Lenovo Vibe P1 - ej, ráérünk lemerülni még

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Vibe P1 két darab nanoSIM-et képes kezelni. Mindkét foglalat Cat.4-es LTE hálózatokra (800, 1800, 2100, 2300, 2600 MHz) képes csatlakozni, számokra lebontva ez azt jelenti, hogy 4G-n 150/50 Mbps az elérhető legnagyobb sávszélesség, 3G-n pedig 42,2/5,76 Mbps a maximum értékpáros. A hangminőség átlag feletti, mindenkit jól hallottam, és fordítva sem panaszkodtak semmi zajra. A két kártya csak standby módban képes szimbiózisban élni, ha az egyikről csevegünk, a másikon már sem fogadni nem tudunk hívásokat, sem internetezni nem lehet. A telefonban található, internetmegosztásra használható, kétcsatornás WiFi 802.11a/b/g/n/ac-s, a Bluetooth (LE, low energy) 4.1-es verziószámú. A Lenovo nem hagyta ki az NFC-t és a GPS-t, a GLONASS műholdak nem maradnak rejtve a mobil elől, így a navigálás problémamentes, gyorsan megtalálja a jelet és stabilan tartja. Infra nincs, OTG ellenben akad, vagyis külső eszközöket lehet a készülékhez csatlakoztatni.


[+]

Kétféle böngészővel bújhatjuk a netet. A Chrome-ot szerintem már mindenki ismeri, a Lenovo UC Browser programját azonban kevesebben. Pedig a szoftver funkciókínálata sokkal bőségesebb a google-ös megoldásnál, a menüben például találunk éjszakai üzemmódot, témákat, teljes képernyős módot, szövegigazítást, valamint kapcsolót arra, hogy csak a betűk jelenjenek meg, képek nem (mobilhálózat esetén, WiFi-n nem aktiválható). Könnyen el lehet érni a könyvjelzőket, le lehet menteni az oldalakat, képernyőképet készíthetünk, plusz még a reklámokat is képes blokkolni az alkalmazás. Most pedig jön a hab a tortán, az UC Browser még a Flash tartalmakkal is elboldogul.

A felső műanyag elem mögöt rejtőzik a microSD és a két nanoSIM foglalat
A felső műanyag elem mögöt rejtőzik a microSD és a két nanoSIM foglalat [+]

Ennek jelentősége persze majdhogynem eltörpül amellett, hogy a hátlap alatt egy 5000, azaz ötezer mAh kapacitású lítium-polimer akkumulátort találunk. A gyártó egy feltöltéssel körülbelül 44 órányi beszélgetési és átlag 28 napnyi készenléti időt ígér. Nem semmi, de a mindennapos használat mindig egy kicsit mást mutat. A tesztidőszak legkeményebb részében, amikor sok fotó készül, próbálgatásra kerül a GPS, jó néhány hívást bonyolódik le, és még a mobilinternetezés sem marad ki, körülbelül két, két és fél napig volt képes életben maradni a telefon, utána kért csak enni. Átlagosabb nyomkodás esetén akár háromszor huszonnégy órát is el lehet lenni töltés nélkül, ami remek eredmény. A MinDig TV HD streamelős tesztünkben is kiválóan szerepelt a P1, nagyjából 12-13 órán át lehetett filmezni. Ehhez ráadásul hozzájön még az energiatakarékos üzemmód, ami az oldalsó kapcsoló átbillentésével aktiválható. Ilyenkor az egész rendszer sötétebb színekre és egyszerűbb funkcionalitásra vált át, internetezni például nem is lehet. A 2 amperes töltőt nem tudtuk kipróbálni, helyette egy 1,8 amperessel próbálkoztunk, ami körülbelül két és fél óra alatt pumpálta fel a telepet nulláról száz százalékra.

Értékelés: Lenovo Vibe P1
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Egyre több középkategóriás készülék lát napvilágot, nem csak a nagyobb, hanem a kisebb gyártók sem hagyják érintetlenül ezt a szegmenst. A Lenovo majdnem 100 ezer forintos áron indította útjára a Vibe P1-et, ez az az ársáv, ahol tényleg számos mobil próbálja magához édesgetni a felhasználókat. Az, hogy a telefon 5,5 hüvelykes, Full HD felbontású kijelzővel rendelkezik, szép és jó, de még nem kapja fel rá senki a fejét. A Snapdragon 615-ös chipset sem olyan képződmény, amit nem láttunk volna okoskütyüben, persze tény, hogy ez az SoC meglehetősen jól elvan az 1080p-s IPS panellel. A 2 gigabájt RAM már megítélés kérdése, a rendszer gördülékenysége viszont csattanós választ ad a kétkedőknek, az Android 5.1.1 akadásmentesen fut. A 13 megapixeles kamera jó, de nincs mindig a helyzet magaslatán, használható, csak hát hiába jó a vaku, az éjjeli képminőség bőven hagy némi kívánnivalót maga után, igaz, az időjárás sem kegyes a téli hónapokban. Az ujjlenyomat-olvasó azonban egyrészt üdvözítő, mert még ritka ez a felszereltség a kategóriában, bár akkor lenne igazán örömteli, ha úgy működne, ahogy azt a Honor, a Huawei, az Apple, vagy éppen a Sony készülékeknél megszokhattunk. A szenzor egyrészt sokáig gondolkodik, másrészt sok esetben nem képes felismerni a mintákat, amiből ráadásul csak két darab tárolható el. Arról azonban, hogy ne rossz szájízzel kelljen zárni az összegzést, arról az 5000 mAh-s telep gondoskodik, az üzemidő olyan előny ez a versenytársakkal szemben, ami minden hibát vagy átlagos tulajdonságot képes feledtetni. Tesztalanyunkat leginkább a ZUK Z1 tudja megszorongatni, házon belül a nagyobb kijelzővel szerelt Lenovo Vibe Z2 Pro sem mondható rossz ajánlatnak, plusz nem szabad megfeledkezni a főszereplőnknél is méretesebb teleppel szerelt Allview P8 Energy készülékről, és ha lenne itthon hivatalosan, akkor még esetleg a Motorola Moto X Play szállna ringbe. A Vibe P1 tehát azoknak lehet jó választás, akik normális teljesítmény mellett a megszokottnál hosszabb töltőmentes időszakokra vágynak, a tetszett plecsnit mindenképpen megkapja, ám ennél többre egyelőre nem tűnik hivatottnak.

Lenovo Vibe P1

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés