Lenovo Vibe P1 - ej, ráérünk lemerülni még

Bevezető, tartozékok

Még a márciusi Mobile World Congress előtt röppentek fel pletykák arról, hogy a Lenovo telefonok valóságos garmadájával rukkolhat elő a barcelonai kiállításon. Ez végül sajnos nem történt meg, bizonyos termékek piacra kerültek, ám például tesztalanyunkat egészen a berlini IFA-ig szinte teljes homály fedte, mondjuk a jól értesült bennfenteseknek néhány információmorzsát sikerült azért kiszivárogtatni. A kínaiaknál persze bőven volt teendő, hiszen hatalmas átszervezésekbe kezdtek. Belátták ugyanis, hogy hiába értek el hatalmas sikereket a számítástechnikai piacon, a mobilos szegmensben a Motorola még mindig nagyobb húzónévnek számít. Az a Motorola, ami korábban a Google kezei közé tartozott, majd éppen a Lenovo vásárolta fel, az akvizíció folyamata két évvel ezelőtt kezdődött, és pár hónappal később fejeződött be.

Az egyujjas használat elég nehezen kivitelezhető
Az egyujjas használat elég nehezen kivitelezhető [+]

A történetnek pedig az lett most a végeredménye, hogy a Lenovo átadta a telefonok fejlesztését, formatervének kialakítását a Motorolának, Chen Xudong, a Lenovo Mobile Group elnöke pedig igyekezett leszögezni, hogy a struktúraváltás azonnal kezdetét veszi. A kínaiak ettől még nem maradnak saját vezérfonal nélkül (na nem mint ha a mobilokba nem kotnyeleskednének továbbra is bele), az online értékesítést megcélzó ZUK továbbra is az ő hatáskörükbe tartozik, a PC-k szintén, és vannak még olyan modellek, amiknek az ötlete jóval a átszervezés előtt kialakult, és most kerülnek csak forgalomba. Ilyen mostani tesztünk főszereplője, a Vibe P1, ami nem egyedül, hanem kistestvérével, a Vibe P1m-mel mutatkozott be. A középkategóriás felszereltség csak egy dolog, lassan az ujjlenyomat-olvasó sem számít különlegességnek, ám a P1 egy 5000 mAh kapacitású energiaforrást kapott, ami helyzeti előnyt teremthet számára.

5,5 hüvelykesek egymás mellett: Lenovo Vibe P1 vs. LG G4
5,5 hüvelykesek egymás mellett: Lenovo Vibe P1 vs. LG G4 [+]

Ugyan a készüléket mi csak egy borítékban kaptuk, az internetről már lehet értesülni arról, hogy milyen és mit tartalmaz a csomagolás. A doboz elég színes, a kék és a fekete árnyalatok uralkodnak, a fedélen pedig a mobil megnevezése látható. A szelence több mindent tartalmaz, a Vibe P1 legfelül fekszik, alá pakolta be a gyártó a microUSB kábelt, a 2 amperes töltőfejet (Rocket chargernek hívja a Lenovo), a használati útmutatót. Headset ugyan nincs, helyette egy előlapi fóliával valamint egy microUSB-USB átalakítóval találkozhat a vásárló.

Külső

Már nagyon régóta nem igaz az, hogy a kínai gyártók csak gyenge minőségű eszközökkel tudnak előrukkolni. Ennek a szkeptikus hozzáállásnak befellegzett. Ha egy Xiaomi, egy Huawei, de még egy Elephone is képes fémbe burkolt mobilokat piacra dobni, akkor a Lenovónak kutya kötelessége volt ugyanezt megtenni. A cégnél pedig jól tudják ezt, nem véletlen, hogy a Vibe P1 a mérlegre téve 189 grammot nyom. Az alumínium burkolat mellé üvegvédelem társul, az összeszerelést hibátlanul elvégezték a gyárban, az összeillesztéseknél sincs hézag vagy rosszul megtervezett rész. Vonalzót ragadva 152,9 x 75,6 x 9,9 milliméteres dimenziókat mérhetünk, az adathármasból utóbbi szorulna magyarázatra, ám hebegés-habogás helyett büszkén húzhatják ki magukat a mérnökök, hogy a hatalmas telep ellenére képesek voltak egy centiméternél is vékonyabb készülékházat megálmodni és kivitelezni.

Aránylag vékonyra szabták az oldalsó kávákat
Aránylag vékonyra szabták az oldalsó kávákat [+]

A Vibe P1 elejét Gorilla Glass 3 üveg óvja meg a karcoktól, az 5,5 hüvelykes IPS panel 1080 x 1920 pixelt jelenít meg, és az előlap nagyjából hetvenkét százalékát foglalja el, a végeredmény pedig viszonylag vékony káva, és kellemes külső. A képernyő fényereje azonban egyáltalán nem kielégítő, sokkal jobb megoldások vannak már piacon, még jó néhány AMOLED is kenterbe veri ezt a megjelenítőt. A téli szürkületben még elég, nyári napsütésben azonban már kevés lesz, és ehhez még hozzájön sajnos az erős tükröződés is. A kontrasztaránnyal nincs gond, a feketék sem túl világosak. A fehéregyensúly gyárilag jól lett kalibrálva, ha azonban valaki hűvösebb vagy melegebb fehéreket szeretne, szoftveresen is tudja állítgatni. A felső részen viszont a gyárban tudtak volna valamennyit finomítani, hiszen kicsit sok helyet hagytak a fény- és közelségérzékelő szenzoroknak, az öt megapixeles előlapi kamerának, a beszélgetési hangszórónak, valamint az aprócska értesítő lednek. Alul három gombot találunk, a két szélső (alkalmazásváltó, visszalépés) érintésérzékeny és háttérvilágítással rendelkezik, a középső viszont fizikai, ami még ujjlenyomat-olvasót is rejt magában. A billentyű nyomáspontja nem az igazi, alig van útja.

Oldalt a gombok, alul a hangszóró és a microUSB csatlakozó kapott helyet
Oldalt a gombok, alul a hangszóró és a microUSB csatlakozó kapott helyet [+]

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo Vibe P1 Allview P8 Energy Siswoo C55 ZUK Z1
Fehér fényerő (max.) 253 nit 314 nit 470 nit 567 nit
Fehér fényerő (min.) 5,7 nit 4,3 nit 27,2 nit 3,6 nit
Fekete fényerő 0,22 nit 0 nit 0,43 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 1206:1 végtelen 1093:1 1318:1
Színhőmérséklet 7700 K 7647 K 9833 K + kézi 7373 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A manapság már vaskosnak számító formaterv ellenére a Lenovo gondolt a jó kezelhetőségre, a hátlapot lekerekítették, az oldalakat pedig laposra alakították ki, a tenyérbe kényelmesen belepasszolt a telefon. Jobb oldalra került a hangerőszabályzó és a bekapcsoló billentyű, stabilan ülnek a helyükön, könnyedén el lehet érni őket. A P1 átellenes szélén egy kapcsolót billenthetünk ide-oda, ezzel lehet aktiválni az energiatakarékos üzemmódot. Alul kap szerepet a microUSB csatlakozó. Két oldalról apró furatok fogják közre, a Lenovo is szereti az illúziót, mivel csak az egyikből jön hang, a másik a beszédmikrofont rejti. Felül a 3,5 milliméteres jack kimenet, valamint a másodlagos mikrofon terpeszkedik.

A hátlap alumíniumból készült, felül alul vannak csak műanyag elemek
A hátlap alumíniumból készült, felül alul vannak csak műanyag elemek [+]

A hátlap szinte teljes egészében fémből készült, kizárólag felül és alul találunk műanyag elemeket, hiszen így az antennákat nem árnyékolja le semmi. A felső elem leszedhető, ide bújtatták ugyanis a microSD foglalatot, valamint a kihúzható SIM tálcát, amire két nanoSIM helyezhető. Közvetlenül a fedél alá szerelték a tizenhárom megapixeles kamerát, aminek társa egy dupla tónusú villanó. Megcsodálható még ezek alatt az NFC és a Vibe felirata is. A burkolat nem vehető le, a méretes energiaforrást ezáltal nincs esély házilag cserélni.

Hardver, szoftverezettség

Bár van már frissebb fejlesztés, a Lenovo még a 28 nanométeres csíkszélességű, 64 bites Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 chipsetet építette be a mobilba. Az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab 1,5 gigahertzre, és négy 1 gigahertzre skálázott mag dolgozik, a grafikus feladatok ellátása során az 550 megahertzen ketyegő Adreno 405 kap fontos szerepet. Rendszermemóriából 2 gigabájt jutott, lehet persze nyafogni, hogy miért nincs több, de egy középkategóriás terméknél egyelőre még nem elvárás a nagyobb modul. Szívderítő viszont a 32 gigabájtos adattároló, amiből 7,03 gigabájtot használ fel az operációs rendszer. Az adatokat így vagy a maradék majd' 25 gigabájtra, vagy a microSD-re menthetjük, a készülék maximum 128 gigabájtos kártyákat képes kezelni. A rezgőmotor mély hangzású, közepesen érezhető, persze nincs is könnyű dolga, hiszen elég masszív eszközről beszélünk.

A home gombba ujjlenyomat-olvasót építettek
A home gombba ujjlenyomat-olvasót építettek [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo Vibe P1 Huawei G8 Allview P8 Energy ZUK Z1
Rendszerchip Snapdragon 615 Snapdragon 615 MediaTek MT6735 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 5.x 35563 pont 37247 pont 27513 pont 48110 pont
Vellamo Browser 1681 pont 1255 pont 2445 pont 3371 pont
Vellamo Metal 955 pont 911 pont 934 pont 1523 pont
Geekbench 3 (single) 647 pont 604 pont 623 pont 1006 pont
Geekbench 3 (multi) 2481 pont 2859 pont 1817 pont 3032 pont
GFXBench Man. onscreen 5,5 fps 6 fps 3,6 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 5,6 fps 5,6 fps 2,1 fps 11 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 15 fps 14 fps 28 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14 fps 14 fps 8,5 fps 26 fps

Középkategóriás pontszámok, akadásmentes rendszer. Röviden és tömören ez jellemzi a P1 működését. Az átlagos feladatokat, mint például az alkalmazások megnyitása, a főoldalak közötti lapozgatás, vagy a tárcsázóképernyő felbukkanása nem tart pár pillanatnál tovább. Alapjáraton körülbelül egy gigabájtnyi memória marad szabadon, ezzel kell gazdálkodnia a szoftvernek, ami elég jól megold, olyan négy program tárolható a háttérben anélkül, hogy azokba való visszalépéskor a rendszer újratöltené őket. A játékok sem jelentenek nagy nehézséget a telefonnak, lényegében minden elfuttatható jobb vagy kicsit rosszabb grafikai beállítások mellett. Melegedés még komolyabb terhelés esetén sem tapasztalható.


[+]

A P1 fedélzetén az Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszer végzi a munkát, aminek elmaradhatatlan társa a Vibe UI. A szoftver felépítésben alig tér el a gyári zöld robotos megoldástól, mindössze annyi a különbség, hogy nincs klasszikus menü, mindent a főoldalakról érhetünk el. Ezek témázhatók, ilyenkor az ikonkészlet teljesen megváltozik. Sok helyen visszaköszön a módosítatlan interfész, ilyen a legördülő információs függöny, ami az értesítéseken túl rengeteg gyorskapcsolót tartalmaz, könnyen lehet aktiválni az adatkommunikációs modulokat, a zseblámpát, vagy éppen az audioprofilokat. A megnyitott alkalmazásokat megjelenítő gomb megnyomása után kártyapakliszerűen láthatjuk az appokat, egyesével és egyszerre be lehet zárni ezeket. A tárcsázóképernyő átlátható, lehet prediktíven keresni a névjegyek között, elérhető a hívásnapló és a kedvencek. A kontaktokhoz név, csengőhang, email, cím, bejegyzés, fénykép társítható. van feketelista, ami a meghatározott személyektől érkező hívásokat és SMS-eket blokkolja.


[+]

Az üzeneteket szálak szerint és buborékos formában jelzi ki a mobil, engedélyezhetjük az aláírást, a kézbesítési jelentéseket, valamint a gyorsüzeneteket, utóbbihoz több verzió hozzáadható. Emailek kezelésére a Gmail, Office dokumentumok olvasására pedig a WPS Office használható, amivel csak olvasni lehet, szerkeszteni és létrehozni nem. Akad fájlböngésző, illetve Naptár, ami képes a fiókok adatait szinkronizálni, események létrehozásánál név, emlékeztető, hely és bejegyzés adható hozzá. A Facebook, a Twitter és a Skype előre telepítve érkezik, nem maradt el a számológép, a videolejátszó, a Google felhozatala (Drive, Play Zene, Hangouts, Fotók, YouTube, Térkép), a kamera, a Play Áruház, az FM-rádió, az iránytű, és a hangrögzítő. Extra a SYNCit, ami biztonsági mentéseket segít készíteni a névjegyekről, valamint a SHAREit, amivel multimédiás fájlokat lehet küldeni és fogadni.


[+]

A beállításokon belül találjuk az ujjlenyomat-olvasót, amit a képernyő feloldására használhatunk. Maximum két mintát lehet eltárolni, ami elég kevés, és a felismeréssel sincs minden rendben, ha egy kicsit is más szögben tesszük rá az ujjunkat a szenzorra, mint amit elmentettünk, máris problémába ütközünk. Ettől még persze jó dolog, hogy a középkategóriában is megkapjuk ezt az extrát. A teljesítménykezelő a később taglalt energiatakarékos módot, valamint a háttérfolyamatokat listázza. Az értesítési központban tudjuk megadni, hogy milyen formában legyen kijelezve az akkumulátor töltöttségének szintje, valamint hogy mellette látható legyen-e az aktuális hálózati sebesség. Plusz funkció az egykezes mikroképernyő (egy félkörös ujjmozdulat után kisebb méretben jelenik meg a tartalom), a lebegő gomb, a dupla koppintásos kijelző be- és kikapcsolás.

Kamera, multimédia

A Vibe P1 hátuljára egy 13 megapixeles, PDAF-autofókusszal és dupla tónusú ledes villanóval ellátott fényképező került. Az előlapi szenzor 5 megapixeles, a videókat maximum 1080p felbontásban és 30 képkocka / másodperc sebességgel tudja felvenni a telefon. A kamera keresőképernyőjén választhatunk a normál, a szuper panoráma és az effektek (szépia, negatív, vízszínű, fekete-fehér stb.) üzemmódok közül, válthatunk a fotók és a mozgóképek között, plusz bekapcsolhatjuk a HDR-t és a vakut. A beállításokba ugorva már elénk tárulnak a képarány, képminőség, fehéregyensúly, ISO (100-1600), a geotagging, a villódzásgátló menüpontjai. A hangerőszabályzó gombot használhatjuk exponálásra.


[+]

Az első két képen jól látszik, hogy hatalmas a különbség, ha a HDR módot bekapcsoljuk. Sokkal világosabbak lesznek a fotók, bár ez nem jelenti azt, hogy jobb minőségűek is. Ha nem nagyítunk bele az alkotásokba, akkor nappal még vállalható eredmények születnek, a vonalélesség a képek középső részénél megfelelő, a szélek és a sarkok felé haladva azonban már kijön a lencsék gyengesége, elmosódnak, elfolynak a részletek. A zajt nem bántja az algoritmus, néha fellép viszont kromatikus aberráció, főleg a nagyon világos részek előtti tárgyak esetén. A vaku jól szerepel, két méterig legalább kivetül a fénye. Sötétben már semmi jó nem mondható el a kameráról, nagyon gyenge a képminőség. A videóknál sincs ez másképpen, bár a nappali felvétel sem részletgazdag, az éjszakai pedig valósággal használhatatlan.

Dupla tónusú ledes vaku, egész jó fényerővel
Dupla tónusú ledes vaku, egész jó fényerővel [+]

A videolejátszó az MP4/H.264 kódolású filmeket kezeli, a DivX/AVI formátumok megjelenítéséhez valamilyen alternatív applikációt kell keresni. A készüléken lévő videóból egy-egy kép jelenik meg, lehet dátum szerint rendezni őket. Filmezés közben érintésvédetté lehet tenni a kijelzőt, lehet képernyőfotót készíteni, plusz egy gombnyomásra kis ablakba is helyezhető, így nem kell megszakítani a filmezést, ha egy üzenetet vagy egy emailt el akarunk olvasni.


[+]

Ha muzsikákat szeretnénk hallgatni, akkor a Play Zene szolgáltatásait kell igénybe vennünk. A Google programja a már megvásárolt, valamint a telefonon lévő MP3/WAV/eAAC+/FLAC fájlokkal boldogul el. A dalokat számok, előadók, műfajok és albumok szerint rendezi, a borítók megjelennek. Van hangszínszabályzó, ismétléses és véletlenszerű lejátszás. A hangminőség egész korrekt. A kicsi hangszóróból óriási lármával zúdul ki a zene, őrületesen erős hangja van, éppen ezért nem érdemes maximumon üvöltetni, mert akkor már recsegős lesz. Akad FM-rádió, ami RDS-es, füles kell hozzá, hogy működjön, vételi erőssége kifejezetten jónak mondható.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Vibe P1 két darab nanoSIM-et képes kezelni. Mindkét foglalat Cat.4-es LTE hálózatokra (800, 1800, 2100, 2300, 2600 MHz) képes csatlakozni, számokra lebontva ez azt jelenti, hogy 4G-n 150/50 Mbps az elérhető legnagyobb sávszélesség, 3G-n pedig 42,2/5,76 Mbps a maximum értékpáros. A hangminőség átlag feletti, mindenkit jól hallottam, és fordítva sem panaszkodtak semmi zajra. A két kártya csak standby módban képes szimbiózisban élni, ha az egyikről csevegünk, a másikon már sem fogadni nem tudunk hívásokat, sem internetezni nem lehet. A telefonban található, internetmegosztásra használható, kétcsatornás WiFi 802.11a/b/g/n/ac-s, a Bluetooth (LE, low energy) 4.1-es verziószámú. A Lenovo nem hagyta ki az NFC-t és a GPS-t, a GLONASS műholdak nem maradnak rejtve a mobil elől, így a navigálás problémamentes, gyorsan megtalálja a jelet és stabilan tartja. Infra nincs, OTG ellenben akad, vagyis külső eszközöket lehet a készülékhez csatlakoztatni.


[+]

Kétféle böngészővel bújhatjuk a netet. A Chrome-ot szerintem már mindenki ismeri, a Lenovo UC Browser programját azonban kevesebben. Pedig a szoftver funkciókínálata sokkal bőségesebb a google-ös megoldásnál, a menüben például találunk éjszakai üzemmódot, témákat, teljes képernyős módot, szövegigazítást, valamint kapcsolót arra, hogy csak a betűk jelenjenek meg, képek nem (mobilhálózat esetén, WiFi-n nem aktiválható). Könnyen el lehet érni a könyvjelzőket, le lehet menteni az oldalakat, képernyőképet készíthetünk, plusz még a reklámokat is képes blokkolni az alkalmazás. Most pedig jön a hab a tortán, az UC Browser még a Flash tartalmakkal is elboldogul.

A felső műanyag elem mögöt rejtőzik a microSD és a két nanoSIM foglalat
A felső műanyag elem mögöt rejtőzik a microSD és a két nanoSIM foglalat [+]

Ennek jelentősége persze majdhogynem eltörpül amellett, hogy a hátlap alatt egy 5000, azaz ötezer mAh kapacitású lítium-polimer akkumulátort találunk. A gyártó egy feltöltéssel körülbelül 44 órányi beszélgetési és átlag 28 napnyi készenléti időt ígér. Nem semmi, de a mindennapos használat mindig egy kicsit mást mutat. A tesztidőszak legkeményebb részében, amikor sok fotó készül, próbálgatásra kerül a GPS, jó néhány hívást bonyolódik le, és még a mobilinternetezés sem marad ki, körülbelül két, két és fél napig volt képes életben maradni a telefon, utána kért csak enni. Átlagosabb nyomkodás esetén akár háromszor huszonnégy órát is el lehet lenni töltés nélkül, ami remek eredmény. A MinDig TV HD streamelős tesztünkben is kiválóan szerepelt a P1, nagyjából 12-13 órán át lehetett filmezni. Ehhez ráadásul hozzájön még az energiatakarékos üzemmód, ami az oldalsó kapcsoló átbillentésével aktiválható. Ilyenkor az egész rendszer sötétebb színekre és egyszerűbb funkcionalitásra vált át, internetezni például nem is lehet. A 2 amperes töltőt nem tudtuk kipróbálni, helyette egy 1,8 amperessel próbálkoztunk, ami körülbelül két és fél óra alatt pumpálta fel a telepet nulláról száz százalékra.

Értékelés: Lenovo Vibe P1
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Egyre több középkategóriás készülék lát napvilágot, nem csak a nagyobb, hanem a kisebb gyártók sem hagyják érintetlenül ezt a szegmenst. A Lenovo majdnem 100 ezer forintos áron indította útjára a Vibe P1-et, ez az az ársáv, ahol tényleg számos mobil próbálja magához édesgetni a felhasználókat. Az, hogy a telefon 5,5 hüvelykes, Full HD felbontású kijelzővel rendelkezik, szép és jó, de még nem kapja fel rá senki a fejét. A Snapdragon 615-ös chipset sem olyan képződmény, amit nem láttunk volna okoskütyüben, persze tény, hogy ez az SoC meglehetősen jól elvan az 1080p-s IPS panellel. A 2 gigabájt RAM már megítélés kérdése, a rendszer gördülékenysége viszont csattanós választ ad a kétkedőknek, az Android 5.1.1 akadásmentesen fut. A 13 megapixeles kamera jó, de nincs mindig a helyzet magaslatán, használható, csak hát hiába jó a vaku, az éjjeli képminőség bőven hagy némi kívánnivalót maga után, igaz, az időjárás sem kegyes a téli hónapokban. Az ujjlenyomat-olvasó azonban egyrészt üdvözítő, mert még ritka ez a felszereltség a kategóriában, bár akkor lenne igazán örömteli, ha úgy működne, ahogy azt a Honor, a Huawei, az Apple, vagy éppen a Sony készülékeknél megszokhattunk. A szenzor egyrészt sokáig gondolkodik, másrészt sok esetben nem képes felismerni a mintákat, amiből ráadásul csak két darab tárolható el. Arról azonban, hogy ne rossz szájízzel kelljen zárni az összegzést, arról az 5000 mAh-s telep gondoskodik, az üzemidő olyan előny ez a versenytársakkal szemben, ami minden hibát vagy átlagos tulajdonságot képes feledtetni. Tesztalanyunkat leginkább a ZUK Z1 tudja megszorongatni, házon belül a nagyobb kijelzővel szerelt Lenovo Vibe Z2 Pro sem mondható rossz ajánlatnak, plusz nem szabad megfeledkezni a főszereplőnknél is méretesebb teleppel szerelt Allview P8 Energy készülékről, és ha lenne itthon hivatalosan, akkor még esetleg a Motorola Moto X Play szállna ringbe. A Vibe P1 tehát azoknak lehet jó választás, akik normális teljesítmény mellett a megszokottnál hosszabb töltőmentes időszakokra vágynak, a tetszett plecsnit mindenképpen megkapja, ám ennél többre egyelőre nem tűnik hivatottnak.

Lenovo Vibe P1

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Lenovo Vibe P1
Lenovo Vibe P1 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 152,9 x 75,6 x 9,9 milliméter
Tömeg 189 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat nanoSIM (2 db)
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (401 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Snapdragon 615 (MSM8939)
Processzor típusa 1,5 GHz-es négymagos ARM Cortex-A53 + 1 GHz-es négymagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 405
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB (kb. 25 GB szabad)
Memória bővíthetősége microSD (128 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2300/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van (Cat.4)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek SYNCit, SHAREit, UC Browser, Témaközpont, WPS Office, CLONEit, Facebook, Skype, Twitter
Multimédia
Fő kamera 13 megapixeles, PDAF-autofókuszos, dupla tónusú ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixeles
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 5000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 600 óra
Beszélgetési idő 44 óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, fényérzékelő, értesítő led

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés