Nokia 2720 Flip - méltatlan

A Nokia 2720 egy klasszikus, kagyló formátumú, hagyományos, nyomógombos telefonnak látszó tárgy. De valójában egy tévedés.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Ezeknek a készülékeknek (Twitter ide vagy oda) általában az a funkciójuk, hogy kényelmesen lehessen velük telefonálni és esetleg megosztani az internetet egy értelmesebb eszközzel. A Nokia 2720 ezt tudja, a Cat.4-es (max. 150 Mbps) 4G adatkapcsolat és a HotSpot mindkét nanoSIM kártyával elérhető dual standby módban. De ezért harmincöt lepedőt elkérni elég merész. Mert azt ugye senki nem gondolta komolyan, hogy majd ezzel az alkalmatossággal fog valaki e-mailt szerkeszteni vagy posztolgatni a Facebookra. Mondjuk én kipróbáltam, alig volt tíz-tizenkét perc összedobni ezt a posztot. És félúton feladtam.


[+]

A 802.11b/g/n szabványon kapcsolódó WiFi érzékenysége elég gyenge, de ha megvan a hálózat, már stabil. Csak úgy száguld a böngésző. (Itt miért nincs szemforgatós szmájli?) Van GPS a földi hálózatok és routerek adataival támogatva (A-GPS), 4.1-es Bluetooth, VoLTE és VoWiFi támogatás, ami így azért elég komplett adatkapcsolati paletta egy közel buta telefonhoz képest. Az 1500 mAh-s, kivehető akkumulátor egy SIM kártyával elvileg 20 nap készenlétet tud, de ha nagyon vadulunk a közösségi médiában, azért ez kevesebb lesz. Nekem azért sikerült WiFi alatt 40%-ra meríteni nulla beszélgetéssel két nap alatt. Beszélgetni két SIM mellett 4G hálózaton 7 órát lehet, tölteni pedig piszok lassan a mellékelt 550 mA-s hálózati adapterrel.


[+]

Összegzés

A Nokia 110 simán csak szánalmas volt, de a 2720 Flip azért különösen irritáló is egyben, mert irtó drága. 35 ezer forintért kapunk egy viszonylag nagy, kényelmetlen, rosszul megkonstruált HotSpotot. Én tényleg nem értem, kinek szánják ezt a termékkategóriát. Ha a könnyű fizikai és szoftveres kezelhetőség és a klasszikus, ismerős megjelenés lenne a cél, akkor minek bohóckodunk ebben a formában szinte használhatatlan funkciókkal (Twitter, Facebook, még videótelefonálni sem lehet vele)? Ha a kompakt kivitel, 4G képesség és internetmegosztás, akkor az előbbi kérdés még mindig érvényben van, meg, hát a 2720 nem kompakt és nem egy kifejezett tereptárgy. A rendszer kényelmetlen és bonyolult, főleg időseknek, aki pedig tényleg használná a Face-t, az garantáltan előbb vágja a falhoz, minthogy elnavigáljon az első lájk-gombig. „A Nokia 2720 Flip kiemelkedő tartóssággal és időtlen dizájnnal büszkélkedik.” Könyörgöm, még a promóciós fotókon is a kamerát és a zajszűrő mikrofont fogja a szándékosan idősebb hölgy, aki a Twittert vajmi keveset fogja használni, cserébe vacak a kijelző, a navigációs és funkciógombok mütyürkék, alig van billentyűút és nehezen elkülöníthetőek, míg a számgombok indokolatlanul nagyok, elégtelen az érintésvisszajelzés, de még össze is folynak.

Értékelés: Nokia 2720 Flip
Külső
Ergonómia 5 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 4 pont
Sebesség 4 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 4 pont
Felhasználói felület élménye 2 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 3 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 2 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 0 pont
Hogyan értékelünk?

Remélem, a fenti képen nem az uzsit fotózzák, mert az így nem fog menni. Nem mintha egyébként fotóra emlékeztető eredmény születne. A hangszóró is biztosan mindig a tenyerünkbe harsog, a hátlap pedig minden képzeletet felülmúlóan maszatolódik, alig-használat mellett is karcos és csúszik, mint a nyavalya. És le merik írni, hogy időtlen dizájn, meg strapabíró. Hát, nem kéne különösebben megerőltetni magam, hogy kettétörjem. „Hívásindítás és üzenetküldés gépelés nélkül. Egy gombnyomás, és a Google Segéd a hangutasításaid alapján kezeli a telefon leggyakrabban használt funkcióit.” Hogyne. Angolul, németül, kínaiul, oroszul és néhány egyéb, nagy lélekszámú nyelven. Itthon teljesen használhatatlan, de klassz, hogy egy szemmel láthatóan időseknek szánt készülék ezzel próbálja eladni magát. Még mindig 35 ezer forintért. Az már szinte mellékes, hogy a rendszer kezelése következetlen, a hardver alig bírja el a Kai OS-t, akadozik, lefagy és egyébként is olyan lassú, mint egy betépett lajhár. Legalább egy nyomorult jack csatlakozós antenna vagy egy füles járna hozzá, ha már kifejezetten jól szól (tényleg, ez kivételesen nem szarkazmus). De a 4G HotSpot azért nagyszerű. Csak egy tablet kezelését is egyszerűbb megtanítani a nagyinak, hogy lássa az Instán, merre járunk, terepen vagy nehéz munkakörülmények között pedig nem ilyen eszközre van szükség. Adatkommunikációs szempontból kérnénk akkor ugyanezt egy szögegyszerű, teljesen ostoba, alapfunkciókkal rendelkező eszközbe, valamivel átgondoltabb és kevésbé kényes kialakítás mellett. A fél ár feléért. Arra nyugodtan rá lehetne írni, hogy Nokia.

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo EasyPhone FD - take it easy!

    Az egyszerű butatelefon nem annyira egyszerű műfaj. Az Evolveónak sem mindig sikerül, az EasyPhone FD viszont minden tekintetben megfelel a specifikus elvárásoknak.

  • Új fél-okos rendszerrel készül a Nokia 400

    A Nokia TA-1208 valószínűleg a strapabíró 800-as széria szerényebb modelljeként mutatkozhat be a Google új rendszerével.

  • Nokia 6310 - nem az, ami volt

    Újabb legenda nevét vette kölcsön saját magától a Nokia, hogy egy 20 ezer forintos műanyag vacakra ráagassa. De ennyiért az elvárások sem magasak.

Előzmények

Hirdetés