Nokia 2720 Flip - méltatlan

A Nokia 2720 egy klasszikus, kagyló formátumú, hagyományos, nyomógombos telefonnak látszó tárgy. De valójában egy tévedés.

Bevezető

Voltak már kiábrándító tapasztalataink Nokia felirattal ellátott termékkel kapcsolatban. De ez siralmas. Van az a szint, ami még éppen nem kínos, buta, de inkább csak egy-egy megmosolyogtató hibával. Van az a szint, ami tényleg annyira rossz, hogy már csak tisztességből sem rugdossuk tovább, anélkül is nyilvánvaló, hogy szégyenletes. És van a Nokia 2720, ami konkrétan dühítő. És életveszélyes. Kis híján infarktust kaptam, amikor megláttam az árát. A környezetem meg attól, hogy ezt önkéntelen akusztikai reakció is kísérte. Nem mintha ne láttunk volna rosszabb készüléket, de erre ráírták, hogy Nokia és 35 ezer forintba kerül.


[+]

A Nokia 2720 nem csak ergonómiailag (ezt hogy sikerült?) és szoftveresen katasztrófa, de maga a koncepció is teljesen értelmetlen. Mégis mi a bánatnak egy nyomógombos, vacak hangszórókkal és apró kijelzővel rendelkező kagyló formátumú, lassú készülékbe YouTube, meg Facebook? Mi a bánatért van rajta egy kamerának látszó izé, amikor nyilvánvalóan használhatatlan? Arról majd később, hogy a sokéves rutin és a józan ész ellenére ezt azért csak sikerült olyan helyre tenni, hogy folyamatosan tapicskoljuk és fényképezéskor is pont útban legyen.


[+]

De ez csak egy a sok hibás döntés közül, amit már a tervezőasztalon elkövettek. A szoftveres részleggel majd később számolunk. Az, hogy a doboz úgy néz ki, mint egy filléres kacat csomagolása, ami a benzinkúton az akciós Sport szelet és a felelős családtervezés kellékei között lóg, már teljesen mindegy és viszonylag szubjektív is. És még tizenöt milla sem fér bele. De biztos nem csak én lepődnék meg, ha így látnám meg bal oldalon az egykor prémium kategóriába tartozó márkajelzést. Amúgy van benne egy 550 mA-s, microUSB csatlakozóban végződő hálózati adapter, egy 1500 mAh-s akkumulátor és helló. Se adatkábel, se fülhallgató.

Külső, kialakítás

A Nokia 2720 ergonómiailag annyi szempontból lett elrontva, hogy az valószínűleg díjnyertes kategória. Egyrészt. Nem kicsi, ráadásul a becsukva 54,5 x 104,8 x 18,7 milliméteres eszköz felső része a zsanérnál kifejezetten szögletes és éles. A zsanér legalább ultra masszív és nyitott állapotban tökéletesen láthatatlan. Az anyaghasználat persze kifogástalan, de csak a készülék felületének egynegyedén. A kellemes matt, szaténfényű polikarbonát mindössze a fedlap felét borítja. Az akkumulátorfedél, ahol fogjuk, kizárólag karcolódó, maszatolódó és csúszós, fényes fekete felületet kapott. De miért?


[+]

Az előlapon oké. Ránézésre szemből nagyon jól néz ki. Ott a mélygravírozott Nokia felirat, fölötte a fényes panel, amelyben egy 1,3 hüvelykes, 240 x 240 pixel felbontású, értesítéseket és időt mutató, monokróm külső kijelző kapott helyet, de a hátlap ugyan miért nem a kellemes tapintású, jó tapadású és esztétikus plasztikból készült? Ami nem is karcolódik, ellentétben a zongoralakkal. Jó, mindegy. Ezen lendüljünk túl.


[+]

MicroUSB csatlakozó az alsó élen, hangerőszabályzó a jobb oldalon, 3,5 milliméteres jack csatlakozó és konfigurálható SOS gomb a bal oldalon. Eddig minden rendben. Mi hiányzik? A kamera, ami (innen is üzenjük a Nokia tervezőmérnökeinek) nem véletlenül szokott a nyitható előlapon lenni. A készüléket ugyanis LEHETETLEN úgy fogni kinyitott állapotban, hogy az ember mutatóujja ne PONT a kamerán és a LED segédfényen legyen.


[+]

A kamera persze használhatatlan, nem gond, ha összefogdossuk, de a harmatgyenge LED alatt van a zajszűrő mikrofon is, aminek így pont semmi értelme. A bal alsó sarokban lévő multimédiás hangszóró sem szerencsés. Összecsukva garantáltan lefogjuk, konkrétan belenyomódik a tenyerünkbe, nyitva pedig fogás kérdése, de többször takarjuk le teljesen, mint ahányszor nem zár rá a kezünk légmentesen. Gratulálunk. A helyzet összességében egyébként akkor sem lesz jobb, ha kinyitjuk a készüléket. A gombok tényleg szép nagyok. De.


[+]

A hatalmas gombok addig jók, amíg nem próbálunk meg rutinból navigálni és írni. Kisebb kézzel hatalmas utat kell megtenni az egyes számokig, a nyomáspont alig érezhető, a gombok semmilyen érezhető formában nem különülnek el, ami kifejezetten kényelmetlenné teszi a bevitelt. Én rendre két billentyű közé nyomtam, muszáj volt nézni a kezem, vagy két kézzel fogni és gépelni, pedig régen 10 másodperc alatt vakon megírtam egy komplett 160 karakteres üzenetet mellégépelés nélkül. Bognak arra a fél percre, amíg nyomkodta, nem volt ennyire tragikus, nagyobb a keze, de megnézném, ahogy bepötyög egy tweetet... (azt mondjuk várhatod bármeddig, mert nem twitterezek... - Bog)


[+]

Ezt tetézi, hogy a 2720 nagy. Kinyitott állapotban 192,7 x 54,5 x 11,6 milliméter, amiből a beviteli felület (lemértem) 9,5 centiméter, ebből az alsó másfél centi holttér. A navigációs és kontextuális funkciógombok irtó magasan vannak, ha gépeléshez fogjuk a készüléket (mutatóujjal szigorúan a kamerán, különben megborul a statika). Ezt sikerült el nem különített, apró, cserébe nagyon érzékeny beviteli felülettel tetézni a D-pad jobb és bal oldalán. És amíg egyensúlyozunk, a hátlap csúszik, mint a rossznyavalya.


[+]

A törlés/vissza gomb alig elkülöníthető a fölötte lévő, nagyon keskeny, általában kontextuális gombtól, ami nem is gomb, csak egy lenyomható felület. Ugyanez érvényes a szintén vissza funkcióval bíró bekapcsoló- és hívásmegszakító gombra is, ami azért különösen szerencsétlen, mert ha törlés helyett véletlenül kilépünk valahonnan, kezdhetjük elölről, amit csináltunk. Mondjuk egy üzenet bepötyögését vagy jegyzetet. A D-padtól balra lévő, tetszőlegesen konfigurálható gomb pedig elérhetetlen fogásváltás nélkül. A lényeg pedig tudtommal az lenne, hogy egy darab hüvelykujjal mindent el tudjunk intézni.


[+]

A D-pad önmagában nem tragikus, legalábbis nem annyira, mint a Nokia 110 esetében. A négyirányú navigációnak itt is túl kis felületet hagytak, gyakran előfordult, hogy a középső, általában enter funkciójú gombot nyomtam meg valamelyik irány helyett. Ha ilyenkor valami eldöntendő kérdésbe ütközünk, nincs egy általános vissza gomb, vagy olyan, ami visszadob a főképernyőre. El kell olvasni, mit akar, megnyomni azt a gombot, amelyiket pont szeretné (ilyenkor valahol van egy Mégse, jellemzően a másik oldalon) és akkor mehetünk tovább. Rendkívül bosszantó.


[+]

A 2,8 hüvelykes, kissé pixeles, 240 x 320 (qVGA) felbontású fő kijelző szinte említést sem érdemel. Torzít minden szögben, a fényerő bizonyos irányból nézve képes teljesen megszűnni, bár a készülék kialakítása miatt nagyon kevés betekintési szög életszerű, abból meg pont látszik a lényeg, max. kicsit kontraszthiányos. Kivéve, ha fényképeznénk. Mert akkor nem látszik semmi az idétlen kameraelhelyezés miatt. A fényes hátlap egyébként levehető, az 1500 mAh-s akksit kivéve két darab nanoSIM-nek és egy microSD kártyának való foglalatot találunk.

Hardver, KaiOS

A Nokia ez esetben nem titkolja a hardvert és általában valami önmagát megnevezni nem kívánó, nyamvadt processzor is elviszi ezeket a rendszereket valamicske operatív memóriával. Ez jelen esetben a Qualcomm 205-ös mobilplatformja 512 MB RAM-mal és 4 egész gigabájt bővíthető belső tárhellyel, ami ebben a kategóriában majdnem csúcskonfigurációnak is nézhető. Papíron. Csak a 2720 akad, lassú és a kezelési nehézségekkel együtt nettó agyérgörcs. A rendszer úgy laggol, hogy azt cirkuszban kéne mutogatni.

[+]

Hirdetés

A KaiOS nem új, az a lényege, hogy elégtelen hardverkörnyezethez és alternatív kezelőfelülethez (mondjuk nyomógombos bevitelhez igazodó), kvázi nyílt rendszert biztosít, ami így jól hangzik, csak jelenleg ez úgy néz ki a gyakorlatban, hogy van Facebook*, meg böngésző tökéletesen használhatatlan formában. Meg fura menürendszer, ami félúton ragadt az androidos és a zárt rendszerek között és jellemzően mindkettőből a legrosszabb tulajdonságok érvényesülnek. *Vagyis már van Facebook, WhatsApp és Twitter, mert eddig csak ígérték. Ezt legalább sikerült összehozni, de még mindig nagyon kevés alkalmazás áll rendelkezésre az Áruházban. De akadnak jópofák. Borravaló kalkulátor, rendes számológép, ilyesmi.

[+]

Vannak egyébként pozitívumok is. A menürendszer például lehet listaszerű, apponként léptethető és háromszor hármas rácsnézetű is. Látványra a rácsnézet, kezelhetőségre szerintem a lista az optimális, de egy frissítés megoldotta, hogy a rácsnézet is átgördülő legyen lefelé. Addig minden oldalon végig kellett galoppozni. A D-pad érthetetlen módon nem konfigurálható, kizárólag a bal oldali, három vízszintes vonallal jelzett gomb az. Ezt a Billentyűparancsok menüpontban tehetjük meg. Felfelé egyfajta gyorskapcsoló panel jelenik meg (zsemblámpa, fényerő, repülő üzemmód, WiFi, adatkapcsolat és Bluetooth), lefelé nincs semmi, jobbra telefonkönyv, balra pedig egy gyorsmenü kerül elő a WhatsApp-pal, Facebookkal, Asszisztenssel, Maps-szel és YouTube-bal.

Ez még a Monthy Python csoportnak se jutna eszébe mint az abszurd humor forrása, de a Nokia 2720 le tud fagyni. Sőt, be tudnak akadni dolgok. Ha például megpróbáljuk eltávolítani a gyorselérésből a Facebookot vagy a WhatsAppot, mert elvileg lehet, akkor befagy az egész és örökre, vagyis újraindításig ott marad a párbeszédpanel, ami ugye nem csinál semmit. De ettől mi sem nagyon tudunk csinálni semmit. Élő embert nem ismerek, aki már látott (nagyjából) butatelefont lefagyni, de jó tudni, hogy vannak még csodák.

[+]

Azt sem pontosan értem, hogy becsukott állapotban mi ér a gombokhoz, de rendre valami fura dolog fogad, ha kinyitom. Random számok, esetleg ennek folyományaként már a névjegy mentése opció. Keletkezett náhány értelmetlen névjegyem a Google fiókba, mert a szinkron azért jól működik. A kikapcsológombot hosszan nyomva egyébként lehet zárolni a billentyűzetet, ugyanitt van a kikapcsolás, az újraindítás és a memória ürítése opció is.

[+]

Nézzük azokat a funkciókat, amelyeknek van értelme és használhatók is: van naptár, ami mindenféle nézetet tud és hajlandó szinkronizálni a Google naptárunk bejegyzéseinek számára értelmezhető részeit (jegyzetet például nem, de a helyszínt megjeleníti). Aztán ott a jegyzet, amibe elég kényelmetlen bármit is beírni, de legalább van. Ha véletlenül kilépünk törlés helyett, lehet elölről kezdeni. Az alapműveletekre szakosodott számológép hibátlan, a hangrögzítő egyszerű és funkcionális.

[+]

Egyes felületek érdekesek. Ugye nem mindig működik a vissza gomb, jellemzően, ha van Mégse lehetőség és a listaszerű elrendezés sem következetes, néha oldalirányba kell mozogni. Ilyen a hívásnapló, a Beállítások és az Óra is, ahol találunk ébresztőt, időzítőt és stoppert, de világórát nem. A telefonkönyvvel viszont semmi baj nem lesz, ha képesek vagyunk kivárni, amíg néhány rendszerösszeomlás és tudhatatlan reakciót követően hajlandó szinkronizálni a Google névjegyeinket. Atomstabil WiFi alatt sem több, mint tíz-tizenöt perc, aztán minden alkalommal további fél perc, amíg újra összeszedi magát.

[+]

A Google Maps is működik, ha van legalább öt-nyolc percünk (lehetőleg kültéren) megvárni, amíg összedob egy útvonalat a jelenlegi tartózkodási helyünktől a kiválasztott címig és a Google Asszisztens hangvezérlése is kifogástalan, amennyiben jól beszélünk, mondjuk angolul vagy indonézül. A beviteli kényelmetlenséget egyébként egy csomó helyen orvosolná a diktálás, például YouTube, böngésző, vagy bármilyen felület, ahol írni kéne, de azt se érti, ha a mobilarena.hu-t mobájlarínadotéjdzsjú-nak mondom. Így viszonylag korlátozott a hazai felhasználás.

[+]

Van amúgy Facebook, Twitter, meg e-mail, sok sikert és türelmet a kétlépcsős azonosításhoz az egérmutatóval irányítható böngészőben, majd vergődjünk el az SMS-ig, lehetőleg egy másik készüléken, mert ha kilépünk, kezdhetjük elölről az egészet. Ha ezen túl vagyunk, egy emailt már el lehet olvasni, csak ha képformátumban van a lényeg, akkor nagyon piciben. Mindegy, ennek akkor is van haszna, legalább tudjuk, hogy fontos-e az a dolog annyira, hogy egy épkézláb eszközt keressünk miatta. Szintén hasznos az SOS gomb, ami a szokásos trükköket tudja, vészhelyzeti információkkal és maximum öt vészhelyzet esetén értesítendő kontakttal.

[+]

A mértékegységváltó szuper, van újragondolt Kígyó játék és ami még jobb, ingyen van. Az összes többi (Danger Dash, Real Football, Siberian Strike) fizetős demó, ami már a Nokia 110-nél sem volt vicces. Inkább szánalmas. A WhatsApp-ozáshoz meg a vásárláskor felíratnék egy zsák Xanaxot, szuper lehet ilyen bevitel és ergonómia mellett chatelni. És mindeközben ne felejtsük el, bármit is szeretnénk csinálni, a Nokia 2720 lassú, de még laggol is, úgyhogy nehéz eldönteni, hogy rossz gombot nyomtunk meg vagy csak gondolkodik kicsit. Vagy lefagyott az egész.

Multimédia

Van ezen a készüléken egy 2 megapixeles, LED segédfénnyel támogatott, fix fókuszos egység. Nyilván a lehető legrosszabb helyen. De ha szépen letörölgetjük, aztán nagyon vigyázunk, hogy ne érjünk hozzá MIKÖZBEN a telefont sem ejtjük ki a kezünkből, akkor esetleg lehet vele olyan képeket készíteni, ami viszonylag felismerhetően reprodukálja a valóságot. Egyébként majdnem mindig bemozdul. Állítani csak a vakut lehet, ami képes automatikusan is működni, illetve van időzítő.

A képek lényegesen jobbak, mintha sokkal rosszabbak lennének, sehol egy pszichadelikus lencsetorzítás, impresszionistának nagyon kezdő és érezhetően kevés az ópiát, de azért ez még mindig nem a képalkotás kategória. Mozgóképben meg pláne nem. A 480 x 720 pixel felbontású végtermék maxiumum 15 fps-t tud Kiváló módban, ami pont úgy néz ki, ahogy hangzik és jó eséllyel még az ujjunk is bele fog lógni. Egy éppen sztrájkoló, egyébként élénk kiskutyát semmiképpen nem képes lekövetni. (Pedig a zoknira mindig ugrik.)

Szerintem az pont mindegy, hogy a videólejátszó milyen formátumokat kezel (MP4-en kívül amúgy semmit), teljesen értelmetlen ebben a méretben és funkcionalitással, a hangszóró cserébe a világ másik végén is kitűnően hallható. Persze nem egy élmény, de hangos. Ennyi pénzért még fülhallgató sem jár, vagy egy antennának használható jack csatlakozós valami az FM-rádióhoz, de tegyük fel, hogy a felhasználónak már van ilyen holmija.

[+]

Ebben az esetben vesztségmentes formátumokkal ne is próbálkozzunk, minden más viszont megdöbbentően jól szól egy nagyon középszerű, agybadugós fülessel is. Dinamikus, természetes, részletgazdag, vannak mélyek (ZZ Top-nál legalábbis még voltak, keményebb műfajban kevésbé), kiegyenlített még magas hangerőn is, ami tényleg iszonyú hangos. Lehet, hogy ez egy fura és nagyon drága MP3 lejátszó! Bár a Rammsteint már erősen visszafogta térérzet tekintetében. Bluetooth fülessel is kifejezetten kellemes és még az albumborítókat is betölti. Természetesen a háttérben is szól, csak ne a bekapcsológombbal lépjünk ki, hanem a törléssel. Logikus, nem? (Segítek. Nem az.)

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Ezeknek a készülékeknek (Twitter ide vagy oda) általában az a funkciójuk, hogy kényelmesen lehessen velük telefonálni és esetleg megosztani az internetet egy értelmesebb eszközzel. A Nokia 2720 ezt tudja, a Cat.4-es (max. 150 Mbps) 4G adatkapcsolat és a HotSpot mindkét nanoSIM kártyával elérhető dual standby módban. De ezért harmincöt lepedőt elkérni elég merész. Mert azt ugye senki nem gondolta komolyan, hogy majd ezzel az alkalmatossággal fog valaki e-mailt szerkeszteni vagy posztolgatni a Facebookra. Mondjuk én kipróbáltam, alig volt tíz-tizenkét perc összedobni ezt a posztot. És félúton feladtam.


[+]

A 802.11b/g/n szabványon kapcsolódó WiFi érzékenysége elég gyenge, de ha megvan a hálózat, már stabil. Csak úgy száguld a böngésző. (Itt miért nincs szemforgatós szmájli?) Van GPS a földi hálózatok és routerek adataival támogatva (A-GPS), 4.1-es Bluetooth, VoLTE és VoWiFi támogatás, ami így azért elég komplett adatkapcsolati paletta egy közel buta telefonhoz képest. Az 1500 mAh-s, kivehető akkumulátor egy SIM kártyával elvileg 20 nap készenlétet tud, de ha nagyon vadulunk a közösségi médiában, azért ez kevesebb lesz. Nekem azért sikerült WiFi alatt 40%-ra meríteni nulla beszélgetéssel két nap alatt. Beszélgetni két SIM mellett 4G hálózaton 7 órát lehet, tölteni pedig piszok lassan a mellékelt 550 mA-s hálózati adapterrel.


[+]

Összegzés

A Nokia 110 simán csak szánalmas volt, de a 2720 Flip azért különösen irritáló is egyben, mert irtó drága. 35 ezer forintért kapunk egy viszonylag nagy, kényelmetlen, rosszul megkonstruált HotSpotot. Én tényleg nem értem, kinek szánják ezt a termékkategóriát. Ha a könnyű fizikai és szoftveres kezelhetőség és a klasszikus, ismerős megjelenés lenne a cél, akkor minek bohóckodunk ebben a formában szinte használhatatlan funkciókkal (Twitter, Facebook, még videótelefonálni sem lehet vele)? Ha a kompakt kivitel, 4G képesség és internetmegosztás, akkor az előbbi kérdés még mindig érvényben van, meg, hát a 2720 nem kompakt és nem egy kifejezett tereptárgy. A rendszer kényelmetlen és bonyolult, főleg időseknek, aki pedig tényleg használná a Face-t, az garantáltan előbb vágja a falhoz, minthogy elnavigáljon az első lájk-gombig. „A Nokia 2720 Flip kiemelkedő tartóssággal és időtlen dizájnnal büszkélkedik.” Könyörgöm, még a promóciós fotókon is a kamerát és a zajszűrő mikrofont fogja a szándékosan idősebb hölgy, aki a Twittert vajmi keveset fogja használni, cserébe vacak a kijelző, a navigációs és funkciógombok mütyürkék, alig van billentyűút és nehezen elkülöníthetőek, míg a számgombok indokolatlanul nagyok, elégtelen az érintésvisszajelzés, de még össze is folynak.

Értékelés: Nokia 2720 Flip
Külső
Ergonómia 5 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 4 pont
Sebesség 4 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 4 pont
Felhasználói felület élménye 2 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 3 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 2 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 0 pont
Hogyan értékelünk?

Remélem, a fenti képen nem az uzsit fotózzák, mert az így nem fog menni. Nem mintha egyébként fotóra emlékeztető eredmény születne. A hangszóró is biztosan mindig a tenyerünkbe harsog, a hátlap pedig minden képzeletet felülmúlóan maszatolódik, alig-használat mellett is karcos és csúszik, mint a nyavalya. És le merik írni, hogy időtlen dizájn, meg strapabíró. Hát, nem kéne különösebben megerőltetni magam, hogy kettétörjem. „Hívásindítás és üzenetküldés gépelés nélkül. Egy gombnyomás, és a Google Segéd a hangutasításaid alapján kezeli a telefon leggyakrabban használt funkcióit.” Hogyne. Angolul, németül, kínaiul, oroszul és néhány egyéb, nagy lélekszámú nyelven. Itthon teljesen használhatatlan, de klassz, hogy egy szemmel láthatóan időseknek szánt készülék ezzel próbálja eladni magát. Még mindig 35 ezer forintért. Az már szinte mellékes, hogy a rendszer kezelése következetlen, a hardver alig bírja el a Kai OS-t, akadozik, lefagy és egyébként is olyan lassú, mint egy betépett lajhár. Legalább egy nyomorult jack csatlakozós antenna vagy egy füles járna hozzá, ha már kifejezetten jól szól (tényleg, ez kivételesen nem szarkazmus). De a 4G HotSpot azért nagyszerű. Csak egy tablet kezelését is egyszerűbb megtanítani a nagyinak, hogy lássa az Instán, merre járunk, terepen vagy nehéz munkakörülmények között pedig nem ilyen eszközre van szükség. Adatkommunikációs szempontból kérnénk akkor ugyanezt egy szögegyszerű, teljesen ostoba, alapfunkciókkal rendelkező eszközbe, valamivel átgondoltabb és kevésbé kényes kialakítás mellett. A fél ár feléért. Arra nyugodtan rá lehetne írni, hogy Nokia.

AliceWake

Specifikáció

Nokia 2720 Flip
Nokia 2720 Flip Általános
Technológia GSM / UMTS / LTE
Méret 104,8 x 54,5 x 18,7 / 192,7 x 54,5 x 11,6 mm
Tömeg 118 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 2,8 hüvelyk
Kijelző felbontása qVGA
Kijelző típusa TFT
Színárnyalatok száma 65 ezer
Másodlagos kijelző 1,3 hüvelyk (240 x 240)
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 205
Processzor típusa kétmagos; 1,1 GHz Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 304
RAM mérete 512 MB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 4 GB
Memória bővíthetősége microSD (max. 32 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1
WiFi 802.11b/g/n 2,4 GHz
USB microUSB
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő GPS / A-GPS
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform KaiOS
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok Snake + 3 demó
Valutakonverter nincs
Mértékegység-váltó van
Extra szoftverek Facebook, Twitter, WhatsApp, Google Asszisztens, Maps, YouTube, Alkalmazásbolt, E-mail, fájkezelő
Multimédia
Fő kamera 2 MP, fix fókusz
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel 480 x 720
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 1500 mAh-s Li-Ion
Készenléti idő (4G; 2 SIM) 14 nap
Beszélgetési idő (4G; 2 SIM) 6,6 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, SOS gomb, külső kijelző

Azóta történt

  • Evolveo EasyPhone FD - take it easy!

    Az egyszerű butatelefon nem annyira egyszerű műfaj. Az Evolveónak sem mindig sikerül, az EasyPhone FD viszont minden tekintetben megfelel a specifikus elvárásoknak.

  • Új fél-okos rendszerrel készül a Nokia 400

    A Nokia TA-1208 valószínűleg a strapabíró 800-as széria szerényebb modelljeként mutatkozhat be a Google új rendszerével.

  • Nokia 6310 - nem az, ami volt

    Újabb legenda nevét vette kölcsön saját magától a Nokia, hogy egy 20 ezer forintos műanyag vacakra ráagassa. De ennyiért az elvárások sem magasak.

Előzmények

Hirdetés