Honor 7 Lite - névérték

A Honor tavalyi csúcskészülékének névleg kalóriacsökkentett változata igencsak visszafogott élményt kínál, cserébe a hazai forgalomba szánt verzióból nem maradt ki az ujjlenyomat-olvasó.

Bevezető, tartozékok

A Huawei égisze alatt két éve indult brand beváltotta a hozzá fűzött reményeket és határozottan jól nyitott az európai piacon. Az első, itthon is elérhető készülék, a Honor 6 tulajdonképpen beleköthetetlen ajánlatnak számított a maga idejében kiváló teljesítménnyel és még annál is kiválóbb árazással. A lendület töretlennek mutatkozott, a Honor 6 Plusnak sikerült fokozni az élvezeteket a megnövelt képátlóval, dupla hátlapi kamerával, termett bele NFC is, ráadásul a mai napig igen ritkának számító dual active rendszerű kétkártyás megoldást alkalmaz. A szintén dual active Honor 7 sem vallott szégyent. A trendeknek megfelelően már ujjlenyomat-olvasóval szerelt, kifejezetten jó kameraképességekkel bíró, fémházas eszköz némileg meghaladta a bámulatos százezres árszintet, ezért persze arányosan többet is ígért. És be is tartotta.


[+]

A Honor 7 Lite nem igazán emelkedik ki a gyártó középkategóriás kínálatából, így házon belül is erős a konkurencia, mellesleg a Honor 7-hez sem sok köze van, alapvetően önálló identitással bíró termékként indult Honor 5C néven. Tesztalanyunk árban kicsit kedvezőbb mondjuk a Honor 5X-nél, ahol a felárért cserébe nem hibrid dual SIM megoldást, nagyobb kijelzőt és teljes fém kasztnit kapunk, viszont kategóriájukban alapvetően megegyező, mégis gyengébb chipsetet. Ugyanez a helyzet a Huawei P9 Litetal is, ami tökéletesen megegyező hardveres felépítés mellett kompaktabb és áramvonalasabb, valamint nem spórolták ki belőle az NFC-t sem. Ehhez képest itt az NFC-nek ismét nyoma veszett, a kameraképességek nagyjából – megegyezően alacsony - szinten mozognak, ráadásul a kontinens kevésbé szerencsés országai (értsd: kivételesen rajtunk kívül mindenki más) még az ujjlenyomat-olvasót is nélkülözni kényszerülnek. Akár a tavalyi Huawei P8 Lite is szóba kerülhet, hasonló hardveres teljesítménnyel, de lényegesen jobb kamerával és kedvezőbb árfekvésben. Házon kívül pedig tényleg nem érezzük, hogy mit tud felmutatni a remekbe szabott biometrikus azonosításon, a tényleg szép kijelzőn és a sokak által méltán elismert EMUI-n kívül. Persze azt is hozzá kell tenni, hogy a kütyü azért általában teljesen rendben és üzembiztosan, bár néha a kellemesnél kissé ráérősebben teszi a dolgát.


[+]

A csomagolás majdnem teljesen megegyezik a Honor 7, és kábé az összes Honor készülék dobozának dizájnjával, maga a koncepció és színvilág pedig továbbra is kísértetiesen hasonlít az egyik legismertebb, luxus ékszermárka ikonikussá vált megoldásához, amire hölgyek nyálelválasztása általában automatikusan megindul. Mindenesetre a fényűzéshez kötött képzettársítás aktiválására tett kísérlet ügyes elképzelés. A Speedshoptól érkező, jellegzetes türkiz doboz is lite a 7-hez képest, amennyiben kizárólag a márka csillog ezüstösen, felette pedig szintén ez olvasható, ha úgy esik rá a fény, csak nagyobb méretben. Más indikátor nem utal arra, hogy a doboztetőt leemelve melyik modellt rejti a pakk. A tálca alatt üzembehelyezési gyorstalpalót és SIM-tűt találunk, a doboz mélyén pedig egy darab, 1 amperes hálózati töltőfej és microUSB kábel zötyög. A tartozékok továbbra is jelzetten Huawei gyártmányúak, nem mintha különösebb jelentősége lenne, de ezt a kezdetek óta nem sikerült szinkronba hozni a készüléken található felirattal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Elérhetővé vált a Honor 7 Lite

    Az áprilisban bemutatkozott készüléket eddig Honor 5C néven ismertük, viszont itthon Honor 7 Lite néven kerül forgalomba, 79 990 forintos áron.

  • Huawei P9 lite - megörökölt formaterv

    A kínaiak újdonsága több ponton erősödött elődjéhez képest: jobb a hardver, az üzemidő, a kijelző, van ujjlenyomat-olvasó, vannak viszont gyenge pontjai is, mint például a kamera.

  • Honor 5X - tisztességes munka

    Komolyan előrelépett a Honor X sorozata egy év alatt, a fémház, a hátlapi ujjlenyomat-olvasó és a Snapdragon 616 kombinációja viszont erősebb konkurenciával találkozik.

  • Honor 7 - emeli a tétet

    Az ár/érték bajnok Honor 6 tavaly nem csak a konkurenciának, hanem a folytatást illetően magának is feladta a leckét. A Honor 7 fémházzal és ujjlenyomat-olvasóval válaszol.

Hirdetés