HTC U11 Life - életrevaló

A HTC U11 sorozat középkategóriás modellje az Android One program keretében tiszta rendszert és legalább két éves terméktámogatást garantál, de az Edge Sense - szorongatós funkciók sem maradtak ki.

Bevezető, tartozékok

A HTC U11, noha nem egy forradalmi eszköz, a hagyományos kialakítás és megjelenés még érdemnek is tekinthető, ha valakinek pont ez kedves. Ezzel együtt roppant erős ajánlat a kategóriájában, amit nem is feltétlenül az aránylag egyedi szorongatós vezérlés indokol, de az egész készülék átgondoltsága, az aktuális és kifogástalan teljesítményű hardver és a figyelemreméltó képalkotó és audioképességek. A HTC U11 Life értelemszerűen nem a csúcskategóriában versenyez, a formavilág és a kifogástalan minőség viszont egyezik.


[+]

A csúcsmodelltől, mármint az idei elsőtől, mert azóta lett egy HTC U11+ is, ránézésre egyébként nem egyszerű megkülönböztetni, nem mintha szempont lenne. Mindössze a hátlapi kamera LED villanója lehet árulkodó, plusz az, hogy a készülék kisebb. De ez ránézésre aligha fog feltűnni. Az már annál inkább, hogy a képernyőn nem a HTC Sense felülete fut, hanem a Google 8.0-s alapra épített Android rendszere. Az Android One programban eddig jellemzően alsóbb kategóriás, alacsonyabb képességű hardverrel szerelt készülékek esetében futott. Ezzel együtt a két év terméktámogatást ígérő, leegyszerűsített és tiszta kezelőfelületet biztosító szoftver egyre elterjedtebb a magasabbra pozicionált készülékek körében is. Lásd: Xiaomi Mi A1 vagy Android One Moto X4.


[+]

A HTC U11 Life csomagolása is reflektál a rendszerre, egyszerű, funkcionális és informatív. A négyzetes, fehér karton minőségi, a doboztetőn a készülék látható típusmegjelöléssel és Android One logóval, az alján pedig technikai információkat találunk. A dobozt kinyitva hófehér térelválasztó kartonba ütközünk, amelynek bal oldalán került kialakításra a készüléktálca. Ezt kiemelve dokumentáció lapul a készülék alatti részen, a mindenegyéb pedig a jobbra nyíló, SIM-tűt is magába foglaló szürke belső borítás alatt szorong. A 2 amperes hálózati töltőfej mellett egy Type-C töltőkábelt és egy ear-bud típusú, Type-C csatlakozású, aktív zajszűrős, USonic fülhallgatót is találunk, ami történetesen ugyanaz, mint amit a HTC U11-hez mellékeltek. Ehhez két pár extra gumiharang is akad.

Külső, kijelző

A HTC U11 Life akár kompaktnak is nevezhető 149,1 x 72,9 x 8,1 milliméteres dimenzióival és 145 grammos tömegével, noha kijelző-előlap arány a hagyományos kialakítás és képarány mellett nem az elérhető legkedvezőbb, az egykezes használat például pont kényelmes, a kávák értelmesen kihasználtak, a fogás kényelmes és stabil. Az egykezes felhasználás sem okozhat problémát, főleg normál kézméret esetén. A viszonylag szembetűnő vastagság ellenére a szerkezet masszív, de légies és elegáns. Az akrilüveg hátlap lényegében nagyon fényes, víztiszta műanyag, nem csúszik annyira, mint feltételeznénk, de a tükörsima felületek tapadása nem optimális. Főleg, ha rendeltetésszerűen jól összefogdossuk, még csúnyácska is lesz. Az ujjlenyomatok alatt már alig látszik a liquid (tiszta, folyékony, átlátszó, változékony stb.) kifejezés szinte valamennyi jelentéstartalma által ihletett megjelenés, pedig letisztítva elég megkapó.


[+]

Az előlapon a hagyományos képernyőformátum és kialakítás miatt határozott kávák tűnnek fel, amelyek mégsem teljesen hiábavalóak. Az alsó tartomány ugyanis kitűnő felületet biztosít az enyhén süllyesztett, érintésérzékeny Home gombnak, ami integrálja a félelmetesen pontos és kényelmes, bár az animációk skálázása miatt ébresztéskor kissé lomhának érződő ujjlenyomat-olvasót is; míg az alkalmazásváltó virtuális érintőgombok fix sorrendben ugyan, de meghatározható időtartamú háttérvilágítással fogják közre. Fent multimédiás hangszóró, RGB értesítő LED, szenzorok és 16 megapixeles szelfikamera került elhelyezésre.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés HTC U11 Life Asus Zenfone 4 Samsung Galaxy A5 (2017) HTC U11
Képátló 5,2 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920 1440 x 2560
Technológia Super LCD IPS LCD Super AMOLED Super LCD5
Fehér fényerő (max.) 454,9 nit 649 nit 349 / 695 nit 482 / 586 nit
Fehér fényerő (min.) 4,49 nit 5,00 nit 2,00 nit 5,10 nit
Fekete fényerő 0,27 nit 0,24 nit 0 nit 0,29 nit
Kontrasztarány 1658:1 2704:1 végtelen 1661:1
Színhőmérséklet 7309 / 2846-4637 K 7074 K 7807 / 6834 K 6935 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az 5,2 hüvelykes képátlóval bíró, hagyományos képarányú, Full HD felbontású panel fényereje nem kimagasló, az erős kontrasztnak és a 424 pixeles képpontsűrűségnek köszönhetően viszont impresszív megjelenítést mutat. A színek élénkek, a hőmérséklet szokás szerint hűvös, amivel az éjszakai mód kalibrálásával a színhelyes tartomány alatt tudunk módosítgatni. A Super LCD kijelző kiváló minőségű, a betekintési szögek stabilak, színtorzulás vagy fényszivárgás véletlenül sem fedezhető fel, mindössze minimális fényerőcsökkenéssel számolhatunk. A kijelző reszponzivitása és érzékenysége remek, a megjelenítéssel tökéletesen elégedettek lehetünk. Nem mintha eddig olyan sok kifogásunk lett volna. Sőt.


[+]

Az élek (mellesleg polikarbonátból) és a határozottan lekerekített sarkok tökéletesen kidolgozott fogásfelületet biztosítanak, minden tükörsima és kellemes tapintású, kivéve a jobb oldalon található, recés bekapcsológombot, ami viszont továbbra is figyelmes megoldás a HTC-től. Csak kicsit csúszik az egész. A hardveres vezérlőgombok pozicionálása szintén az egykezes használathoz igazodóan esnek kézre, a hangerőszabályzók is fogásváltás nélkül érhetők el a bekapcsoló fölött. A bal él teljesen eseménytelen, jack csatlakozó itt sem lesz, felül viszont a harmadik mikrofonnyílás mellett a bal sarokban piszkálható elő a hibrid SIM-tálca, ahova az egykártyás verzió miatt ez esetben csak egy nanoSIM és egy microSD kártyát illeszthetünk.


[+]

Az alsó élen érdekes kialakítású, képességeihez mérten egészen kicsinek tűnő multimédiás hangszóró foglalja el a középpontot, feltűnik még két mikrofon, amelyből az egyik a beszédhang továbbításáért felel, a jobb sarok felé pedig a 2.0-s szabványú, Type-C USB csatlakozó tátong. A hátlap egyszerű, a HTC logóján kívül csak alul látható egy Android One felirat, a felső harmad közepén pedig a szimpla LED segédfény és a síkból minimálisan kiemelkedő 16 megapixeles főkamera, amelyek lényegében az egyetlen árulkodó mozzanatok arra vonatkozóan, hogy ez nem a U11-es csúcsmodell.


[+]

Az összeszerelés és a felhasznált anyagok minősége kifogástalan, az akrilüveg, ami ugye speciális műanyag, de műanyag, megragadó megjelenést ad, már amíg össze nem fogdossuk, mert akkor képes szörnyen kinézni. A készülék alapszínének tónusa, mélysége és fénytörése a betekintési szögektől és a környezeti fényhatásoktól függően változik, noha nem olyan határozottan látványosan, mint a U11 Gorilla Glass 5-tel védett hátlapja esetében. Az anyagjellemzőkből adódóan hajszálkarcokkal is számolnunk kell, ezek az ujjlenyomatoktól viszont tökre nem feltűnőek. Cserébe akár le is moshatjuk, a készülék IP67-es minősítéssel rendelkezik, amit a gyártó a vízre vonatkozóan 1 méteres mélységben, maximum 30 perces időtartamban határoz meg.

Hardver, szoftver

A hardver tökéletesen kielégítő a kategóriában, a középmezőny legaktuálisabb kollekciójának alapdarabját építették a plasztik házba. A Qualcomm Snapdragon 630-as szettje nyolc, maximum nyolc, heterogén többmagos dizájnnal kötött Cortex-A53 magot tartalmaz, az energiahatékony klaszterben maximum 1,8, míg a teljesítménycentrikus halmazban maximum 2,2 GHz-re skálázva. A 14 nanométeren gyártott lapkát jelen esetben 3 GB operatív memória egészíti ki, a grafikát pedig az Adreno 508 menedzseli, számszerűen is láthatóan igen jól. A készülék ugyanakkor létezik 4/64 gigabájtos memóriakiosztásban is, mi viszont a szerényebb kiszerelést kaptuk, nem mintha ez a felállás bármilyen panaszra is okot adna.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC U11 Life Samsung Galaxy A5 (2017) Huawei Mate 10 Lite Xiaomi Mi A1
Rendszerchip Snapdragon 630 Samsung 7880 Kirin 659 Snapdragon 625
AnTuTu Benchmark 6.x 74153 pont 61054 pont 64449 pont 63288 pont
Vellamo Browser 3320 pont 3480 pont 3355 pont 3184 pont
Vellamo Metal 1516 pont 1324 pont 1725 pont 1412 pont
Geekbench 4 (single / multi) 879 / 4195 pont 770 / 3963 pont 912 / 3565 884 / 4323 pont
GFXBench Manhattan onscreen 14 fps 15 fps 8,3 fps 9,7 fps
GFXBench Manhattan offscreen 14 fps 15 fps 8,1 fps 9,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 29 fps 33 fps 17 fps 20 fps
GFXBench T-Rex offscreen 30 fps 30 fps 17 fps 23 fps

A kezdőképernyő elforgatása is engedélyezhető.
A kezdőképernyő elforgatása is engedélyezhető. [+]

A rendszersebesség és stabilitás nem csak a legújabb generációs hardvernek köszönhetően kifogástalan, de a szinte módosítatlan, Android 8.0-s alapokra helyezett rendszernek is. A HTC repertoárjából kizárólag az Edge Sense funkciók maradtak meg, amelyekhez alapfeladatokat is rendelhetünk a kontextuális funkciókon kívül. A készülék oldalkeretébe épített nyomásérzékelő felületek szenzitivitását saját képességeinkhez igazíthatjuk, így egyedileg meghatározható nyomáserősség tényleg kényelmes használatot tesz lehetővé.


[+]

A rendszer kétféle gesztus értelmez: a hirtelen megszorítást, és a kissé hosszabb ideig tartó erőkifejtést. Nyilván mindkettőhöz eltérő feladatokat rendelhetünk, az egyes alkalmazásokban pedig előre meghatározott műveleteket hajthatunk végre puszta szorongatással. A szelfinél való exponáláshoz kimondhatatlanul hasznos. Például. A gyári felületek, kizárólag Google csomagra építkező alkalmazáskínálat és a legfrissebb Android mellett az Android One program legalább két éves támogatást jelent, így a HTC U11 Life egyrészt az elsők között, másrészt tök biztosan megkapj a következő két főverziót is. Természetesen van magyar nyelv a rendszerben, csak viszonylag későn döbbentem rá, hogy nem azt használom.


[+]

A bruttó 32 GB-os belső tárhelyből rendelkezésre álló nettó 20,7 GB-ot nem rámolták tele kéretlenül, minden alapvető eszközt a Google szállít, így extra alkalmazásokról értelemszerűen nem tudunk értekezni. A 8.0-s rendszerbe mindössze az Edge Sense került, egyébként háborítatlanul élvezhetjük az Oreo lehetőségeit, vagy témázhatjuk össze kedvünkre. Az értesítősáv és a gyorskapcsoló panel tovább egyszerűsödött, az ikonok letisztultabbak, az elrendezés pedig továbbra is testreszabható. Az értesítő kártyák alkalmazásonként és típusonként összevonhatóak, magára a kártyára tapadva pedig további lehetőségek kerülnek elő. Többek között az adott program közlendőjének elrejtése is.


[+]

A főképernyőn megjelenő ikonok stílusa és megjelenése is módosítható, valamint az értesítési pöttyök létéről vagy nemlétéről is rendelkezhetünk. A pöttyöket megérintve az adott alkalmazás egyes specifikus opciói jelennek meg, adott esetben pedig az app közlendője. A zenelejátszónál például ab start a saját zenékhez, vagy a legutóbbi tevékenységhez ugorhatunk, a normál útvonal helyett. Ez kifejezett újdonság a korábbi szoftververziókhoz képest, az osztott képernyős mód már ismert, a lebegő ablakos megjelenítés pedig nem új, de immár rendszerszinten támogatott funkció. Nem mintha egyes gyártók eddig nem oldották volna meg.


[+]

A felület egyébként kellemes megjelenésű, funkcionális és egyszerű. Amit nyilván úgy és olyan mértékben bonyolíthatunk képességekben és esztétikailag, ahogyan és amennyire csak kedvünk tartja. Nem mintha a témázás lehetősége nem lenne adott a legtöbb androidos készülék esetében, de nem egészen mindegy, hogy a gyártói UI mennyi kapacitást köt le a felszín alatt. A legszükségesebb készségeken kívül lehetőségünk van az általunk preferált programokkal kiegészíteni a rendszert. Mindössze egy esetben tapasztaltunk anomáliát: külön videolejátszó híján vagy a galériából érhetjük el a felvételeket, vagy fájlkezelőből. Utóbbi esetben a microSD kártyán tárolt videók megnyitásához legjobb esetben is fél perc szükséges, bármilyen, kommersz, rövid, viszonylag alacsony felbontású tartalom esetén is.

Multimédia

A HTC U11 Life egy szenzorral operál, cserébe egészen hatékonyan. Az f/2 rekeszértékű, 16 megapixeles, fázisérzékelő autofókusszal és szimpla, egytónusú LED segédfénnyel kiegészített főkamera hajlandó nyers képfájlokat is menteni, ehhez a Pro módot kell előkeríteni és átállítani a formátumot RAW-ra. A felhasználói felület egyszerű, bár a módok közötti váltásnak láttuk már kényelmesebb módját. Az élőképen kizárólag az exponáló, a kameraváltó és a videó érhető el, míg felül a HDR, ami hajlandó automatikusan is dolgozni, illetve a vaku, ami szintén.


[+]

A beállítások és módok a középen látható, két vonallal stilizált sáv lehúzásával szedhetők elő, sorrendjük viszont nem változtatható egyéni preferenciáink szerint. Legbalra néhány alapbeállítási lehetőséget találunk, amelyek nem befolyásolják a kép minőségét, ettől jobbra a szelfivideó, ami értelemszerűen az előlapi, szintén f/2 apertúrájú, 16 megapixeles előlapi szenzorra vált; mellette ugyanez az egység panorámaképet lő, majd sima szelfit választhatunk. A felület egyébként annak függvényében jelenik meg a szelfire vagy a főkamerára vonatkozó beállítási lehetőségeknél, hogy éppen melyik kamera aktív. Így nem kell mindig átvergődni az éppen nem aktuális dolgokon. Kivéve, ha az általános beállításokat akarjuk piszkálni, mert akkor igen.


[+]

A fotóra vonatkozóan meghatározhatjuk a képarányt és a felbontást, valamint a formátumot. Ezen kívül minden módosítást a Pro módban tudunk babrálni, kivéve a fényerőt, amit a fókuszt megérintve is előkerül. A kézi módban van egy automata opció, itt sémák alapján választhatunk, a rendszer pedig eszközöli a szerinte szükséges módosításokat a megfelelő értékek esetében. Egyébként a fehéregyensúlyt állíthatjuk 2300 és 7500 Kelvin között, az expozíciókorrekció +/-3 tartományban érhető el, van fókuszmód és záridő, valamint az érzékenységet lehet igazítani.

Az automatika egyébként, amit valószínűleg a legtöbbet használunk, eléggé észnél van. Jellemzően kissé alulexponál, a dinamikatartomány viszont határozottan széles, amin egyáltalán nem ront a HDR kényszerítése, noha néha szintén alulexponál; olykor elég lehet inkább csak az élőképen babrálni kicsit a fényerővel. Érdemes figyelembe venni, hogy a HDR és az AutoHDR opciók eltérő eredményekre fognak vezetni, a szaturáció is jelentősen változik, helyzetfüggő, hogy melyik a praktikus. A zajszint kifejezetten alacsony, a részletek kellően reprezentáltak, lencsetorzítás és kromatikus aberráció igen ritkán észlelhető. A színek általában valószerűek, bár erősen telítettek és hűvösek, a fókusz viszont pontos és gyors. Az éjszakai képeken érezhetően hiányzik az optikai képstabilizátor, az átlagos rekeszértékű szenzor ellenére viszont egészen vállalható képeket lehet lőni, mondjuk városi, viszonylag megvilágított környezetben.


[+]

Videót felvenni 4K-ban is lehet, az alapbeállítás viszont a Full HD, amihez választhatunk nagy felbontású hangot is, így a formátum .mp4-ről instant .mkv-ra vált. A készülék viszont eleve sztereó hangot rögzít az ennek megfelelően pozicionált mikrofonoknak köszönhetően. Példa itt. A videónál szintén alulexponál a rendszer, a fókusz néha megkésik, a stabilizálás pedig szokás szerint hiányzik. Lejátszót nem mellékelt a Google; Galériából, vagy fájlkezelőből jutunk hozzá a tartalmakhoz, amiből a DivX-et és az AC3 hangot egyáltalán nem kezeli, a feliratok és a hangsávok szintén nem mennek, de nyilvánvalóan egyik első dolgunk lesz egy tetszőleges megoldást találni az akár 4K felbontású, H265-ös kódolású mozgóképes tartalmak megjelenítésére.


[+]

Zenelejátszó gyanánt a Google Play Music szolgál, pont úgy és olyan megjelenéssel, ahogy bármikor. A hangszínszabályzó adott, érdemes alkalmazni. A határozottan kicsi multimédiás hangszóró meglepően hangosan, amellett egészen jól szól, noha sajnos monó. Maximum hangerőn, ami már több, mint bőven elég, akad némi sistergés és a magasak is élesebbek, ezzel együtt kifejezetten hallgatható. Térhatást, vagy mélykiemelést nem tudunk eszközölni, mondjuk utóbbi érthető. Ami nincs, azt aránylag nehéz kiemelni. De kárpótol a fülhallgatóra jutó hangminőség.


[+]

A HTC ugyanazt az aktív zajszűrős, Type-C USB csatlakozóval ellátott USonic fülhallgatót mellékelte a Life-hoz, mint a U11-hez, ami azért is kitűnő, mert nem kell jack adapterrel szórakozni, amit viszont nem is kapunk. A hallójárat felépítését felmérő technológiával dolgozó headset egészen kiváló hangzást produkál az agybadugós-mobilos műfajban. A konfiguráció roppant egyszerű, csatlakoztatjuk, a program kelt némi zajt, gondolkodik, majd kész. A hangzás dinamikus, telített, részletes, a megjelenített tartomány tág, alapvetően kiegyensúlyozott, egészséges, nem túlzó mélyekkel. A füles módfelett kényelmes és remekül szigetel, amint kiválasztottuk a nekünk megfelelő méretű harangot. FM-rádió sajnos ezúttal sincs.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs paletta annyiban nem teljes, hogy nálunk az egy nanoSIM-et kezelő verzió járt, egyébként az infrát leszámítva minden adott a kapcsolatteremtéshez. A gyártó adatlapja alapján Cat.9-es LTE 450 Mbps elméleti maximum letöltési sebességet tesz lehetővé, természetesen minden hazai frekvencián. A szett támogatja a háromszoros hálózategyesítést, valamint a VoLTE szabványt. A Bluetooth nem csak hardveresen alkalmas az 5.0-s szabvány előnyeinek kiaknázására, de az Android Oreo-nak köszönhetően a legfrissebb verzió szerinti sebességgel és hatékonysággal üzemel A2DP és energiahatékony protokoll mellett.


[+]

A 2.0-s szabványú Type-C USB port OTG képes, van NFC, a WiFi pedig 802.11a/b/g/n/ac szabványon, 5 GHz-en is csatlakozik HotSpot, Directtel. A készülék kompatibilis az Apple AirPlay szabványával, de a DLNA eszközöket, Miracastot és Chromecastot is támogatja, ahogy a U11. A tárhely ugye bővíthető, a nettó 20 GB-nyi rakteret 2 TB-ig növelhetjük, a 64 GB-os verzió mellé pedig plusz 1 GB rendszermemória is jár (4/64 GB). A navigáció minden támogatást kihasznál, az A-GPS mellett a GLONASS és a BeiDou műholdjait is látja. A hívás hangminősége példás, mind hangerő, mind minőség szempontjából, mondjuk két zajszűrő mikrofonnal nem nehéz.

Az akkumulátor mindössze 2600 mAh-t tud, viszont érdemes figyelembe venni, hogy maga a készülék is a kompakt kategóriába esik ezekkel a dimenziókkal. Ehhez képest az üzemidő abszolút nem rossz, átlagos használat mellett, automata fényerővel másfél-két napot elketyeghet. A gyorstöltés lehetőségéről egyáltalán nincsenek információk, annyi viszont biztos, hogy a lapkakészlet támogatja a Quick Charge szabványt. Adott, fix fényerőn, offline videózni körülbelül 12 és fél órát tudunk majd, böngészni viszont csak 7 és felet, az átlagos kijelzőidő úgy 3 és fél óra körül reális.

Értékelés: HTC U11 Life
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Ha a közvetlen konkurenciát tekintjük elsőként, akkor evidens az összevetés a Huawei Mate 10 Lite-tal, ami ugyan jóval nagyobb méretkategória, de ugyanabban a műfajban, közel azonos árszinten mozog. A komolyabb memóriakiosztás és az optimalizált kijelző-előlap arány egyértelműen a Mate 10 Lite mellett lehet érv, viszont adatkapcsolati szempontból, a multimédiás képességeket, külön hangsúlyozva a kiemelkedő fülhallgatóra jutó hangminőséget, a grafikus teljesítményt és a legalább két Android főverzió erejéig biztosan garantált terméktámogatást figyelembe véve, a HTC U11 Life kicsit erősebb ajánlatnak bizonyul. Noha jack csatlakozó és FM-rádió nem fért bele, a USonic fülhallgató bőven kárpótolhat. A 130 ezer forintos kategóriában akad konkurencia, ez viszont önmagában mit sem von le a HTC U11 Life értékéből. A készülék kiválóan átgondolt, kiegyensúlyozott, funkcionális és esztétikus, a hagyományos kialakítás és az előlapi ujjlenyomat-olvasó pedig adott esetben kifejezett érdem is lehet. A HTC U11 Life határozottan tetszett, ahogy a Samsung Galaxy A5 és A7 (2017), a Huawei P9, a Honor 9, Asus Zenfone 4 és az LG G6 is. A választás végeredményben tényleg csak az egyéni viszonyulásokon és ízlésen múlik, a készülékeken nem. Az Edge Sense pedig továbbra is viszonylag egyedi és nagyon szerethető extra, bár a szintén Android One Xiaomi Mi A1-et kétségtelenül ennek fényében is nehéz figyelmen kívül hagyni.

HTC U11 Life

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

HTC U11 Life
HTC U11 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 149,09 x 72,9 x 8,1 milliméter
Tömeg 143 gramm
Színvariációk fekete, kék, fehér
SIM-foglalat 2 x nanoSIM v. 1 nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (424 ppi)
Kijelző típusa Super LCD5 kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 630
Processzor típusa nyolcmagos, maximum 2,2 GHz Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm LPP
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 508
RAM mérete 3 GB vagy 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB vagy 64 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
FDD-LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
LTE 450 Mbps (Cat.9)
IrDA / Bluetooth nincs / 5.0 (A2DP,LE)
WiFi kétcsatornás, 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi HotSpot, WiFi Direct, DLNA
USB Type-C (2.0)
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS / BeiDou van / van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 8.0 (Oreo)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google szofvrecsomag, Edge Sense
Multimédia
Fő kamera 16 megapixel, f/2, LED villanó, PDAF
Másodlagos kamera 16 megapixel
Videófelvétel 2160p@30 fps / 1080p@120 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 2600 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő (3G) n/a
Beszélgetési idő (3G) n/a
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
IP67, USonic Type-C headset, Edge Sense nyomásérzékelő, ujjlenyomat-olvasó, gyorsulásmérő, giroszkóp, fény- és közelségérzékelő, tájoló, hang- és mágneses szenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

  • A HTC U11 ma Android 8.0-ra vált

    Tajvanon már korábban felbukkant az oreós csomag, most az Amerikai Egyesült Államok a soros, ami már a nemzetközi közzétételt jelzi.

  • Oreót kapott a HTC 10

    A 2016-os HTC csúcskészülék friss Androidra vált, az U11 EYEs viszont régi főverzióval érkezhet.

  • Csak az MWC után mutatják be az új HTC-t

    A HTC, több más gyártóhoz hasonlóan a barcelonai expó utánra időzítette a 2018-as csúcsmodell bemutatóját. Legalábbis állítólag.

Előzmények

  • Megfontolt tervek a HTC-től

    A HTC elnöke a gyártó 2018-as terveiről beszélt, amelyek nem különösebben forradalmiak, de annál reálisabbak és időszerűbbek.

  • Új csúcsmodell és Android One a HTC-től

    Az U11 kapott egy továbbfejlesztett változatot, a középkategóriában pedig az U11 life lesz a tajvani cég versenyzője. Mindkettőben van potenciál.

  • Xiaomi Mi A1 - tisztasági fogadalom

    Csatlakozott a Xiaomi az érintetlen operációs rendszert kínáló Android One mozgalomhoz, és egy küllemben ismerős, ám kitűnő dupla kamerás phablettel nyit nyugat felé, verhetetlen áron.

  • HTC U11 - újra a szorítóban

    Megrázta magát a HTC, fennállásuk 20. évfordulójára egy ütős csúcsmobilt raktak össze, amely tud újat is mutatni, de nem ezért lehet szeretni.

Hirdetés