Nokia Lumia 920 - amikor a méret vág oda

Multimédia

A kamera 8,7 megapixeles, autófókuszos, ez idáig nem tűnik extrának. Azonban nem véletlen, hogy a Nokia 808-ban már bizonyított kamerán is lógó PureView jelzőt megkaphatta a Lumia 920; a szenzor itt ugyan jóval kisebb, mint az említett symbianos készüléknél, de az 1/3"-es méret azért egy okostelefonnál nem mondható rossznak. A rekeszérték f/2.0, van ledes villanófény, de ami mégis egyedülállóvá teszi a készüléket, az az optikai képstabilizátor, mely talán még nem volt jelen európai mobiltelefonban. Ennek köszönhetően elképesztően stabil videófelvételeket lehet készíteni (a hátlapi kamera 1080p-s, az előlapi 720p-s HD-minőséget tud, de az előlapnál nyilván nincs stabilizátor), plusz éjszakai fotózáskor is jól jön az, hogy stabilan áll az ember kezében az új Lumia.

Nokia Lumia 920
[+]

A kamerát kezelő szoftver viszonylag sok beállítási lehetőséget nyújt: választhatunk különféle jelenetmódok közül, állíthatunk az érzékenységen (ISO 100 - ISO 800), korrigálhatjuk az expozíciót (+/-2 FÉ 1/3-os lépésekben), piszkálhatjuk a fehéregyensúlyt, plusz ki-be kapcsolhatjuk a vakut és az autófókusz segédfényt.

A fenti képeket végignézve arra juthatunk, hogy a Lumia 920 az éjszakai fotózás királya. A felső sorban lévő utolsó képet például elképesztően gyenge fényviszonyok között készítettem, más telefon ott valószínűleg feketeséget adott volna, itt viszont szinte minden látszik. Nappal viszont közel sem ennyire erős a készülék, hiszen a szép színeken sokat ront a kis dinamikatartomány és a jól látható kromatikus aberráció is. Emellett a képélességgel is akadhatnak gondok, plusz az élesség sem az igazi, ami az autók rendszámtábláján jól látszik; ennél nem csak a Nokia 808 nyújtott jobbat korábban. A makró mód viszont teljesen rendben van, ahogy a videózásnál sem lehet panasz a képminőségre (tesztvideók: itt és itt). Ugyanakkor mozgókép rögzítésénél problémás, hogy a mikrofonhoz hozzáér a kezünk, ami sistergő hangokban fog megmutatkozni a végeredményben.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

Zenelejátszásra a Nokia Zene alkalmazást érdemes használni, mely egy picivel többet tud, mint a Windows Phone gyári szoftvere. Egyrészt valamivel pofásabban néz ki, de ez ugyebár ízlés kérdése, ami viszont tény, hogy található benne hangszínszabályzó, ahol ráadásul jó symbianos módra teljesen személyre is szabhatjuk a dolgokat. Mindez mondjuk csak bedugott fülhallgató mellett működik, amit a rendszer kicsit bugyután megfogalmazva ad tudtunkra, de azért lehet érteni a lényeget. Extra még, hogy a Dolby Headphone funkciót is bekapcsolhatják azok, akik erre vágynak.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

Az FM-rádió hiánya fájó pont, ezért csak részben kárpótolja az embert az, hogy kihangosítva viszonylag kellemes hangminőséget tud kipréselni magából a 920-as Lumia. A gyári fülhallgató agybadugós, szintén jól szól és elég kényelmes is. A videólejátszás is egészen jó, hiszen számítógépre kötve a készülék működik háttértárként, tehát elég csak simán felmásolnunk az akár 1080p-s felbontású, H.264-es fájlokat, a telefon le fogja játszani őket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés