Nokia N1 - tizenkét szűk nap

Hirdetés

Kamerák, multimédia

A Nokia N1 8 megapixeles hátlapi és 5 megapixeles előlapi kamerát kapott, íme szerkesztőségünk ajtajának szelfije az utóbbival. Vaku nincs, videofelvétel legfeljebb 1080p-ben lőhető, 30 fpssel. A Google Kamera fapados szoftver alapvető módokkal (panoráma, gömbpanoráma, háttér életlenítése). Az autó- és érintőfókusz átlagos sebességű. A beállítások között mindössze az önkioldó, a rácsvonalak, a kameraváltó, a felbontások és a helyadatok rögzítése állítható (GPS nélkül ez érdekes). A galéria balra lapozva hívható elő, exponálni pedig a nagy kameragomb mellett a hangerőbillentyűkkel lehet. A szoftver nem a camera2 API-t használja, és a készülék a Manual Camerával és más, teljes kézi beállításokat felkínáló szoftverrel nem kompatibilis.


[+]

Sok év után is furcsa jelenség a táblagéppel fényképező ember, az N1 méretei miatt az ilyen elfoglaltság ráadásul nem is túl kényelmes, mindenesetre azért lőttünk pár képet a masinával. Az elkészült fotók közepén átlagon felüli a vonalélesség, a szélek felé viszont elég hamar elkezd mosni a lencse, amelyen túlélesítéssel próbál kompenzálni a rendszer, nem túl szép eredményekkel. A Nokia a zajmentesítést nem vitte túlzásba, így nappal is akad zavar a képeken, főleg az árnyékos helyeken. A dinamikatartomány ellenben kifejezetten jó, ahogy a fehéregyensúly is megbízható. Este vaku nélkül más fényforrás erejére kell támaszkodjunk, és ilyenkor már pontatlanabb az autófókusz, emellett jelentősen megnő a képzaj, szóval nem ez lesz a hobbifotósok masinája. Az 1080p-s klipek jó vonalélességgel készülnek, közepes hangminőséggel.

A Nokia N1 zenelejátszója az online tartalmakkal is megbirkózik A Nokia N1 alapvető hangszínszabályzót is kapott
[+]

A Play Zene az eszközön tárolt állományok mellett az áruházas számokat is listázza. A szoftver kezdőoldala zeneajánlóként funkcionál, de muzsikáinkat listák, mappák, műfajok, előadó, albumok és dalok szerint is listázhatjuk. A kezdő-, és zárképernyős widget, illetve a hangszínszabályzó nem maradt ki a felhozatalból, az FM-rádió viszont igen. A fapados videolejátszási funkciókat a Fotók app látja el, úgyhogy a mozizás előtt érdemes feldobni mondjuk egy BS Playert. Ha így teszünk, minden formátumot, minden felbontásban le lehet játszani.

Test Nokia N1 Lenovo Tab 2 A7-10 Nokia N1 Honor Holly Huawei P8 Lite
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,03, +0,02 +0,35, +0,03 +0,03, +0,02 -0,09, -0,69 +0,18, +0,13
Zajszint, dB (A): -91,3 -90,6 -91,3 -88,5 -86,3
Dinamikatartomány, dB (A): 91,4 90,5 91,4 88,6 86,3
THD, %: 0,125 0,028 0,125 0,025 0,0065
IMD + Zaj, %: 0,100 0,052 0,100 0,124 0,015
Sztereó áthallás, dB: -86,2 -80,6 -86,2 -82,8 -72,4

A készülék alján elhelyezett sztereó hangszórópár hangerejével nincs gond, sőt: igen hangosan lehet kedvenc számainkat hallgatni, egész jó hangminőséggel. A maximum környékén azonban hallható sistergés ront a helyzeten, szóval a végeredmény nem teljesen tiszta, ráadásul nem ideális a hangszórók elhelyezése a mozizáshoz. Igazán divatossá válhatna végre a sztereó előlapi megoldás, legalább a multimédiára gyakrabban használt táblagépek esetében. Csak több a logika benne, mint az egyik oldalról jövő sztereó hangzásban, nem igaz?

Audiomérésünket megerősítve a fülesre kimenő hangminőséget remeknek találtuk. Talán a mély tartományban lehetne a hangzás kicsit energetikusabb, ám sem zaj, sem zörejek nem hallhatók minőségi fejhallgatóval, és a sztereó áthallás értékei is kellemesen alacsonyak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Kínán kívül a Nokia N1

    A Foxconn üzemeiben gyártott, Nokia logós táblagép elhagyta a Kínai Népköztársaság határait. A tajvani az első "külföldi" piac, ahol kapható lesz.

  • MWC 2015: Kezünkben a Nokia N1

    A Foxconn által gyártott androidos táblagép Ázsiában már elstartolt, a Nokia munkatársa pedig erősen célzott arra, hogy valamikor az öreg kontinensen is kapható lesz.

Hirdetés