Realme Buds Air 3 - basszus, hangos

Kisebb, okosabb és valamivel drágább is mint elődje. A legnagyobb bajom vele mégsem az ára, hanem a fékezhetetlen basszus, ami kirúgja a ház oldalát.

Kapcsolat, Realme Link

A fülhallgatóknak a száruk tetején található érintőfelülettel adhatunk parancsokat, ezt a mobiltelefonra letölthető Realme Link appból konfigurálhatjuk. Bluetooth 5.2-n keresztül van multipont támogatás, így egyszerre használható a füles számítógéppel és telefonnal, a mobilos appban megadott paramétereket megjegyzi és átviszi automatikusan a gépre is, vagy akár változtathatunk a telefonról például a zajszűrés módjai között, miközben a gépet használjuk, mint hangforrást. A kapcsolat otthon és tömegben is stabil (-33 dBm) és gyorsan létrejön - van Google gyors párosítás is, a váltás az eszközök között pedig simán megy, a hangot viszont csak SBC és AAC kodeken képes felvenni a Buds Air 3, utóbbi az alapértelmezett.

A fülhallgató és egy Samsung Galaxy A53 5G.
A fülhallgató és egy Samsung Galaxy A53 5G. [+]

Dupla és tripla tapintásra, valamint érintve tartásra adhatunk meg fülhallgatónként parancsokat. Ezek a következők: lejátszás/szünet, következő dal, előző dal, (a telefonba épített) asszisztens, ANC, játékmód. A játékmód 88 milliszekundumos késleltetést ígér, én szemmel észrevehető csúszást nem tapasztaltam a fülhallgató használata közben. Az érintőfelület érzékeny, időnként talán túlságosan is. A fülhallgatók fejének belső részén található egy érzékelő, mellyel automatikusan indít vagy szüneteltet, ha azt érzi, kivették a fülből, ez pontosan és megbízhatóan működik. Az alkalmazásban az Auto answer pontban beállíthatjuk, hogy ha beérkező hívásunk van, csak az egyik fülest a tokból kivéve automatikusan azon vegye fel hívást, ilyenkor klasszikus headsetként is működik az eszköz.

A Realme Link kezelőfelülete (Android).A Realme Link kezelőfelülete (Android).A Realme Link kezelőfelülete (Android). A Realme Link kezelőfelülete (Android). (forrás: Mobilaréna) [+]

Az Androidra és iOS-re egyaránt elérhető Realme Link magyarul sajnos továbbra sem tud, és tapasztalataink alapján bizonyos eszközökön (például iPhone-on, Samsungon és Xiaomin) regisztrálni kell egy fiókot a használatához, ám én ettől függetlenül mindenkinek ajánlanám igénybe vételét, hisz gyorsan állíthatjuk benne a zajszűrést, variálhatunk a hangzáson, és elvégezhetünk egy illeszkedés tesztet is. Utóbbi egy pár másodperces dallam lejátszásával vizsgálja, hogy megfelelő méretű-e a gumiharang, vélhetően az eszköz a két mikrofonja közül a felsőt használja eközben, de erre semmilyen bizonyítékot nem találtam, mert a legkisebb gumiharanggal a fülemben egyébként kényelmetlenül és instabilan ülő fülesekre is hurráoptimistán azt írta, hogy Perfect fit!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés