Hajlítható kijelzős telefonok
Külön kategóriát érdemelnek mostanra a hajlítható kijelzős mobilok. Már nem csak Samsung kapható felénk is hivatalosan, megjöttek a trónkövetelők, ami azért is jó, mert talán fel tudják rázni a koreai gyártó kissé lelassult fejlesztéseit. A Galaxy Z Fold6 a Fold5-höz képest nem nagy előrelépés, a Flip6-nál picit jobban lehetett érezni az erőfeszítést.
A Z Fold6 az íveltebb Z Fold5 mellett [+]
A Foldnak viszont komoly konkurense lett a Honor, már a Magic V2 is felhívta a figyelmet, de az kissé késve érkezett Magyarországra, a Magic V3 viszont erősen rárúgta az ajtót a Samsungra. Nem csak azzal, hogy szó szerint egészen más dimenzióba emelte a könyvszerűen nyitható mobilok külsejét, hanem a V2 összes hiányosságát (vízállóság, vezeték nélküli töltés) javítva számos ponton meg tudja haladni a Fold6 képességeit legyen szó a kamerákról, vagy éppen az akku méretéről és a töltési sebességről. Állítólag nincs kizárva, hogy a Xiaomi is benéz a Mix Fold 4-gyel, de azt még nem lehet itthon kapni.
A Magic V3 balra (zöld), a Magic V2 jobbra [+]
A Flip vonalon is van mozgás, ott a Samsung fő kihívója a Motorola, akik a Razr szériával már évek óta egyre ügyesebbek, ráadásul rögtön két modellel is jönnek, mert a csúcsgép Razr 50 Ultra mellett a sima Razr 50 is elérhető 340 ezer forintos áron. Ez kisebb külső kijelzővel és középkategóriás hardverrel éri el az alacsonyabb árat, az Ultrában levő 50 megapixeles zoom kamerát pedig egy 13 megapixeles ultraszélesre cseréli.
És pont mikor ez az ajánló elkészül bekopog még egy aspiráns, a Nubia Flip 5G. Ez hardverben valamivel a Razr 50 alatt van (Snapdragon 7 Gen 1), külső kijelző kapcsán szintén (1,43 inch), kamerában pláne, hiszen csak egy értelmezhető szenzort kapott… De nagyon csábító, mert 230 ezer forintos nyitóárával harmadával olcsóbb, mint az eddigi legolcsóbb ilyen telefon. Hogy milyen használni, az a következő hetekben kiderül, mert épp most érkezett hozzánk egy tesztpéldány.
Most jött meg hozzánk a Nubia Flip [+]
Szerkesztőségi kommentár:
A Honor jóvoltából ugye volt szerencsém fél évig a Magic V2-t saját telefonomként használni, erről és a szerzett tapasztalataimról írtam is egy bejegyzést. A Magic V3 minden olyan hiányosságot pótolt, amint negatívumként a V2 kapcsán kiemeltem, ám ha választanom kellene egy hajlítható készüléket, mégsem ez lenne az első, ami eszembe jut. Érdekes lenne a Nubia Flip, mint legolcsóbb ajánlat, de még érdekesebb lenne egy modell a foldable kategóriában jóval nagyobb merítésű kínai belsős piacról: Vivo X3 Fold Pro. Formában, méretben, specifikációkban ez az, ami számomra jelenleg a leginkább szimpatikus. De a OnePlus Open vagy a Pixel 9 Pro Fold is megérne egy misét, a Samsungot csak azért nem mondom, mert a koreai gyártó Fold szériáját már láttam Bognál, hogy tartja magát évek után is. - viragdani01
Mielőtt véget érne ez az anyag, pár kommentárt még érdemes írnunk ehhez a listához. Egyrészt — mint látható — vannak olyan ajánlások is, amiket nem tudtunk még tesztelni. Ezért alapvetően a tapasztalatainkra hagyatkozunk, amiket ugyanazon gyártó hasonló készülékeivel szereztünk. Másrészt a lista nem teljes — nem is tud teljes lenni. Még van idő karácsonyig, még lesznek akciók, még lehetnek olyan telefonok, amik ide nem kerültek be, de ütős áron kezdik el kínálni a következő hetekben. Az is benne van a pakliban, hogy főleg a tavalyi modelleket próbálják majd a forgalmazók kiszórni — de nem kell félni a régebbi gépektől sem egy olyan időszakban, amikor a fejlődés üteme már lassú, de a szoftveres támogatás ígérete egyre inkább fókuszba kerül. Aztán ott van a használtpiac, már nem csak a Rejoy ül ezen a vonaton, hanem az Euronics vagy éppenséggel a Telekom is. Most viszont nyitva a fórum, nyugodtan lehet további ajánlásokat megfogalmazni, akik pedig pont válaszokat és döntési segítséget vártak ettől az anyagtól, azoknak is javaslom, hogy majd nézzenek be a kommentek közé, mert arra számítunk, hogy a Mobilarena törzsolvasói sok-sok tapasztalattal és aktuális jó akciókkal egészítik majd ki ezt a cikket.
Bog