Motorola Moto G54 5G Power Edition - nem merül le

Olyan ajánlatot tesz a Motorola százezer forint alatt, amit nehéz lenne visszautasítani.

Adatkapcsolat, üzemidő, végszó

Adott az 5G a hazai sávok támogatásával, van programozható eSIM és osztott tálcán hely nanoSIM-nek is. Megvan az 5 GHz-es Wi-Fi modem (kétsávos, 802.11a/b/g/n/ac), Bluetooth-ból az 5.2-es (A2DP, LE) SBC, AAC mellett LDAC és aptX kodekek támogatásával. Az NFC ott figyel a hátlap alatt, kártyák kezeléséhez pedig előre telepítve megtalálható a Google Wallet alkalmazás. Az USB-port rendelkezik OTG képességekkel, de az adatátviteli sebesség csak az USB 2.0-t teljesíti. Van GPS, GLONASS, Galileo, BDS és QZSS navigációhoz, városban a három másodperces átlagot hozza a telefon, ha pozíciószerzésről van szó. Adott a Wi-Fi hívás, VoLTE funkciót viszont nem találni a beállítások között, mindezek ellenére Telekom hálózaton hibátlanul ment a hívásindítás és a fogadás is, jól szűrt beszédhanggal és erős hangszóróval. A telefonban adott még a gyorsulásmérő, a giroszkóp, az iránytű, a közelség- és a környezeti fényérzékelő, de kimaradt a barométer.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

A sztár egyértelműen a 6000 mAh-s akkumulátor, amivel átlagos használattal és a szintetikus benchmark tesztek lefuttatásával is három napot képes volt töltés nélkül végigcsinálni a telefon. Ez 8 órányi kijelzőidőt és 2 nap 7,5 óra készenlétet jelent folyamatosan bekapcsolt Wi-Fi és 5G mellett, közösségi médiával, Bluetooth-on keresztül történő zenehallgatással, YouTube-nézéssel, böngészéssel, némi játékkal. Valószínűleg egy fél napot még rá tudtam volna húzni az üzemidőre, ha aktiválom az akkukímélést, ezt nem tettem. A készenléti fogyasztása minimális a telefonnak, a legtöbbet nem használt állapotban az 5G eszi. A töltés vezeték nélkül nem opció, vezetéken pedig nagyjából másfél óra kell egy 30 wattos PD-adapterrel. A Motorola azt ajánlja, vegyünk egy 33 wattos Turbo Power adaptert, azzal 50%-ot tölt 33 perc alatt a telefon, de mivel támogatottak a QC3+ és PD 3.0 szabványok, így más fali adapterről is könnyedén tölthető az eszköz. A szoftver képes megtanulni töltési szokásainkat, illetve van optimalizált töltés is, hogy minél tovább maradjon ép az akku.

[+]

Összefoglaló

Motorola Moto G54
Pro
120 Hz-es FHD kijelző
Sztereó hangszórók, 3,5 mm-es csatlakozó
6000 mAh-s akkumulátor, hosszú üzemidő
12/256 GB-os alapkiszerelés, bővíthető tárhely
Letisztult Android 13-as rendszer, jó rendszersebesség
Két főverzió- és három évnyi biztonsági frissítés
Védőtok a dobozban
Kontra
Gyenge videós, közepes fotós képességek
Nincs fali adapter a dobozban
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 8 pont
Ár (12/256 GB, HUF) 95 000

Ha fél évvel ezelőtt a Motorola Moto G72 az egyik legjobb ajánlatként jelenhetett meg, akkor ugyanezt a címet megérdemli a Moto G54 Power is azonos induló áron nagyobb tárhellyel, több RAM-mal, nagyobb akkuval és erősebb hardverrel. A kamera hasonlóan gyengécske, jobb esetben középszerű, videóban sajnos a gyártó készülékei egyelőre a harmadosztályú szintet hozzák minden kategóriában, így itt is. De a sztereó hangszórók megléte, a 6000 mAh-s akkumulátor, a 3,5 mm-es jack csatlakozó, a bővíthető tárhely és a letisztult, gyors szoftver is mind-mind a pozitívumuk listáját erősítik. A burkolat csúszós műanyag ugyan, de jár hozzá egy védőtok, ami ezt a problémát egyből orvosolja. A töltő kimaradt viszont a csomagból és a korrekt árért cserébe a kijelző is csak IPS, miközben a Motorola kínál a szériában p-OLED panellel szerelt eszközt is.

Mondhatjuk, hogy jól megválasztott kompromisszumokkal dolgozik ez a telefon, minden fontosabb részletet kipipálva. Ha bízunk a Motorola ígéretében, akkor a szoftverfrissítésekkel sem lehet gond, három évig jönnek majd a biztonsági patchek és az Android 15-nek is meg kell majd valamikor jönnie a telefonra.

A konkurensek kínálatában hasonló áron ott van a Redmi Note 12-es széria egy-két tagja (4G és 5G, 12S), a Poco X5, a Honortól a Lite-ok (90 Lite és Magic 5 Lite), a Samsungtól pedig például a tavalyi Galaxy A33 5G, de az említett Motorola Moto G72 is már jelentősen olcsóbb jobb kijelzővel. A Redmi és a Samsung jobb kamerát, AMOLED kijelzőt, hosszabb támogatást ígér, illetve a Samsung a telefonját IP-védelemmel is ellátja, viszont ezek a készülékek például gyengébb üzemidőt ígérnek, mint a Motorola, elhagyják a 3,5 mm-es csatlakozót és a bővíthető tárhelyet. A Motorola pont ezeket biztosítja, mellette a független induló ára is kellemesebb, mint a konkurenseknek, de ahogy haladunk előre az időben, az úgy csökken majd, és a márka megjelent már a szolgáltatói kínálatban, ami még kedvezőbbé teheti. Tőlünk egy erős, félkövér Tetszett plecsnivel távozik a Motorola Moto G54 Power úgy is, hogy kamerában gyengécske, mert a mindennapokban kellemesen használható, hosszan bírja egy töltéssel, egyszerű, sallangmentes és gyors a rendszere, a kijelző pedig annak ellenére jó minőséget képvisel, hogy IPS panel. Így aki csak alkalomadtán fotóz vagy videóz telefonjával, annak érdemes vetnie egy pillantást erre az eszközre, vagy ha sikerül csiszolni a képalkotó szoftveren, simán lehet Ajánlott is.

Motorola Moto G54 Power Edition

A Motorola Moto G54 Power Edition a márka jóvoltából jutott el hozzánk tesztre, ezúton is köszönjük.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés