Huawei Mate 20 - huszadrangú eltérések?

Azért van különbség, de a Huawei Mate 20 így is egy remek készülék. A kérdés csak annyi, hogy százezerrel konszolidáltabb összegért mit tud - és mit nem tud - a Mate 20 Próhoz képest.

Hirdetés

Külső, kialakítás

A Huawei Mate 20 méreteiben nem tér el jelentősen a Mate 20 Prótól. Már ahhoz képest, hogy a panel nagyobb. Picit magasabb, az eltérő képarány miatt lényegesen szélesebb és valamivel karcsúbb. Számszerűleg ez 158,2 x 77,2 x 8,3 millimétert jelent 188 grammos tömeg mellett, érzésre pedig szintén nagyon kényelmes fogást, noha a készülék szélessége feltűnő. A kávák viszont még keskenyebbek, a hasznos kijelzőfelület pedig szemmel láthatóan nagyobb, mint a Pro esetében. A kijelző teljesen sík, a hátlap és az élek viszont ergonomikusan íveltek.


[+]

A hátlapi üveg, de főleg a fém keret azzal együtt is csúszós, hogy a kék színvariáció felülete átlósan enyhén texturált. A szögletes, karakteres formaterv ellenére a Mate 20 érzésre egészen gömbölyded, határozottan kényelmes, az egykezes használat viszont nem csak a magasság, hanem a viszonylag jelentős szélesség miatt sem lehetséges. Cserébe a kamerarendszer alá pakolt ujjlenyomat-olvasó a megszokott módon bevethető az értesítősáv kezelésére, lapozgatásra és exponálásra. Szinte evidens, hogy a biometrikus azonosítás kifogástalanul és villámgyorsan működik, a szenzor elhelyezkedése hibátlan.


[+]

A három kamerát, szenzorokat és LED villantót keretező panel minimálisan kiemelkedik a síkból, a készülék nem billeg, viszont tok nélkül a lencséket védő üveg érintkezik a felülettel. A keret bal oldalára a két nanoSIM-et vagy egy nano memóriakártyát és egy nanoSIM-et befogadó tálca került, jobbra pedig a hangerőszabályzók és a diszkrét piros szegéllyel ellátott bekapcsológomb. Alul két mikrofonfurat látható, köztük a Type-C USB port, jobbra a multimédiás hangszóró, ami a sztereó hangzás javát intézi, kétoldalt pedig alig látható antennakilépések láthatóak alig.


[+]

A felső él is mozgalmas, itt van a nem lespórolt 3,5 milliméteres jack csatlakozó, két másik mikrofonfurat, illetve a mainstream gyártóknál egyre ritkább infra port. Tulajdonképpen a Samsung Galaxy S6 óta nem láttunk ilyen vezérlőt csúcsmodellen más gyártóktól, a Xiaomi ragaszkodik még a dologhoz, de jobbára az alsó-, középkategóriában. Mivel a kijelző körül alig maradt káva, a sziget pedig csepp alakú, így csak a 24 megapixeles kamera fért el, a beszédhangszóró is (ami a sztereó hangzás másik fele) a kerethez esik közelebb. Köztük olyan apró RGB értesítő LED pislákol, hogy lényegében olyan, mintha ott se lenne. Van, csak alig látszik, értesítést észrevenni viszont biztosan nem így fogunk. De értékeljük az igyekezetet.


[+]

A panel itt ugyan nem OLED, de ránézésre akár az is lehetne. Az RGBW pixelmátrix elrendezésű, HDR10 támogatással és DCI-P3 színtérrel is dolgozó LCD megjelenítőről szinte lemászik a tartalom, noha a 6,53 hüvelykes, 18,7:9-es képarányú panel csak FHD+ felbontást kapott. Amit HD+-ig butíthatunk, ha kívánjuk. A hasznos kijelzőfelület itt már 107,5 cm2, a kijelző pedig 88%-ban uralja az előlapot. Tényleg csupa-kijelző érzése van az embernek, amit a csepp alakú kamerasziget a lehetőségekhez képest a legkevésbé zavar.

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés Huawei Mate 20 Samsung Galaxy Note9 Apple iPhone XS Sony Xperia XZ3 OnePlus 6
Képátló 6,53 hüvelyk 6,4 hüvelyk 5,8 hüvelyk 6,0 hüvelyk 6,28 hüvelyk
Felbontás 1080 x 2244 1440 x 2960 1125 x 2436 1440 x 2880 1080 x 2280
Technológia IPS LCD Super AMOLED OLED P-OLED Optic AMOLED
Fehér fényerő 481,56 nit 421 / 574 / 960 nit 522 / 626 / 704 nit 403 / 573 / 1275 nit 422 / 600 / 804 nit
Fehér fényerő (min.) 1,5 nit 2,0 nit 2,2 nit 2,1 nit 2,1 nit
Fekete fényerő 0,29 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány 1661:1 végtelen végtelen végtelen végtelen
Színhőmérséklet 6803 K + kézi 7441 K + kézi 6820 K + TrueTone 7662 / 7781 K + kézi 7653 / 6387 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A színek telítettsége szinte amoledes, a kontraszt erős, a kalibráció pedig majdnem színhelyes, amit egyrészt igazíttathatunk automatikusan a környezeti fényviszonyoknak, vagy manuálisan a saját ízlésünknek megfelelően. Plusz, van kék fényszűrő is, de az automatikus mód mellett erre nem lesz szükség. A reszponzivitás és a betekintési szögek hibátlanok, legrosszabb esetben is csak a fényerő csökken minimálisan. A minimum és maximum fényerő minden körülmények között kielégítő és kellemes.


[+]

A megjelenítés minőségével és módjával kapcsolatban elég sok mindent állíthatunk, kezdve a kameracsepp eltüntetésével. Ha nem akarjuk látni a bevágást, a szoftver készséggel eltünteti, megtartva a kijelző sarkainak alsóval szimmetrikus ívelését. A virtuális navigációs gombok sorrendje és elrendezése is személyre szabható, el lehet tüntetni dinamikusan, vagy teljes egészében, Ilyenkor vagy gesztusvezérelhetünk az Android 9-nek megfelelően, vagy kérhetjük a Huawei navigációs dokkját.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Mate 20 Lite - egy híján húsz

    Még az új csúcsmodellek előtt befutott a Lite verzió, friss Kirin 710-zel, négy kamerával és persze egy méretes, notchos kijelzővel. Megszorongatja a flagship killereket?

Hirdetés