Motorola Moto G54 5G Power Edition - nem merül le

Olyan ajánlatot tesz a Motorola százezer forint alatt, amit nehéz lenne visszautasítani.

Kamera, multimédia


[+]

Példát vehetne a Moto G54 Powerről minden gyártó, aki képviselteti magát a középkategóriában: két kamera, két látószög, optikai stabilizálás, autofókusz százezer forint alatt. A főkameránk egy 50 megapixeles felbontású szenzort használ, ennek pixeleit 4:1-es quad-Bayer megoldással 12,5 megapixelre nyomja össze a szoftver, de előáshatjuk a teljes felbontású módot is (magas képfelbontásként kell keresni a beállítások között), van gyors és pontos PDAF és támogatja a stabilitást az OIS, amivel az éjszakai mód több másodperces záridői alatt sincs kézremegés okozta elmosódás. Az érzékelő mérete 1/2,56”-es, a képpontméret 1,22 mikronos, a rekesz pedig f/1,8-as, amivel jól bánik a szoftver, mert az éjszakai módot nem aktiválja erőszakosan, bár azért ajánlgatja és látványosan világosabb képeket szül vele. Mutatunk is egyből három példát az éjszakai módra, ami valamiért csak a hátlapi főkamerával és az előlapi kamerával működik, az ultraszélessel valamiért nem és a nagy felbontás is kizáró tényező.

Hirdetés

12,5 MP éjszakai mód, főkamera

50 MP főkamera

12,5 MP főkamera

Jelentősen több a valódi részlet a nagy felbontásban készített fotókon, az automatika sokszor élesítés közben összemossa ezeket — lásd a levelek esetén —, viszont csak akkor, ha a képek közepét nézzük, mert a szélek felé haladva összemosódik minden. Korábban is láttunk már Motorola telefontól ilyet, így a feldolgozó algoritmusra gyanakszunk, mint okra, ez állhat amögött a rengeteg képzaj mögött is, ami erős nappali fényben is megjelenik a képeken. A vonalélesség az elmegy kategória, a fókusz viszont gyors és pontos, az automata HDR pedig ügyesen dolgozik. A képek elkészülte gyors, a színkezelés pedig inkább a fakóbb, valósághűbb irányba húz most is, sötétben sárgás árnyalattal.



Videókat 4K-ban rögzíteni nem tudunk, FHD-ra vagyunk korlátozva, 60 képkockás maximális sebességgel. Ezt nappal érdemesebb inkább használni, folyamatosak a videók és nem ugrál a fókusz sem, ha épp nem mozgunk. Ha mozgás közben videózunk, a szokásos Motorola-betegség előjön: a stabilizátor és az autofókusz összezavarodik és elkezd ugrálni. A videókon a részletek gyengék, alig van belőlük, a dinamika is szűkös, a hang viszont jó minőségben rögzül.

8 MP ultraszéles

8 MP makró

A 118 fokos látószögben fényképező ultraszéles egység f/2,2-es apertúrával, 8 megapixellel, 1,12 mikronos pixelmérettel és autofókusszal dolgozik, így bevethető makrófotózásra is, utóbbira dedikált virtuális gomb is helyt kapott a szoftverben. Az ultraszéles kameránál erős a lencsék torzítása a képek szélein, és amíg van fény, addig az AF is megbízható és gyors, viszont sötétben nem az — két kép teljesen életlen lett emiatt, amit csak utólag vettünk észre —, ugrál össze-vissza és eldobja a fókuszpontot. Ugyanezt jó fények mellett a makró módban is tapasztalni, hiába tűnik a keresőben mutatott előnézeti képen élesnek valami, a végeredmény nem fetétlenül lesz az. A zaj sok, kevés a tényleges részlet, gyenge a rajzolat és szűkösködik helyenként a dinamikatartomány is, ugyanakkor a színkezelés nem üt el annyira a főkameráétól, hogy zavaró legyen. Amíg csak telefonról nézzük, mindkét kamera képe tök vállalhatónak (posztolhatónak) tűnik, de nagyban már előtűnnek problémák és valójában nem jobb a kategóriaátlagnál a teljesítmény. Főleg gyenge fények mellett érdemes a főkamerára hagyatkozni, illetve bízunk abban, hogy a Motorola dolgozik egy kompetensebb szoftver fejlesztésén.


Már csak azért is, mert videót felvenni az ultraszéles kamerával csak úgy tudunk, ha külön ezzel indítjuk el a felvételt. A videókhoz a 1080p-s felbontás és a 30 képkockás sebesség a maximum az ultraszéles kamerával, az esti videó pedig jól szemlélteti az előbb említett fókuszproblémát, ahogy folyamatosan pattog az autofókusz valami fix pontot keresve. De a nappali felvételek esetén sem jobb a helyzet, kevés a részlet és a dinamika is sokkal gyengébb, mint fotózáskor.

4 MP előlapi kamera, portré

16 MP előlapi kamera

Gyárilag a 16 megapixeles szenzor képeit 4 megapixelre tömöríti a rendszer, az érzékelő 1/2,75”-es, az apertúra pedig f/2,4-es. A képekre a szoftver gyárilag rárak valami szépítő módot is, ennek eredményét az esti és a nappal készült képek jól szemléltetik, az arcomról le lett radírozva pár anyajegy. Gyenge fények között lágy rajzolatú, zajos képek születnek, nappal viszont elfogadható részletességű és jó rajzolatú az eredmény. A portré módban az alany a háttérről való leválasztása pontatlan, beleradírozza a kép szereplőjét a háttérbe a szoftver. Van lehetőségünk szélesebb látótérrel is fotózni, a minőség itt sem változik és a felbontás sem. Videózásban egész ügyes az előlapi kamera, jó fények mellett korrekt minőségben vesz fel FHD-ban, de amint sötétben rögzítenénk, nagyot romlik a minőség.

Megvan az L1-es biztonsági csomag a nagy felbontású streamek lejátszásához, és adott a jó minőségű sztereó hangszóró is, mely mély hangokban ugyan nem bővelkedik, részletességben nem lehet rá rosszat mondani. A 3,5 mm-es csatlakozó is adott, az FM-rádió is bekapcsolható a szoftverben, csak keresni kell, és hangrögzítőt is kapunk. Nincs előre telepítve potens videó- vagy zenelejátszó szoftver is, előbbi feladatokat a Google Fotók, utóbbit a YouTube Music látja el, de a Play Áruházból tölthető le korrekt, a Dolby Atmos beállításai pedig minden lejátszott tartalomra vonatkoznak majd.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények