Karácsonyi telefonajánló 2024

Idén is összeszedtük az ünnepek előtt a szerintünk legjobb vételeket különböző árkategóriákban.

Hirdetés

300 ezer forint felett

A vérbeli csúcsmodellek közötti választás már nem feltétlenül a specifikáció, hanem az egyéni ízlés és márkapreferencia, illetve néhány speciális igény mentén dől el. Vagyis itt szinte minden olyan masinát fel lehet sorolni, ami elérhető a piacon és mindegyik mellé oda is lehet írni az egyedi képességeket, hogy ez adott esetben eldöntse a választást.


iPhone 15 [+]

Aki iPhone-t szeretne, annak a sima 15-ös elérhető újonnan 350 ezer forintért. Az iPhone 15 Pro még 420 körül megcsíphető, ha szerencsénk van és találunk készleten, talán az a legérvényesebb választás most, a 16-os széria elég kevés előrelépést kínál. De iPhone esetén tele van a használtpiac is, ahonnan jobb ajánlatokat lehet összehalászni, megbízható helyről vásárolva a kellemetlen meglepetéseket is ki lehet szűrni.

A doboz tartalmának idén már nem része a hálózati adapter
Honor Magic6 Pro [+]

A Samsung a Galaxy S24 Ultrával idén is korrekt telefont rakott le az asztalra, de igazság szerint az S23 Ultra is még bőven-bőven rendben van, miközben egy rakás pénzt spórolunk úgy, hogy az ilyen-olyan AI fejlesztések arra is megérkeznek. A Honor a Magic6 Próval egy igen szemrevaló, remek kamerákkal rendelkező mobilt kínál, itt a hajlított szélű kijelző tántoríthat el egyeseket, de összességében az is egy kiváló készülék. Aki mélyen bele akar mászni a fotós-videós vonalba, azoknak továbbra is ott a Sony, ami az Xperia 1 VI esetén szakított a hosszúkás képaránnyal, egyszerűsítettek a fotós-videós szoftveres eszköztár felhasználói felületén, de továbbra is notchmentes a kijelző. És van sztereó hangszóró. Meg 3,5 mm-es csatlakozó. Meg profi videós- és fotós szoftver. És Alpha kamerák mellé használható külső keresőként is. A rendszertámogatás hossza viszont a konkurencia mögött marad.

65 wattos töltő, Chill Case a telefonon, mellette pedig az AeroActive Cooler X Pro hűtő
ASUS ROG Phone 9 Pro [+]

A Xiaomi 14 Ultra a gyártó idei csúcsgépe egészen remek kamerákkal és persze dögerős hardverrel, ám nagyon nem lett olcsó, de 100 ezret már zuhant az ára a bevezetés óta. Az Asus épp karácsony előtt jött ki a ROG Phone 9 Próval, ami szintén egy félmilliós telefon, de jelenleg a legerősebb, itthon hivatalosan is kapható androidos mobil a Snapdragon 8 Elite chipsettel, jópofa hátlapi Mini LED kijelzővel, kiemelkedően jó hűtéssel, sok-sok opcionális tartozékkal és szanaszét paraméterezhető szoftverrel és gaming extrákkal, valamint érintésérzékeny ravaszokkal.

A Pixel 9 Pro XL a Galaxy S23 Ultra mellett
A Pixel 9 Pro XL a Galaxy S23 Ultra mellett [+]

Bejött hozzánk hivatalosan is Google Pixel széria, mi fixen használunk egy Pixel 9 Pro XL-t és nagyon bevált, de a sima Pixel 9 is ott van a listán. A Motorola az Edge 50 Ultrával szerepel ebben a mezőnyben, ami fa hátlappal kimondottan egyedi, de hardveresen a többi csúcsgéptől elmarad. Viszont 370 ezer forintért 1 TB-os tárhelyet kínál és kamerákban is ott van a szeren. A félhivatalosan kapható OnePlus 12 is szóba jöhet, ahogyan a Red Magic vonalon is van érdekes alternatíva (mind a 9-es, mind az új 10-es modellek), de ezeknél a gépeknél mindig fontos, hogy megbízható helyről érkezzenek.

Szerkesztőségi kommentár:

Mivel a Google még nem kérte vissza a Pixel 9 Pro XL-t, napi szinten használom a tesztkészüléket, és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Viszont ha a pénztárnál állnék, akkor előttem a Sony Xperia 1 VI-ot csippantaná le a vonalkód leolvasó, vagy az iPhone 16 Pro-t. A "Pixel-érzést" számomra ugyanúgy biztosította a 8a is, így nem látom feltétlen értelmét a kétszeres ár kifizetésének, főleg úgy, hogy a tárhely ugyanúgy 128 GB-on kezd a félmilliós csúcsmodellben is! A Sony mellett szól gyönyörű formája, remek kijelzője, remek hangszórói, a 3,5 mm-es csatlakozó megléte, és kamerás képességei, melyekkel nyáron lábtörés mellett ugyan a szabadban nem volt sok lehetőségem játszani, de amennyit igen, ott az iparágra jellemző agresszív algoritmusok által túlvilágosított, túlfényelt, túlszínezett képalkotás helyett egy, a szemeimmel látottakhoz sokkal közelebb álló, valósághűebbel találkoztam. Plusz a japán márka saját boltjaiban rendszerint futnak akciók, amikben valamelyik remek zajszűrős fejhallgatójuk jár a telefon mellé, amivel talán emészthetőbb a 450 ezres ár. Az iPhone mellett négy indokom van: több Apple termékkel történő remek együttműködése, a hozzá beszerezhető kiegészítők végtelen sokasága (Clicks, Moment lencsék), videós képességei (bár ebben az említett Sony is szinten van), és a bizonyított hosszú távú megbízhatósága. - viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés