Karácsonyi telefonajánló 2020

Nem volt egy vidám év az idei, de mobilos fronton nem álltak le a dolgok, számtalan új termék lépett piacra, megmutatjuk a legjobb vételeket az ünnepek előtt.

Felső középkategória

Következő sávunk 160 ezer forintig terjed, itt már azért bőven vannak elvárások. Mindnek egyetlen termék sem fog megfelelni, hiszen akkor a még drágább motyók mellett nem lennének érvek, bár vannak, akik amúgy is azt mondják, hogy amit egy telefon nem tud 150 ezer forintért, azt ne is kelljen tudnia. Ebben a szegmensben már a tavalyi csúcsmodellek is versenyképesek, pont ez a kategória az, ahol egyre kevésbé van eltérés az évente jelentkező új készülékek között, miközben a korábbi modellek ára sokat esik.

Hirdetés

Apple iPhone SE 64GB (160 ezer)

Régi és új iPhone SE egymás mellett
Régi és új iPhone SE egymás mellett. Idén természetesen ez utóbbit ajánljuk [+]

A kategória határán mozog az idei iPhone SE, ami az Apple első jó húzása volt 2020-ban. Jó recept volt az iPhone 8 házába modernizált hardvert költöztetni és legolcsóbb iPhone-ként piaca dobni a készüléket, iszonyú népszerűvé vált ez a termék, mert tud mindent, amit egy iPhone-tól elvár a júzer, miközben megfizethető(bb), még Touch ID van rajta, de már új hardver és szoftver. Persze a friss iPhone-ok mellett kissé oldschoolnak hat a forma, de egyrészt sokan nem szeretik a csupa kijelző újdonságokat, másrészt pedig még úgy is relatív kompakt a készülék, hogy bőven vannak kávák.

>>
<<

Xiaomi Mi 10T és 10T Lite (130-150 ezer forint)


[+]

A szériából itt hiányzó Mi 10T Pro is jó vétel egy kategóriával fentebb, de az olcsóbb modellekre is ugyanúgy igaz, hogy egységnyi pénzért sokat tudnak, 5G-vel, időtálló szoftverrel és hardverrel, az árazáshoz képest korrekt kamerával, üzemidővel és töltési megoldással rendelkeznek, egyedül az OLED kijelzőt hiányolják néhányan, de nekik ugye ott van a sima Mi 10 széria, ahol ez viszont megvan, viszont nincs 60 Hz-nél magasabb frissítésű kijelző. Akárhogyan is, az idei Mi 10 és Mi 10T telefonok hatosfogata a középkategória felső szegmensétől terjed a csúcskategória aljáig, kamerában, kijelzőben, chipsetben nyilván vannak apróbb és kevésbé apróbb eltérések, de a Xiaomi úgy okoskodott, hogy mindenki meg tudja találni a megfelelő képességű és árszabású terméket.

OnePlus Nord 8/128 (150 ezer forint)


[+]

A OnePlus idén a Nord nevű modelljével nyitott az olcsóbb szegmens felé, majd jött a Nord N10 és N100. De a legjobban az első Nord sikerült, mert ez megtartotta a OnePlus eszközök jellemzőit, mint amilyen a némítókapcsoló, vagy az ígért rendszerfrissítések. Benne van már az 5G, a 90 Hz-es AMOLED kijelző, a Snapdragon 765G chipset is friss, a gyorstöltési lehetőséget sem nélkülözi. Ez a Nord egyelőre bejött a gyártónak, az olcsóbbak esetében nem egyértelmű még a siker.

>>
<<

LG Velvet 4G 6/128 (160 ezer forint)


[+]

A kisebbik koreai gyártó az olcsóbb kategóriákban nem brillírozik, de idén is jutott érvényes ajánlat a drágább mezőnybe. A Velvet ára szépen csökkent a nyitásnál mellbevágó 200 lepedőről, most már annak ellenére is érvényes lehet, hogy a hazai piacra csak a 4G-s modellek jutnak el. A Velvet az LG-nél már ismert trükköt mutatja be, egy korábbi csúcs chipset, a Snapdragon 845 hajtja meg, ami még mindig elég erős, kapott egy tényleg letisztult és vonzó formatervet, P-OLED kijelzőt, sok apró extrát és egy jól átgondolt kezelőfelületet.

>>
<<

TCL 10 Pro 6/128 (110 ezer forint)


[+]

Halásszunk az árszegmens aljáról is egy potens versenyzőt, a TCL nálunk kapható csúcsmodelljének vannak bizonyos előnyös tulajdonságai (mint amilyen az egyáltalán nem kiálló, mégis megnyerő formájú kameraszett), bár hardveresen kicsit koros. De a 64 megapixeles főkamera mellé 16 megapixeles ultraszéles szenzor jutott, a 4500 mAh-s akkumulátor is korrekt, sebességgondok pedig nem nagyon vannak a Snapdragon 675-tel, ráadásul a kijelző is OLED.

>>
<<

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés