200-300 ezer forint között
Nem kell a csúcsmodellek árát kifizetni, hogy tényleg nagyon ütőképes mobilt tudjunk ajánlani, ebben a sávban nem csak a korábbi flagship telefonok, de a középkategória felső szegmense is már nagyon sokat kínál hardverben, szoftverben, kijelzőben és kamerában is. Számos remek ajánlat van ebben a sávban főleg azoknak, akik az átlagnál többet várnak egy telefontól és hosszabb távra terveznek egy modellel.
A OnePlus Nord 4-gyel kezdenénk a listát, amit még nem tudtunk tesztelni ugyan, de a Nord 3-mal szerzett jó tapasztalatainkat ide is projektálhatjuk. Friss chip (Snapdragon 7+ Gen 3), remek kezelőfelület, hat évnyi frissítés, kiváló üzemidő és remek főkamera jellemzi. Cserébe az ultraszéles már karcsú, de talán ez a legnagyobb hibája. Kemény ellenfele a tavalyi Galaxy S23 FE, ami még mindig egy ütőképes ajánlat hosszú terméktámogatással, három látószöggel, az ismert One UI felülettel a Galaxy S24 FE-hez képest kompakt méretben. Itt — akárcsak az összes Samsungnál — a töltési sebesség alacsony mivolta okozhat szemöldökráncolást. Aki ennél is kompaktabb csúcs Samsungra vágyik, annak 250 ezer forintért ott van a sima Galaxy S23, ami a Qualcomm chipset stabilitásával továbbra is egy nagyon jól sikerült csúcsmodell a koreai gyártótól.
A Nothing Phone (2) fehér színben [+]
Ám ugyanennyiért ott figyel a Honor 200 Pro is, amely hivatalosan ugyan nem a Honor legerősebb ajánlata (az ugyebár a Magic6 Pro), de mind hardveresen, mind kamerás szempontból ott van az élmezőnyben, egy nagyon jól eltalált, most már árban is versenyképes ajánlat, ami a még mindig EMUI-ból származtatható kezelőfelületével vonzó lehet azoknak is, akik eddig Huawei mobilokat használtak. A különlegesebb telefonokat ezúttal a Nothing Phone (2) képviseli erős vassal, frankó, de csak két látószöget kínáló kamerákkal és a szokásosan egyedi hátlappal 230 ezer forintért cserébe. Szintén egyedi választás a OnePlus 12R jó erős vassal, csúcsmodellektől örökölt kijelzővel, de visszafogott kamerás képességekkel.
A 300 ezer forintos határ alatt van a Xiaomi 14T Pro is dögerős hardverrel, remek kijelzővel, LOG videózással, de márkán belül a sima Xiaomi 14 is elérhető 280 ezer forint körül, ami egy remek kis kompakt cucc három teljes értékű kamerával, ott az ultraszéles szenzor is érvényes, egyedül a megjelenéskor sokak által tapasztalt lencsepárásodás volt aggasztó, de úgy tudni, hogy ezt is javították és közben az ára is csökkent, szóval méltó ellenfele a Galaxy S24-nek, de annál olcsóbb. De ha már kicsi telefon: a Zenfone 10 ára is benézett 300 ezer forint alá és az tényleg kompakt, olyannyira, hogy egyelőre nincs is ebben a méretben utódja.
Szerkesztőségi kommentár:
Mivel úgy tűnik, hogy tavasszal érkezik az iPhone SE negyedik generációja, így a 2022-es modellt már nem javasolnám senkinek úgy sem, hogy az a legolcsóbb Apple telefon, és egyben az első a listánkon. Mivel a kinyitható kijelzős telefonokkal külön oldalon foglalkozunk az anyag végén, így csak említés szintjén dobom be a Nubia Flip 5G-t, mint ínyencséget, de egyébként szavazatommal a Nothing Phone (2)-t és még inkább az Asus Zenfone 10-et erősítem. Mindkettőt én teszteltem, és mindkettőt fájó szívvel küldtem vissza a gyártói képviseletnek. - viragdani01
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!