Nubia N1 Lite - nekik sem könnyű

A ZTE almárkájának belépő szintű phabletje önmagában sem igazán hódít, de a konkurencia ismeretében kifejezetten szomorkás összképet mutat. Leszámítva az ujjlenyomat-olvasót. Az jó.

Hardver, szoftver

Ez a fejezet aránylag rövid lesz. A hardver érdektelen, noha alapvetően korrekt (lenne az alsó kategóriában), a szoftver pedig rendszerszinten és alkalmazáskínálatban is olyan szinten üres, hogy az alapbeállításokon kívül lényegében semmit nem kapunk. Csak egyedi ikonkészletet. Ehhez képest az optimalizálás nem sikerült valami lehengerlően. A 28 nanométeres MediaTek MT6737 elfogadható a szegmensben, viszont minimálisan alul van skálázva a szett. A Cortex-A53-as magok maximum 1,25 GHz-et tudnak, de átlag 1,1 körül pörögnek, legalábbis a tesztkészülékben, amihez szerény 2 GB rendszermemória asszisztál.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Nubia N1 Lite Oukitel U7 Plus Xiaomi Redmi Note 4 Meizu m3 note
Rendszerchip MediaTek MT6737 MediaTek MT6737 Snapdragon 625 MediaTek Helio P10
AnTuTu Benchmark 6.x 29204 pont 29474 pont 61762 pont 48606 pont
Vellamo Browser 1860 pont nem futott le pont 3279 pont 3200 pont
Vellamo Metal 872 pont 916 pont 1414 pont 1348 pont
Geekbench 4 (single/multi) 571 / 1458 pont 561 / 1443 pont 855 / 2926 pont n/a
GFXBench Manhattan onscreen 4,7 fps 4,5 fps 9,6 fps 7,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 2,2 fps 2,2 fps 9,8 fps 7,0 fps
GFXBench T-Rex onscreen 11 fps 10 fps 22 fps 17 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,9 fps 5,9 fps 23 fps 17 fps


[+]

A grafikus gyorsítást a Mali-T720 végzi, értelemszerűen ne legyenek komoly elvárásaink a játékok kapcsán, viszont maga a rendszer sem teljesít meggyőzően. A 6.0-s Android igen lassan mozog a vason, rendszeresen akad, a műveletek igen körülményesek, amit a panel felső tartományának érzékenységi problémái is tetéznek. Pedig tényleg semmi nincs a rendszerben, ami van, az pedig jobbára AOSP alapú.


[+]

Extra funkciókat vagy kényelemfokozó megoldásokat nem tudunk bemutatni, az egyetlen, de tényleg egyetlen lehetőségünk a MediaTek által biztosított MiraVision, amivel a színhőmérsékletet, kontrasztot és a megjelenítés egyéb paramétereit tudjuk testreszabni. Sem dupla koppos ébresztés, sem egykezes használatot könnyítő megoldások, sem bármilyen egyéb egyedi vonás nem maradta rendszerben, de még a Marshmallowba natívan integrált megoldásokat is kiiktatták. Plusz a készülék rendszerszinten nem tud magyarul.


[+]

Van komplett Google csomag és két billentyűzet alkalmazás. A TouchPal 2017 és a Kika Keyboard. Egyébként AOSP billentyűzet van, de az is csak angolul. A fájlkezelő AOSP, a számológép szintén, a zenelejátszó és a hangrögzítő is. Minden is. A News Republic pedig azt hiszi, hogy Nagy Britanniában vagyunk, így értelemszerűen angol. Az alkalmazásváltóból meg kimaradt az összes törlése, úgyhogy mindent egyesével kell eltakarítani, ha úgy adódik.


[+]

Egyébként minden gyári Android, leszámítva az ikonkészletet. Az értesítősáv hagyományos kétfázisú, a gyorkapcsoló panel tartalma és elrendezése a Kezelőfelület-hangolóban módosítható, amit System UI Tuner néven fogunk megtalálni, miután kellő ideig rátapadtunk a beállítások ikonra a kapcsolótáblán. Van alkalmazásmenü, a főképernyők rácsszerkezete viszont adott, kizárólag 4 x 4 ikont tudunk kirakni, a felső Google keresősáv pedig akkor is ottmarad, ha nekünk ez nem tetszik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nubia N1 - nem mindegy

    Amióta a ZTE almárkája újra elérhető itthon, egyre-másra jönnek a különböző középkategóriás termékek. Az N1 lassan egy éve mutatkozott be, de pont ezért lehet ütőképes, ráadásul óriási akkut kapott.

Előzmények

Hirdetés