Karácsonyi telefonajánló 2020

Nem volt egy vidám év az idei, de mobilos fronton nem álltak le a dolgok, számtalan új termék lépett piacra, megmutatjuk a legjobb vételeket az ünnepek előtt.

Megfizethető csúcsmodell

250 ezer forint már igen sok pénz, de itt húzzuk meg a következő sávot, ami ennél drágább, azt már a csúcskategóriában tartjuk számon. A flagshipek alatt azonban húzódik egy réteg, ahol már nagyon-nagyon jó és kompromisszummentes masinákat lehet szerválni, de mégsem annyit áldozunk rájuk, mint a legdrágább eszközökre. Ez az a kategória, ahol egyes gyártók szeretik azt hangoztatni, hogy csúcsmodellt adnak, de olcsóbban, mint a legdrágább vetélytársak.

Samsung Galaxy S10 8/128 (220 ezer forint)


[+]

Mostanra ide csúszott le az S10 ára. És mivel az S20 bizony nem akkora ugrás, ezért érdemes lehet a tavalyi csúcs-Samsungon elgondolkodni, ez is megkapta a frissítéseket, rajta van a One UI 2.5, még mindig bőven szuper a kamerája, főleg a szuperstabi mód nappali viszonyok esetén és az 5G-n kívül minden benne van, amire igazából szükség lehet. Ráadásul mivel nem friss termék, ezért iszonyú mennyiségű tartozékot lehet hozzá beszerezni — most már egyáltalán nem vészes árfekvésben.

>>
<<

Huawei P30 Pro 6/128 (190 ezer forint)


[+]

Ez is egy tavalyi csúcsmodell, a Huawei egyik utolsó olyan flagship telefonja, ami még a komplett Google rendszert megkapta és használja. Jól bezuhant az ára, ami annak is köszönhető, hogy a márkával szembeni bizalom is megcsappant, pedig a P30 Pro még mindig a piac egyik legjobb kameraszettjét kínálja, még ha videóban nem is annyira erős, mint a konkurensek. Az egyetlen kérdés, hogy kap-e főverzió-frissítést, de ha nem, akkor is a ráhúzott EMUI-t a gyártó nem hagyja magára.

>>
<<

OnePlus 8T 8/128 (220 ezer forint)


[+]

Ez bizony egy idei, friss csúcsmodell, noha igazából a OnePlus 8 ráncfelvarrása, 120 Hz-es kijelzővel, 5G-vel, Snapdragon 855-tel és hihetetlenül ütőképes és röccenésmentes felülettel. Kamerák kapcsán sem vall szégyent, erre megint igaz, hogy bár nem olcsó, de simán nyújt annyit, mint az akár 100 ezer forinttal többe kerülő vetélytársak.

>>
<<

ASUS Zenfone 7 Pro 8/256 (250 ezer forint)


[+]

Titkos favorit az idei Zenfone, ami mindenképpen más, mint a többi termék, hiszen egyedi megoldású kamerát kapott. A hátlapról a kijelző tetején átforduló kamerarendszer nagyon komoly mérnöki munka, ezért aztán nincs notch és kameralyuk, hiszen az előlapi kamerára nincs szükség. Szuper szelfik, magától működő panoráma mód és meglepően jó stabi jellemzi a fotós-videós eszköztárat, miközben a Zenfone 7 egy villámgyors (Snapdragon 865+), 90 Hz-es OLED kijelzővel szerelt, hatalmas akkumulátorral ellátott, de egyáltalán nem apró és könnyű csúcsgép.

>>
<<

ASUS ROG Phone 3 Strix 8/256 (250 ezer forint)


[+]

A másik ASUS gép is méltatlanul alulértékelt holmi, 250-ért ebben ugyan “csak” Snapdragon 865-ös chipsetet találunk, de amúgy a játékosok számára fejlesztett készülék egyrészt nagyon egyedi, másrészt iszonyú sokat megy egy töltéssel a 6000(!) mAh-s akkumulátornak köszönhetően. A 144 Hz-es AMOLED panel, a DTS:X hangrendszer, az oldalsó triggerek és a spéci üzemmódok és kiegészítők abszolút egyedivé teszik, de ez sem egy apró motyó a maga 240 grammos tömegével, a kamerából pedig hiányzik az OIS.

>>
<<

Samsung Galaxy S20 FE (250 ezer forint)


[+]

Az idei S20 sorozat nem sikerült annyira jól, mint ahogyan azt a Samsung remélte, az 5G sem bukkant nagyon fel, az Exynos chipset miatt is volt duzzogás, úgyhogy egyfajta mentőötletként bedobták a piacra a Fan Edition nevű verziót, amely sík kijelzőt kapott (de ugyanúgy 120 Hz-en és AMOLED panellel), kicsit vágtak a kamerás képességeken, de lenyomták az árát. És mostanra ez a nyomott ár is valamivel még alacsonyabb, szóval igazából hardveresen ez is egy csúcsgép, alig tud kevesebbet, mint az S20, viszont kedvezőbb áron hozzá lehet jutni.

>>
<<

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés