Lenovo Vibe P1 - ej, ráérünk lemerülni még

Hirdetés

Külső

Már nagyon régóta nem igaz az, hogy a kínai gyártók csak gyenge minőségű eszközökkel tudnak előrukkolni. Ennek a szkeptikus hozzáállásnak befellegzett. Ha egy Xiaomi, egy Huawei, de még egy Elephone is képes fémbe burkolt mobilokat piacra dobni, akkor a Lenovónak kutya kötelessége volt ugyanezt megtenni. A cégnél pedig jól tudják ezt, nem véletlen, hogy a Vibe P1 a mérlegre téve 189 grammot nyom. Az alumínium burkolat mellé üvegvédelem társul, az összeszerelést hibátlanul elvégezték a gyárban, az összeillesztéseknél sincs hézag vagy rosszul megtervezett rész. Vonalzót ragadva 152,9 x 75,6 x 9,9 milliméteres dimenziókat mérhetünk, az adathármasból utóbbi szorulna magyarázatra, ám hebegés-habogás helyett büszkén húzhatják ki magukat a mérnökök, hogy a hatalmas telep ellenére képesek voltak egy centiméternél is vékonyabb készülékházat megálmodni és kivitelezni.

Aránylag vékonyra szabták az oldalsó kávákat
Aránylag vékonyra szabták az oldalsó kávákat [+]

A Vibe P1 elejét Gorilla Glass 3 üveg óvja meg a karcoktól, az 5,5 hüvelykes IPS panel 1080 x 1920 pixelt jelenít meg, és az előlap nagyjából hetvenkét százalékát foglalja el, a végeredmény pedig viszonylag vékony káva, és kellemes külső. A képernyő fényereje azonban egyáltalán nem kielégítő, sokkal jobb megoldások vannak már piacon, még jó néhány AMOLED is kenterbe veri ezt a megjelenítőt. A téli szürkületben még elég, nyári napsütésben azonban már kevés lesz, és ehhez még hozzájön sajnos az erős tükröződés is. A kontrasztaránnyal nincs gond, a feketék sem túl világosak. A fehéregyensúly gyárilag jól lett kalibrálva, ha azonban valaki hűvösebb vagy melegebb fehéreket szeretne, szoftveresen is tudja állítgatni. A felső részen viszont a gyárban tudtak volna valamennyit finomítani, hiszen kicsit sok helyet hagytak a fény- és közelségérzékelő szenzoroknak, az öt megapixeles előlapi kamerának, a beszélgetési hangszórónak, valamint az aprócska értesítő lednek. Alul három gombot találunk, a két szélső (alkalmazásváltó, visszalépés) érintésérzékeny és háttérvilágítással rendelkezik, a középső viszont fizikai, ami még ujjlenyomat-olvasót is rejt magában. A billentyű nyomáspontja nem az igazi, alig van útja.

Oldalt a gombok, alul a hangszóró és a microUSB csatlakozó kapott helyet
Oldalt a gombok, alul a hangszóró és a microUSB csatlakozó kapott helyet [+]

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo Vibe P1 Allview P8 Energy Siswoo C55 ZUK Z1
Fehér fényerő (max.) 253 nit 314 nit 470 nit 567 nit
Fehér fényerő (min.) 5,7 nit 4,3 nit 27,2 nit 3,6 nit
Fekete fényerő 0,22 nit 0 nit 0,43 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 1206:1 végtelen 1093:1 1318:1
Színhőmérséklet 7700 K 7647 K 9833 K + kézi 7373 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A manapság már vaskosnak számító formaterv ellenére a Lenovo gondolt a jó kezelhetőségre, a hátlapot lekerekítették, az oldalakat pedig laposra alakították ki, a tenyérbe kényelmesen belepasszolt a telefon. Jobb oldalra került a hangerőszabályzó és a bekapcsoló billentyű, stabilan ülnek a helyükön, könnyedén el lehet érni őket. A P1 átellenes szélén egy kapcsolót billenthetünk ide-oda, ezzel lehet aktiválni az energiatakarékos üzemmódot. Alul kap szerepet a microUSB csatlakozó. Két oldalról apró furatok fogják közre, a Lenovo is szereti az illúziót, mivel csak az egyikből jön hang, a másik a beszédmikrofont rejti. Felül a 3,5 milliméteres jack kimenet, valamint a másodlagos mikrofon terpeszkedik.

A hátlap alumíniumból készült, felül alul vannak csak műanyag elemek
A hátlap alumíniumból készült, felül alul vannak csak műanyag elemek [+]

A hátlap szinte teljes egészében fémből készült, kizárólag felül és alul találunk műanyag elemeket, hiszen így az antennákat nem árnyékolja le semmi. A felső elem leszedhető, ide bújtatták ugyanis a microSD foglalatot, valamint a kihúzható SIM tálcát, amire két nanoSIM helyezhető. Közvetlenül a fedél alá szerelték a tizenhárom megapixeles kamerát, aminek társa egy dupla tónusú villanó. Megcsodálható még ezek alatt az NFC és a Vibe felirata is. A burkolat nem vehető le, a méretes energiaforrást ezáltal nincs esély házilag cserélni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés