Lenovo Vibe P1 - ej, ráérünk lemerülni még

Kamera, multimédia

A Vibe P1 hátuljára egy 13 megapixeles, PDAF-autofókusszal és dupla tónusú ledes villanóval ellátott fényképező került. Az előlapi szenzor 5 megapixeles, a videókat maximum 1080p felbontásban és 30 képkocka / másodperc sebességgel tudja felvenni a telefon. A kamera keresőképernyőjén választhatunk a normál, a szuper panoráma és az effektek (szépia, negatív, vízszínű, fekete-fehér stb.) üzemmódok közül, válthatunk a fotók és a mozgóképek között, plusz bekapcsolhatjuk a HDR-t és a vakut. A beállításokba ugorva már elénk tárulnak a képarány, képminőség, fehéregyensúly, ISO (100-1600), a geotagging, a villódzásgátló menüpontjai. A hangerőszabályzó gombot használhatjuk exponálásra.


[+]

Az első két képen jól látszik, hogy hatalmas a különbség, ha a HDR módot bekapcsoljuk. Sokkal világosabbak lesznek a fotók, bár ez nem jelenti azt, hogy jobb minőségűek is. Ha nem nagyítunk bele az alkotásokba, akkor nappal még vállalható eredmények születnek, a vonalélesség a képek középső részénél megfelelő, a szélek és a sarkok felé haladva azonban már kijön a lencsék gyengesége, elmosódnak, elfolynak a részletek. A zajt nem bántja az algoritmus, néha fellép viszont kromatikus aberráció, főleg a nagyon világos részek előtti tárgyak esetén. A vaku jól szerepel, két méterig legalább kivetül a fénye. Sötétben már semmi jó nem mondható el a kameráról, nagyon gyenge a képminőség. A videóknál sincs ez másképpen, bár a nappali felvétel sem részletgazdag, az éjszakai pedig valósággal használhatatlan.

Dupla tónusú ledes vaku, egész jó fényerővel
Dupla tónusú ledes vaku, egész jó fényerővel [+]

A videolejátszó az MP4/H.264 kódolású filmeket kezeli, a DivX/AVI formátumok megjelenítéséhez valamilyen alternatív applikációt kell keresni. A készüléken lévő videóból egy-egy kép jelenik meg, lehet dátum szerint rendezni őket. Filmezés közben érintésvédetté lehet tenni a kijelzőt, lehet képernyőfotót készíteni, plusz egy gombnyomásra kis ablakba is helyezhető, így nem kell megszakítani a filmezést, ha egy üzenetet vagy egy emailt el akarunk olvasni.


[+]

Ha muzsikákat szeretnénk hallgatni, akkor a Play Zene szolgáltatásait kell igénybe vennünk. A Google programja a már megvásárolt, valamint a telefonon lévő MP3/WAV/eAAC+/FLAC fájlokkal boldogul el. A dalokat számok, előadók, műfajok és albumok szerint rendezi, a borítók megjelennek. Van hangszínszabályzó, ismétléses és véletlenszerű lejátszás. A hangminőség egész korrekt. A kicsi hangszóróból óriási lármával zúdul ki a zene, őrületesen erős hangja van, éppen ezért nem érdemes maximumon üvöltetni, mert akkor már recsegős lesz. Akad FM-rádió, ami RDS-es, füles kell hozzá, hogy működjön, vételi erőssége kifejezetten jónak mondható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés