Lenovo Vibe P1 - ej, ráérünk lemerülni még

Hardver, szoftverezettség

Bár van már frissebb fejlesztés, a Lenovo még a 28 nanométeres csíkszélességű, 64 bites Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 chipsetet építette be a mobilba. Az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab 1,5 gigahertzre, és négy 1 gigahertzre skálázott mag dolgozik, a grafikus feladatok ellátása során az 550 megahertzen ketyegő Adreno 405 kap fontos szerepet. Rendszermemóriából 2 gigabájt jutott, lehet persze nyafogni, hogy miért nincs több, de egy középkategóriás terméknél egyelőre még nem elvárás a nagyobb modul. Szívderítő viszont a 32 gigabájtos adattároló, amiből 7,03 gigabájtot használ fel az operációs rendszer. Az adatokat így vagy a maradék majd' 25 gigabájtra, vagy a microSD-re menthetjük, a készülék maximum 128 gigabájtos kártyákat képes kezelni. A rezgőmotor mély hangzású, közepesen érezhető, persze nincs is könnyű dolga, hiszen elég masszív eszközről beszélünk.

A home gombba ujjlenyomat-olvasót építettek
A home gombba ujjlenyomat-olvasót építettek [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo Vibe P1 Huawei G8 Allview P8 Energy ZUK Z1
Rendszerchip Snapdragon 615 Snapdragon 615 MediaTek MT6735 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 5.x 35563 pont 37247 pont 27513 pont 48110 pont
Vellamo Browser 1681 pont 1255 pont 2445 pont 3371 pont
Vellamo Metal 955 pont 911 pont 934 pont 1523 pont
Geekbench 3 (single) 647 pont 604 pont 623 pont 1006 pont
Geekbench 3 (multi) 2481 pont 2859 pont 1817 pont 3032 pont
GFXBench Man. onscreen 5,5 fps 6 fps 3,6 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 5,6 fps 5,6 fps 2,1 fps 11 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 15 fps 14 fps 28 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14 fps 14 fps 8,5 fps 26 fps

Középkategóriás pontszámok, akadásmentes rendszer. Röviden és tömören ez jellemzi a P1 működését. Az átlagos feladatokat, mint például az alkalmazások megnyitása, a főoldalak közötti lapozgatás, vagy a tárcsázóképernyő felbukkanása nem tart pár pillanatnál tovább. Alapjáraton körülbelül egy gigabájtnyi memória marad szabadon, ezzel kell gazdálkodnia a szoftvernek, ami elég jól megold, olyan négy program tárolható a háttérben anélkül, hogy azokba való visszalépéskor a rendszer újratöltené őket. A játékok sem jelentenek nagy nehézséget a telefonnak, lényegében minden elfuttatható jobb vagy kicsit rosszabb grafikai beállítások mellett. Melegedés még komolyabb terhelés esetén sem tapasztalható.


[+]

A P1 fedélzetén az Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszer végzi a munkát, aminek elmaradhatatlan társa a Vibe UI. A szoftver felépítésben alig tér el a gyári zöld robotos megoldástól, mindössze annyi a különbség, hogy nincs klasszikus menü, mindent a főoldalakról érhetünk el. Ezek témázhatók, ilyenkor az ikonkészlet teljesen megváltozik. Sok helyen visszaköszön a módosítatlan interfész, ilyen a legördülő információs függöny, ami az értesítéseken túl rengeteg gyorskapcsolót tartalmaz, könnyen lehet aktiválni az adatkommunikációs modulokat, a zseblámpát, vagy éppen az audioprofilokat. A megnyitott alkalmazásokat megjelenítő gomb megnyomása után kártyapakliszerűen láthatjuk az appokat, egyesével és egyszerre be lehet zárni ezeket. A tárcsázóképernyő átlátható, lehet prediktíven keresni a névjegyek között, elérhető a hívásnapló és a kedvencek. A kontaktokhoz név, csengőhang, email, cím, bejegyzés, fénykép társítható. van feketelista, ami a meghatározott személyektől érkező hívásokat és SMS-eket blokkolja.


[+]

Az üzeneteket szálak szerint és buborékos formában jelzi ki a mobil, engedélyezhetjük az aláírást, a kézbesítési jelentéseket, valamint a gyorsüzeneteket, utóbbihoz több verzió hozzáadható. Emailek kezelésére a Gmail, Office dokumentumok olvasására pedig a WPS Office használható, amivel csak olvasni lehet, szerkeszteni és létrehozni nem. Akad fájlböngésző, illetve Naptár, ami képes a fiókok adatait szinkronizálni, események létrehozásánál név, emlékeztető, hely és bejegyzés adható hozzá. A Facebook, a Twitter és a Skype előre telepítve érkezik, nem maradt el a számológép, a videolejátszó, a Google felhozatala (Drive, Play Zene, Hangouts, Fotók, YouTube, Térkép), a kamera, a Play Áruház, az FM-rádió, az iránytű, és a hangrögzítő. Extra a SYNCit, ami biztonsági mentéseket segít készíteni a névjegyekről, valamint a SHAREit, amivel multimédiás fájlokat lehet küldeni és fogadni.


[+]

A beállításokon belül találjuk az ujjlenyomat-olvasót, amit a képernyő feloldására használhatunk. Maximum két mintát lehet eltárolni, ami elég kevés, és a felismeréssel sincs minden rendben, ha egy kicsit is más szögben tesszük rá az ujjunkat a szenzorra, mint amit elmentettünk, máris problémába ütközünk. Ettől még persze jó dolog, hogy a középkategóriában is megkapjuk ezt az extrát. A teljesítménykezelő a később taglalt energiatakarékos módot, valamint a háttérfolyamatokat listázza. Az értesítési központban tudjuk megadni, hogy milyen formában legyen kijelezve az akkumulátor töltöttségének szintje, valamint hogy mellette látható legyen-e az aktuális hálózati sebesség. Plusz funkció az egykezes mikroképernyő (egy félkörös ujjmozdulat után kisebb méretben jelenik meg a tartalom), a lebegő gomb, a dupla koppintásos kijelző be- és kikapcsolás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés