Nubia N1 Lite - nekik sem könnyű

A ZTE almárkájának belépő szintű phabletje önmagában sem igazán hódít, de a konkurencia ismeretében kifejezetten szomorkás összképet mutat. Leszámítva az ujjlenyomat-olvasót. Az jó.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs paletta mellé rajzolunk piros pontot, mert a kétkártyás kivitel a microSD bővíthetősége mellett is adott. Mondjuk a bruttó 10 GB belső tárhely mellett azért ettől nem kéne hanyatt esni, de mindenképpen pozitívum, ahogy az is, hogy a kiegészítő tárhelyre alkalmazásokat is telepíthetünk. A minden specifikáció szerint két nanoSIM kártya a valóságban viszont microSIM, maximum Cat.4-es szabványnak megfelelő sebességet képes hozni. Ezzel ki is merültek az érdekességek, NFC, OTG, infra nincs, a WiFi 802.11b/g/n szabványt tud, HotSpot van, Direct nincs, a Bluetooth pedig 4.0-s verziószám mellett nyújt A2DP protokollt. A GPS-t csak földi routerek és hálózatos segítik, működik, lassú. A hívás hangminősége pedig gyenge. A partner digitális, visszhangos, a beszélgetés maximum hangereje pedig maximum egy könyvtárban kielégítő. Mármint ha mindketten egy csendes könyvtárban vagyunk. Zárás után.


[+]

A levehető hátlap ellenére a 3000 mAh-s telep nem eltávolítható, pontosabban legálisan, házi körülmények között nem. Az üzemidő várhatóan a maximumot fogja mutatni, mert a készülék nem motivál arra, hogy alapos indok nélkül igénybe vegyük a szolgáltatásait. Videót nézni, WiFi kapcsolat mellett maximum 7, 7 és fél órát tudunk majd, kijelzőidőből nagyjából 3 és fél, 4 óra van a készülékben. Energiatakarékosságra annyi lehetőségünk van, hogy bekapcsoljuk, vagy nem. Amennyiben igen, teljesítmény- és adatkommunikáció-korlátozással szembesülhetünk.

Értékelés: Nubia N1 Lite
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 6 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 4 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A Nubia N1 Lite megítélése önmagában sem lenne kifejezetten pozitív, viszont érdemes szem előtt tartani, hogy annak fényében szükségszerűen ennyire szigorú, hogy ezért az összegért nem egy lényegesen komolyabb készüléket tudunk másodpercek alatt összeszedni, de konkrétan egy pont ugyanilyet is, csak a friss és jól optimalizált rendszernek köszönhetően sokkal jobb teljesítménnyel. Csak az közel fél áron van. Az Oukitel U7 Plus nagyjából 30 ezer forintért pont ezt tudja, Android Nougat óta megdöbbentően jó felhasználói élménnyel, messze jobb hangzással és számos kényelemfokozó szoftveres megoldással. Oké, a két márka között azért van némi eltérés, de ez itthon egyelőre egyáltalán nem számít, sem egyiket, sem másikat nem ismerik túl sokan. A HomTom HT17 Pro még olcsóbb, jobbnak mondjuk nem feltétlenül mondanánk, de legalább tud magyarul. Az 55 ezer forintos ársávban ujjlenyomat-olvasóval, jobb anyaghasználattal, kiforrott szoftverrel és számottevően jobb hardverrel (plusz még néhány nagyon nem mellékes apróság) ott a Meizu m3 Note, a kicsit kisebb Meizu m5, vagy, ha már kisebb, akkor a Vernee Thor is. A Honor 7 Lite vagy a régebbi Huawei P8 Lite is szóba jöhet, a Xiaomi Redmi Note 4 különösen jó alternatíva, de lehet keríteni Samsung Galaxy J7 (2016)-ot is az árszinthez aránylag közel maradva. De a Vernee Mars is csak egy tízessel több, ott pedig megint szedhetnénk elő az újabb listát. De ha piacra kerül a Nokia 3 is pont hasonló áron és szinte ugyanilyen hardverrel, de a mindig friss Android ígéretével és a beharangozott összeszerelési minőséggel, akkor teljesen egyértelmű, hogy a tömegek inkább azt fogják választani a Nubia ellenében, ami abszolút érthető. A készülék egyetlen igazi érdeme a jól működő ujjlenyomat-olvasó, viszont ezt sajnos a konkurencia java is tudja lényegesen jobb körítéssel, vagy fele annyi pénzért. Így ez a Nubia, ebben a kategóriában sajnos most nem nyert.

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nubia N1 - nem mindegy

    Amióta a ZTE almárkája újra elérhető itthon, egyre-másra jönnek a különböző középkategóriás termékek. Az N1 lassan egy éve mutatkozott be, de pont ezért lehet ütőképes, ráadásul óriási akkut kapott.

Előzmények