihasználni az ANC-t. A zajszűrés erősségén nem lehet állítani, vagy bekapcsoljuk vagy nem. A Realme szerint 42 decibelig képes kiszűrni a hangokat, tapasztalatom szerint kellően erős a zajzár ahhoz, hogy 50%-os hangerőn lejátszott zenével teljesen kiszorítsa a Széll Kálmán téri forgatagot. Egy minimális sistergést hallat a bekapcsolt ANC, de nem zavaró, a nemrégiben tesztelt 1More ComfoBuds Mini például sokkal rosszabbul teljesített ilyen téren. Van szélzaj-szűrés is, viszont ez nem egy külön mód, csupán egy bekapcsolható lehetőség és őszintén, hát én semmilyen különbséget nem tapasztaltam, szeles környezetben sem.
Így fúj át elvileg a szél a fülesen. (forrás: Realme) [+]
A fülesek tetején két vékony lyuk található, ezek állítólag arra valók, hogy átfújjon rajtuk keresztül a szellő, így az általa kiváltott membránrezgés nem zavarja meg az ANC-t. Nem tudom bizonyítani, hogy ebből mennyi marketinges duma és mennyi a valóság, azt viszont állítom, hogy erős az ANC és gyengébb erősségű (16 km/h) szelet simán megállít. Az erősebb széllökések hangja már be fog hallatszódni, szóval ez sem tökéletes, de meglepően jó eredmény szerintem egy húszezer forintos eszköztől. Szintén jónak mondható szerintem a mikrofonok által felvett hang erőssége, telefonbeszélgetés közben sem érkezett hozzám panasz, hogy ne hallatszódtam volna rendesen, az utcai zajokat azonban nem fogja meg teljesen az algoritmus, és némi digitális torzulást is észrevettem. Az átengedő mód is a beépített mikrofonokat használja, kicsit dobozszerűen, de érthetően fogjuk a másik felet hallani.
A zenei hangzás terén már nem ilyen jók a tapasztalataim. Három alapértelmezett mód van - Bass Boost+, kiegyensúlyozott, tiszta -, ezek közül a kiegyensúlyozott az alapértelmezett. Viszont emellett is túlcsordul a mély a fülhallgatóból, a többi hang rovására. Ha valaki szereti a lüktető basszust, akkor ez a füles neki szól! A Bob Moses Love Brand New című számában például a dobgép ritmusát az agyam közepén is éreztem, de a vokál vagy az elektromos gitár fakón és élet nélkül szólt, ez pedig jellemző a fülesre általánosságban. A Bass Boost+ móddal csak még dominánsabb lesz a basszus, a tiszta pedig a beszélgetős műsorokra, podcastekre jó igazából, a zenei élményt nem segíti. Utóbbira van egy Customized audio tuning nevű menüpont, ahol tizenkét különböző frekvencián megszólaló hangról kell nyilatkoznunk, hallottuk-e vagy nem, ez alapján pedig a hallásunkhoz igazítja a Buds Air 3 a hangképét.
Így néz ki az EQ helyett az alkalmazásba került személyre szabott hangteszt. (forrás: Mobilaréna) [+]
Az van, hogy ez működik, de a végeredményt nem teszi élvezhetőbbé. Hiába jutnak ugyanis valamivel több szerephez a magasabb és középtartományú hangok, a basszus ugyanúgy domináns marad, ezen pedig manuális EQ nélkül javítani nem lehet. A gyenge sztereó szeparáció és nagyon szűk a térérzet sem segít a helyzeten, a 10 milliméteres dinamikus meghajtóból érkező hangok tisztaságukat tekintve pedig maximum közepesre vizsgáznak. Edzés közben a lüktető basszus segít a hajtásban, de más esetben számomra inkább volt zavaró tényező, mint pozitívum, de biztos vagyok benne, hogy van olyan, aki pont ezt keresi egy fülhallgatóban.
Így néz ki a Buds Air 3 a fülemben. Szerencsére nem nagyon áll ki, de lefeküdni vele már kényelmetlen. [+]
Amire én sem tudok panaszkodni, az a hangerő, mert bőven van belőle és a Realme Linken keresztül még tovább emelhető a Volumen enhancer bekapcsolásával. Üzemidő terén ez okozhat némi csökkenést, pedig az ANC nélkül 30 órányi lejátszást ígérő füles jól bírja. Egy órányi folyamatos zenelejátszás aktív ANC-vel, AAC kodeket használva, egyszerre két eszközre csatlakozva 50%-os hangerővel 20%-ot merített a fülhallgató töltöttségéből. A tokban töltött tíz perccel pedig újabb száz percre feltolható az üzemidő, igaz ez ANC nélküli eredmény.
A tokban töltött tíz perc száz percnyi ANC nélküli zenehallgatást tesz lehetővé. [+]
Összegezve a dolgokat: 19 990 forint a magyarországi ajánlott fogyasztói ára a Realme Buds Air 3-nak. Ez picit drágább, mint az előd, de a plusz háromezer forintért kapunk vezeték nélküli töltést, multipont támogatást, erősebb ANC-t, és valamivel jobb hangzást. A kategóriában versenyez az általunk tesztelt eszközök közül a 1More PistonBuds Pro, amit én a jobb hangzásra vágyóknak tudok ajánlani. Konkurens még a Redmi Buds 3 Pro is, aminek kialakítása és anyaghasználata igényesebb, de valamivel drágább és a kezelése iOS-t használva például faék egyszerűségűre korlátozódik az apphiány miatt. Szerintem egy tetszett plecsnit megérdemel a Realme a Buds Air 3-ért, ajánlottat akkor adnék neki, ha lenne manuális EQ az alkalmazásban, hogy kicsit visszább vehessek a basszusból.
![]() |
Realme Buds Air 3 |
viragdani01