Karácsonyi telefonajánló 2020

Nem volt egy vidám év az idei, de mobilos fronton nem álltak le a dolgok, számtalan új termék lépett piacra, megmutatjuk a legjobb vételeket az ünnepek előtt.

Okosórák és karperecek

A viselhető elektronikai berendezések piaca az elmúlt években kvázi felrobbant: főleg az olcsó karperecek és órák terjedése miatt a kínálat megsokszorozódott, ennek ellenére az általános tanács az, hogy érdemes olyan márkát választani, ahol ezzel a témával foglalkoznak egy ideje. És még ez sem garancia a tökélyre, de nem lesz óriási meglepetés ebben a listában:

Xiaomi Mi Band 4

Hirdetés

Inkább az előző Mi Band a nyerő, mintsem a friss. Olcsóbb is, az 5-ös széria semmi olyan különleges extrát nem tud, amire okvetlenül szükségünk lenne, de mégis kiforottabbnak érződik a régebbi modell.


[+]

Honor Band 5

Itt több verzió is van, amelyek enyhén eltérnek egymástól, de az alapvető funkcionalitás és kialakítás megegyezik, kicsit drágább, mint a Xiaomi, de ahogyan kiveszed a dobozból, úgy működik is hibátlanul, nem kell például az ékezetes karakterek hiánya miatt szoftveresen vacakolni, ráadásul pulzoximéter is került bele.


[+]

Samsung Galaxy Fit 2

A koreai gyártó is képes filléres karperecet kínálni, ami talán nem tud annyit papíron, mint a fent említett két konkurens, picit drágább is ezeknél, de mögötte van az elég komplex Samsung ökoszisztéma rengeteg együttműködő partnerrel és szoftverrel, ami kiemeli a mezőnyből.


[+]

Az órás mezőny kapcsán talán még nehezebb egzakt ajánlásokat tennünk, itt ugyanis a felhasználás módja is eltérő. Ha csak karperec képességű, de órának kinéző tárgyat szeretnénk, akkor a filléres vonalon is mozoghatunk (mint amilyen a Haylou, vagy az Amazfit Bip), ha ennél komolyabbak az elvárásaink, akkor viszont már több kérdést kell magunknak is feltennünk. Sportolásra is használnánk? Akkor Garmin és Polar jöhet szóba leginkább, de ezek nem lesznek olcsók, viszont komplex módon és pontosan rögzítenek adatokat, ráadásul más kiegészítőkkel (mellkaspánt, pedálfordulatszám-mérő) is együtt tudnak dolgozni. Ha inkább egy divatos kiegészítőt keresünk, akkor az olcsóbb mezőnyben előbb az Amazfit, majd a Honor órái jöhetnek szóba, noha ezek zártabb megoldások minden szempontból, kevés adatot tudnak magukból exportálható formában kipréselni.


Apple Watch SE, ami az iPhone SE-hez hasonlóan igen jó ár/érték aránnyal bír, persze cupertinói mércével[+]

A drágább vonalon pedig ott ül a Samsung és az Apple, utóbbihoz mondjuk alapfeltétel egy iPhone, a Samsungnál pedig a Watch Active 2 ára esett sokat egy év alatt úgy, hogy funkcionálisan még mindig sokoldalú, a virtuális lünetta pedig egy szuper kezelhetőségi nóvum. És mindezeken túl ott vannak a klasszikus gyártók, mint a Casio, a Fossil, vagy a TAG Heuer, egészségügyi adatokra pedig a Withings portékáit hegyezték ki leginkább.

Balra a Choice, jobbra a Magic Earbuds
Balra a Honor Choice, jobbra a Magic Earbuds. Mindkettő jó vétel [+]

Ugyanezt tudnánk elmondani a TWS headsetek kapcsán is, annyi a termék, hogy esélyünk sem volt az összeset kipróbálni, de szerettük az olcsóbb kategóriában a Honor Choice-ot, a drágább modellek között pedig a Freebuds Pro tetszett a csapatnak, de itt sokszor olyan szempontok emelhetnek ki egy-egy szereplőt, amik csak bizonyos felhasználóknak fontosak. Üzemidő, a töltőtok formája és tölthetősége, az érintésvezérlés módja, a zajszűrés megléte, az pedig tényleg eléggé egyéni preferencia, hogy a hangminőség kapcsán kinek milyen az ízlése. Az ár/érték bajnokságot továbbra is a Xiaomi nyeri, igaz, a 6 ezer forintos Basic-vonal most már Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 néven fut és 7 ezer forintba kerül, de ennél olcsóbban továbbra sem nagyon kínál senki itthon elérhető, minden szempontból vállalható, vezeték nélküli sztereó fülest.


A Pixel 4a az egyik olyan modell, amit nagyon sajnálunk, hogy kimaradt, de hiányzik a hivatalos forgalamzás [+]

Mindenesetre bízunk benne, hogy az egyes árkategóriák kapcsán tudtunk segíteni idén is a vásárlásban, egyúttal jó összefoglaló ez az év vége felé közeledve abból a szempontból is, hogy idén melyik gyártó tudta a legjobb ajánlatokat letenni az asztalra. És ez korántsem egy teljes lista, a hazai forgalmazás hiánya miatt a Red Magic cuccokról, a Poco telefonokról, a Pixelekről, a Motorola és az Oppo modellekről nem szólt a fáma, hiszen arra igyekeztünk szorítkozni, ami nálunk is hivatalosan beszerezhető. Bármennyire is váratlanul tragikus volt ez az év, a készülékgyártók nem tétlenkedtek, s bár a mobilpiac mintegy 20%-ot zsugorodott, de idén is bőven elég sokféle terméket tudott magából kipréselni azért, hogy a vásárlók megtalálhassák a számukra megfelelő terméket. De jövőre csak jobb lehet.

Bog

Azóta történt

Hirdetés